Gönderen Konu: Medz Yeğen mi? Vilayet-i Sitte mi?  (Okunma sayısı 7873 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Medz Yeğen mi? Vilayet-i Sitte mi?
« : Ekim 14, 2009, 06:55:57 ÖS »
Medz Yeğen mi?Vilayet-i Sitte mi?

ErmenistanBiliyorsunuz Ermeni sorununda iki önemli kavram var.

Medz Yeğen.
Vilayet-i Sitte.Medz Yeğen çok yazıldı çizildi.Bakınız...

Bu nedenle direkt Vilayet-i Sitte ile başlayalım.

Vilayet-i Sitte meselesi:
Çürüksulu Mahmut Paşa"nın ılımlı görüşleri ile desteklenerek 8 Şubat 1914"te Sadrazam Sait Halim Paşa ile Ermeni destekçisi Rus Büyükelçisi Gulkeviç Vilayet-i Sitte (Erzurum, Trabzon, Sivas, Van, Bitlis, Harput ve Diyarbakır)diye anılacak bir antlaşma imzaladı.


Foto: science.yetkintopic.org

Bu vilayetlere Norveçli Binbaşı Nicolas Hoff genel müfettiş olarak atansa da sonuç alınamadan yarım kalmıştır.

Bu hırsla Van Belediye Başkanı Bedros Kapamaçıyan"ı Osmanlı işbirlikçisi olduğu gerekçesiyle 1913"te öldürmüşlerdir.

Ermenilerin bu talepleri Lozan Antlaşmasına kadar da sürmüştür.


Gümrü Antlaşmasının 18nci Maddesi, Antlaşma iki tarafın hükümetlerince onaylanacak ve suretleri Ankara"da tutulacak demesine rağmen Ermeni Taşnak Hükümeti ertesi gün ortadan yok etmişti.

Bunun sonunda da Ermenistan, Kızıl Ordu tarafından işgal edilince Gümrü Antlaşması da onaylanamamıştı.

Ancak Moskova ve Kars Antlaşmaları ile de kabul edilen doğu sınırlarımız hala geçerliliğini korumaktadır.
Böylece Ermeniler, bu ve diğer anlaşmalarla Sevr Anlaşmasını reddetmişler ve bugünkü Türk-Ermeni sınırını kabul etmişlerdir.

Ermenistan"ın değilse bile ABD"nin kursağını tıkayan bu gelişme derhal yeni bir Sevr benzeri planlarla bozulmalı idi.

Çünkü gelecekteki enerji koridorları bu çevrelerin elde tutulmasına bağlı idi.
Bu amaçla birçok proje hayata geçirildi.

Bunların en güçlüsü de SOROS"çu yapılanma olarak bildiğimiz organizasyonlardır.

2008 yılında Rusya"nın Vremya Novostey gazetesi Türkiye"nin Azerbaycan ve Türkmenistan"la birlikte Trans-Türk enerji koridorunu kurmayı hedeflediğini iddia etmişti.
Bu iddiaların içinde ise Ermenistan"ı da kapsaması gereği anlatılmaya çalışılıyordu.


Bu gerçek olabilir miydi?

Oysaki NAHCEVAN garantörlüğümüzde olan özerk bölge olduğu halde ERMENİSTAN, Karabağ ve Laçin Koridorunu işgal ederek bu garantörlüğümüzü adeta bitirmesine göz yuman bir Türkiye nasıl olur da Trans- Türk enerji koridoru kurabilir?
Bu mantıklı gelebiliyor mu?

Evet, mantıklı gelebiliyor.
Çünkü Türkiye"nin Ermenistan ile iyi ilişkiler içinde olması ne yazık ki "Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" ilkesinden çok, ABD"nin enerji havzalarını kontrol isteği ve Rusya"nın sıcak denizlere açılması için yine ABD ile yaptığı gizli bir anlaşmanın parçası olmaktan öteye gidememektedir.

Konuyu daha evvel de Gürcistan açısından incelemiş idim.
Bakınız.
Demokrasi projesi ve GÜRCİSTAN işgali.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2379.0

Bu yazımdan anlaşılacağı üzere Gürcistan, Ermenistan"ın sıcak denizlere inerek hem stratejik açıdan hem de ekonomik açıdan ilerleyişine sebep olmuştur.

Bu anlaşmanın Rusya tarafından destekleniyor olması da işte bu nedendendir.
Yani Çarlık Rusyası"nın Deli Petrov"dan beri Hazar ve üzerinden  sıcak denizlere inme hayali,yine Ermenistan"ı bu şekilde desteklemesi sonucunda karşılığını alacak,bu bölgelerdeki hakimiyetini sağlamlaştıracaktır.

Bu arada hatırlatmak gerekirse Rusya"nın, ABD"nin İran"a bir operasyona izin verip vermeyeceği de hala şüphelidir.

Çünkü Rusya Gülistan ve Türkmençay anlaşmaları ile İran"ın kuzeyinde oluşturmak istediği hâkimiyet düşüncesinden de hala vazgeçmiş değildir.
Bu hayal onların sıcak denizlere inmesinde ki diğer seçenek olarak akıllarında hala kaldığına inanmaktayım.

Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) ile Rusya"nın Bakü-Novorasiski Projeleri; Nabucco Projesi ve rakibi Güney Akım Projesi; Türkiye"nin Trans Hazar Projesi yerine Mavi Akım Projesi"ne destek vermesi; Nabucco Projesi; Samsun"“Ceyhan Projesi; vs... projelerde Türkiye"nin molla vari diplomasisi yüzünden nasıl kayıplarla karşılaştığını hepimiz bilmekteyiz.

Ancak Trans -Türk  projesi yine Türk birliği görüntüsünde ancak İslam kardeşliği kokan bir mollavari girişimden öteye gidemez. Çünkü içinde barındırdığı gizlilik açılacak olursa eminim ki ABD"nin Ilımlı İslam ağından bir sızıntı görülecektir.

Peki, o zaman Türkiye-Ermenistan antlaşması nasıl ve neden hazırlandı?
ABD ve RUSYA"nın destekleri ne anlama gelmekteydi?

ABD"nin Rusya ile yaptığı gizli bir çıkar antlaşması mı var?
Yoksa yenidünya düzeni eskisi gibi iki kutupluluğa doğru mu gidiyor?
Ya da Şanghay İşbirliği Örgütü ve Çağdaş Uygarlık(http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2167.0) olarak tanımlanan oluşum dâhil, Çin"in önünü mü kesmenin planları yapılmaktadır.

İşte bunları zaman gösterecek elbet ki.
Ancak bilinmesi gereken bir şey var ki o da, Türkiye"nin diplomasisi ne yazık ki yine sınıfta kalmıştır.

ABD"nin Ermenistan himayesi görünümünde Yahudi lobisinden haliyle de İsrail"den vaz geçmesi ya da farklı bir oluşum mu söz konusu?

Çünkü altta sunacağım bazı bilgiler sanki yeni bir dünya düzeninin yapılandırılıyor olduğu şüphelerini adeta haykırmaktadır.
Özellikle de Anadolu Kartalı tatbikatından vazgeçiş şekline bakarsak.....

Şimdi bazı tarihleri anımsayalım:

1-Gizli Belge: S/735, belge no: 492.
Amiral  "Webb"den Lord Curzon"a yazılan 19 Ağustos 1919 tarihli yazı:
"Amerika, Trabzon ve Erzurum"u içine alan bir Ermenistan"ı himaye edecek. Geri kalan 4 ili de Kürt devleti olarak İngilizlerin himayesine bırakıyor."
--------
2-Gizli Belge: S/81, belge no: 10.
16 Şubat 1920 Londra Konferansı tutanaklarından bir başka parça:
"Ermenistan"a 6 ilden başka Trabzon ve Adana da verilmelidir.
-----
3-Gizli Belge: S/60, belge no: 46.
5 Nisan 1920 günü Mr. Lindsay"ın Washington"dan Lord Curzon"a yazdığı yazı:
"Amerikan Senatosu, Ermenistan"ın mandası işini görüştü. 5 yılda 757 milyon dolar verecekler. Başlangıçta 50 bin kişilik bir ordu yollanacak, daha sonra 200 bin kişiye çıkarılacak. Amerika kuvvetlerinin başına General Zames G. Harbord getirilecek. Ayrıca bütün Türkiye"nin manda yapılması için de görüşmeler yapılmaktadır."
--------
4-Gizli Belge: S/71, belge no: 63.
16 Mayıs 1920 günü Sir A. Gaddes"in Lord Curzon"a yazdığı yazı:
"Amerikan hükümeti, Ermenistan"ın Adana"da dâhil korunmasını istiyor. Silah, cephane, demir yolu ve her türlü malzemeyi buraya sevk edecekler. Boşaltım, Karadeniz limanlarında Amerikan bahriyesi tarafından ve Amerikan donanmasının himayesinde yapılacak. Türklerin yapacağı en ufak bir hareket, Amerikalılar tarafından bastırılacaktır."

Gizli belge kaynakları:
Uğur MUMCU - Cumhuriyet, 1 Nisan 1984 (Uyan Gazi Kemal!)
Ayrıca bu kaynak Erol Ulubelen"in "İngiliz Belgeleriyle Türkiye" kitabında da mevcuttur.

Foto: science.yetkintopic.org

-------
Yakın tarihimizden hatırladığımız Glasnost açılımı, bu bölgelerdeki yaşayanları yoksulluğa ittiği için RAND CORP"un dağıttığı kredileri alarak köleleştirilmiş, susturulmuş toplumlar yaratmıştır.

Nasıl ki israil"in zemini WEİSMANN projesi ile atıldı ise Ermenistan"ın güçlendirilmesi hatta İsrail"e alternatif güç oluşturulması zemini de RAND CORP krdileri ile sağlanmıştır.
 
Michael Kozak ABD büyükelçisi olduğunda ve Soros"ça desteklenen IATP(İnternet erişimi ve eğitim programı)"da çalışmış idi.

IATP"ın başlıca faaliyet alanı Beyaz Rusya"da geleceğin liderlerini yaratmak; eşzamanlı olarak da Ermenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan"da uygulamak oluşturuyor.

Kozak, Otpor liderlerine Beyaz Rus muhalifleri eğitme görevi verdiği dönemde Birleşik Devletler ise, Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko"ya karşı bir karalama kampanyası başlatmaktaydı.

Belarus Cumhurbaşkanı Lukaşenko yakın tarihteki bir konuşmasında ,"dünyayı sarsan finans krizinin sebebinin batı ülkelerinde yönetim kademelerinde yayılan rüşvet olduğunu, ekonomik sistemlerde devlet kontrolünün kaldırılmasının olumsuz sonuçlar doğurduğunu" ifade ediyordu.

O zaman başkan Obama ise Tayyip Erdoğan"a Minsk Grubu"nun etkinleştirilmesinden söz etmekteydi.

Ganira Paşayeva Minsk Grubu için ne diyor?
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xat2ls_ganira-payayeva-minsk-grubu-icin-ne_news" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xat2ls_ganira-payayeva-minsk-grubu-icin-ne_news</a>

------------
Sarkisyan ne dedi?
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xat4he_sarkisyan-ne-dedi" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xat4he_sarkisyan-ne-dedi</a>


Erdoğan"da Karabağ sorununun çözümü için  Minsk Grubu"nun Etkin rol almasının Önemine değiniyordu.

Tabii ki bunda Hugo Chavez"in Lukaşenko"ya "şer ekseninden selam getirdim" demesi ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov"un Karabağ konusunda MİNSK grubunun ilkelerine bağlı olduklarını açıklaması gecikmeli gibi görünse dahi etkili olduğuna inanmaktayım.

Çok gariptir ancak Karabağ sorunu için özel olarak 1992"de kurulan şu anki eş başkanlıklarını Matthew Bryza(ABD), Bernard Fassier(Fransa) ve Yuri Merziakov (Rusya)"nın oluşturduğu, hatta bir dönem Azerbaycan"ın isteğiyle grubun eş başkanlığına getirilmek istenen Türkiye"nin; Minsk Grubu"nun 2009 Temmuz ayı Moskova"da toplantısına çağırılıp çağırılmayacağı dahi tartışılmıştı.

Şimdilerde ise Tayyip Erdoğan"a Ermenistan sorununun çözümü için (diplomaside sınıfta kalan hükümete) desteklerini esirgemeyenler de elbet ki sürekli nemalarını almaktadırlar.

Geçenlerde Baskın hoca şöyle diyor:
"Türkiye Türklerindir"cilerin kanayan yarası.
Şu meşhur OSI"yi (Open Society Institute-Açık Toplum Enstitüsü)hatırlıyormusunuz?

"Türkiye"de Azınlıklar" adlı kitabı ATE"nin finansörlüğünde TESEV yayınlarından çıkmış Prof.Dr. Baskın Oran"da bu aralar açıklamaları ile aynı cenahta top koşturmaktadır.

Azınlıklar raporunun hazırlayıcısı ve Ermeni sempozyumunun konuşmacısı Baskın Oran"ın canlı yayında, "Kurula danışmadan Azınlık Raporu"nda bazı değişiklikler yaptım. Hatta ifadeleri daksille düzelttim" sözleri ne anlama geliyordu?
Yoksa Baskın hoca"nın kanayan yarası var ya da bir şeyler anlatıyor biz mi anlamıyor muyuz?

(OSIAF) Ermenistan(http://www.osi.am/) kaynaklarından öğrenildiği söylenen bir habere göre Ermenistan"daki Açık Toplum Enstitüsü"nce gerçekleştirilen kamuoyu yoklaması, Ermenilerin yüzde 58,7"sinin yakınlaşma girişimine destek verdiğini gösteriyormuş.

Dink Vakfı ve Sabancı Üniversitesi, 30 Mayıs "“ 1 Haziran 2008 tarihleri arasında, Açık Toplum Enstitüsü"nün desteği ile "Farklılık Çerçeveleri, Etkileşim Biçimleri" başlığı altında bir dizi panel ve etkinlik düzenlemiş.
Türkiye"den ve Ermenistan"dan akademisyenlerin yanı sıra dünyanın çeşitli üniversitelerinden çok sayıda akademisyenin katıldığı etkinlik çerçevesinde sunumlar, tartışmalar ve açık oturumlar yapmışlar.

Tüm bu gelişmelere rağmen ne yazık ki durum topluma sunulduğu gibi değildir.

Avrupa Parlamentosu"nda düzenlenen bir panelde Ermenistan"ın eski müsteşarı Arman Khachatryan "Ermenistan Yukarı Karabağ bölgesini işgal etmemiştir ve Yukarı Karabağ Helsinki kararları ve Birleşmiş Milletler Antlaşması gibi uluslar arası hukuk kurallarını öngören dokümanlara dayalıdır. Ermenistan doğu ortaklığına çok sıcak bakmakta ve bunun daha da ilerletilmesini ve derinleştirilmesini ümit etmektedir. Bölgenin Avrupalılaştırılması büyük önem taşır. Kafkaslar, Türkiye ve Rusya"yı içine alan daha geniş açılımlı ve diyaloga teşvik eden, sorunları birlikte çözmeyi öngören bir ortaklık vizyonu teşvik edilmelidir."diyor.

Panelin kapanış konuşmasını yapan Açık Toplum Enstitüsü"nden Heather Grabbe ise "Ermenistan Türkiye arasındaki gelişmeler çok sevindiricidir. Türkiye- Ermenistan arasındaki kapının açılmasına ilişkin çalışmalar bütün bölge ülkeleri için politik ekonomik işbirliğine teşvik edici gelişmedir."demektedir.

Acaba bu Açık Toplum Enstitüsü illegal mi ki, Türkiye temsilcileri Ishak Alaton, Can Paker ve Osman Kavala, legal görüntü vermek için faaliyetlerini vakıf olarak sürdürme kararı alıyorlar?

Foto: science.yetkintopic.org

Sonuç olarak Türkiye Cumhuriyeti Lozan Antlaşması ile tüm bu sorunlarını çözmüş olmasına rağmen hala SEVR"i tartışmaya zorlanan yöneticilerin varlığından sıkıntı duymaktayız.

Acaba Baskın hoca"da Türkiye"ye Nahçıvan"ın garantörlüğünü veren Kars Antlaşması için ne der bilemem.

Lakin ben şunu diyebilirim.
Türkiye garantördür.
Öyle şürekânın dediği gibi bu garantörlüğün müdahale hakkını içermediğini, sadece siyaseten savunma hakkını verdiğini söylemiyorum.

Açık ve net olarak ifade ediyorum.
Yukarda da belirttiğim üzere Moskova Antlaşması"nın 3.maddesi; Türkiye"ye Nahçıvan"ın hem statüsünün hem de sınırlarının değiştirilemezliği konusunda garantörlük vermiştir.

Hatırlatırım ki;1992 yılında Türkiye bu hakkını kullanma kararında ısrarcı olduğunu, Erdal İnönü eliyle dönemin Ermenistan Dışişleri Bakanı Raffi Hovanisyan"a bildirilmişti.

Demek ki Türkiye dış siyasette öyle sıfır sorun kavramları ile uğraşabilmek için sıfır iradeli yönetimlere değil, tam bağımsızlığı şiar edinmiş yönetimlere ihtiyaç duymaktadır.

Vatandaş Türk devletinin gücünü biliyorsa, yöneticilerinden de bu gücü sergilemedeki basiretli davranma hakkı beklentisini baki tutacaktır.

Bize başkalarının güdümü ile oluşmuş iktidarlar, akademisyenler gerekmez.

Bize ne gerektiğini Lozan"da tüm dünyaya ilan ettik.
Gerekirse bir kez daha ilan edebilecek güçte ve azimdeyiz. Buradan geriye gitmek değil daha da ilerisine gitmek azim ve kararlılığındayız.

Lozan notları:
Mustafa Kemal Lozan Antlaşması"nın 4. yıl dönümünde, Türk milleti için siyasi bir zafer teşkil eden bu antlaşmanın Osmanlı tarihinde emsali yoktur diyordu.
26 Temmuz 1927

Değerli dostlar özetle:
Ermenistan"a ya da başka bir ülkenin halklarına Türk milletinin hiç bir düşmanlığı yoktur.
İnanıyorum ki onların da Türk milletine düşmanlığı yoktur.

Her zaman dediğim gibi, yazılarımın hiç birinde direkt olarak hiç bir ülke halkı hedef alınmamaktadır.Hedef olanlar her ülke halklarını yönetmeye talip olan aciz ve zavallı yönetici müsveddeleridir.

"Yurtta Sulh, Cihanda Sulh" hala ilkemizdir.

Ne Mutlu Türküm Diyene

Ahmet Dursun
--------
DAĞLIK KARABAĞ ve ALMAN HÜKÜMETİNİN İLGİSİ
KAFKASLAR"daki rolü
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3980.0
---------
Sarkisyan: Karabag"i Asla Geri Vermeyiz!..
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=5610.0
--------
ERMENİ: EMPERYALİSTLER VE ERMENİLER. Soykırım" ın Öteki Gerçeği.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3052.0
-------
KAFKASYA, YOLGEÇEN HANI MI?
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=3975.0
--------
"Ermeni İddiaları ve Tarihi Gerçekler" Konulu Panel Notlarım
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4287.0
-------
Yerevan"da Binlerce Kişi TC. Cumhurbaşkanı Gül"ü Protesto Etti.
BASIN HABERLERİ
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2645.0
--------
PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TÜRKÎ CUMHURİYETLERDEKİ FAALİYETLERİ. ÖZEL DOSYA
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=2826.0
--------
MUSTAFA KEMAL"İN AĞZINDAN RESMİ BELGELERLE KÜRTLER VE KÜRDİSTAN
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=4798.0
--------
GEORGE SOROS VE CAN DUNDAR İLİŞKİSİ
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=3589.0;attach=431

Ermeniler Ağrı'dan sonra İncirlik'i istiyor.
www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=16011.0

Erdoğan'ın Baş Danışmanı Ahmet Davutoğlu, Kraliyet Silahlı Kuvvetler...
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=1511.0

Büyükelçilere talimat;Ermeni diasporası ile görüşün.
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=10297.0

Devlet Arşivleri/OSMANLI BELGELERİNDE ERMENİLER (1915-1920)
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=7654.0

Ermeni Sorunu ve Gerçekler(Geniş arşiv)
www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=6048.0

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Pamir'in konuklarından Orhan Çekiç anlatıyor
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2009, 10:16:05 ÖÖ »
Haber Türk kanalında Pamir"in konuklarından Sayın Orhan Çekiç anlatıyor.

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xat6iq_orhan-cekic1" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xat6iq_orhan-cekic1</a>

---------
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xat71w_orhan-cekic2" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xat71w_orhan-cekic2</a>

---------
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xat83o_orhan-cekic3" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xat83o_orhan-cekic3</a>

----------
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xatb9x_orhan-cekic4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xatb9x_orhan-cekic4</a>


Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Haber Türk kanalında Pamir"in konuklarından Sayın Kezban Hatemi anlatıyor.

<a href="http://www.dailymotion.com/video/xatbwr_kezban-hatemi-haber-turk-kanalynda_lifestyle" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xatbwr_kezban-hatemi-haber-turk-kanalynda_lifestyle</a>

-----------
Haber Türk kanalında Pamir"in konuklarından Sayın Murat Mercan anlatıyor.
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xatc8z_murat-mercan_lifestyle" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xatc8z_murat-mercan_lifestyle</a>

----------
Haber Türk kanalında Pamir"in konuklarından Sayın Şükrü Elekdağ-1 anlatıyor.
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xatd35_yukru-elekday1_lifestyle" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xatd35_yukru-elekday1_lifestyle</a>

------
Haber Türk kanalında Pamir"in konuklarından Sayın Şükrü Elekdağ-2 anlatıyor.
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xatflh_yukru-elekday2" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.dailymotion.com/video/xatflh_yukru-elekday2</a>

---------------
TÜRK"ün HAYSİYET,İZZETİNEFİS ve KAABİLİYET"i çok yüksek ve büyüktür...
Böyle bir millet ESİR yaşamaktansa, mahvolsun, evladır!..
Binaenaleyh YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM!..
(Mayıs 1919)
Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Diaspora Ermenisi sadece ölüm hikayesi bilir.
« Yanıtla #3 : Ocak 06, 2010, 08:58:16 ÖS »
ERMENİ TEHCIRI KONUSUNDAKİ GÖRÜŞLER

Sevan İnce
Biz 4 Ermeni arkadaş, geçen akşam dernekten çıkmış, Galatasaray" da nargile keyfi yapıyorduk. Laf döndü dolaştı malum konuya geldi. Baktım, herkes aynı husustan dertli: Ermeni asıllı bir Türk ve Sade bir T.C. Vatandaşı olarak Dünya"ya ses nasıl duyurulur? 

Ünlü bir sanatçı, politikacı veya bir dernek başkanı değilsin ki mikrofon uzatıp röpörtaj yapsınlar. Gazeteci değilsin ki fikirlerini köşenden dünyaya duyurabilesin. İyi de, biz bu işten sıkıldık. Bizim yerimize, bilir bilmez herkes konuşuyor. Bir tarafta "Ermenilere soykırım yapılmıştır" diyenler; diğer yanda "soykırım yoktur" diyenler. Şimdiki moda ise "tarihçilere bırakalım" diyenler.. Soykırım yapılmıştır diyenlere bakıyorum, hepsi ya kindar Ermeni diasporası mensubu, veya bunlardan çıkarı olan siyaset erbabı. Yoktur diyenlere bakıyorum, bu konuda derin bir bilgileri yok ama adettir diye reddediyorlar. Tarihçiler deseniz, neyi ortaya çıkartacaklar, Allah Aşkına? Soykırımın belgesi mi olur?  Eskaza ortaya bir belge çıksa, muhakkak karşı bir de belge çıkar, tartışma sonsuza kadar sürer gider.
 
Gerçeği, benden ve benim gibilerden başkası bilemez. Bizler, hadiseleri birinci ağızdan dinlemiş kişileriz. Bizler Türk Ermenileri"yiz..

Türk Ermenileri"nin Harici Ermeniler"den çok ciddi bir farkı vardır.
Bizler, tehcir sırasında, ya Türkiye"de kalmışların veya tehcir bitiminde Türkiye"ye geri dönmüşlerin torunlarıyızdır. Bizler tek tip hikaye dinlememişizdir. Diaspora Ermenisi sadece ölüm hikayesi bilir. Olaylardan sonra geri dönmemiş ve komşularının mahçup yüzlerine tanık olmamıştır. Onlar, bu ölümler için  bütün Türk"leri suçlarlar. Olayları sadece soykırım olarak nitelerler. 

Türk Ermenisi"nde ise daha bol ve daha değişik hikayeler vardır: 

Mesela, dedem, Erzincan"daki çiftliklerinden abisinin alınıp götürülüşünü ve onu kurtarmak için başçavuşa bir eşşek yükü altın fidye verdiğini anlatırdı. Ne abi dönmüş  ne de altınlar. Anneannem, köydeki Ermeni delikanlıların nasıl silahlandırılıp çeteci yapıldıklarını anlatırdı. Üniformalarını yabancı lisan konuşanlar getirmiş. 
Büyükbabam, Kayseri"de tüm sülalesini kurtarmak için çırpınan Osmanlı Yüzbaşı"sı  Sinan"ı ağlayarak anlatırdı. Sayesinde o sülaleden kimsenin kılına zarar gelmemiş. Bizler, katliam hikayeleri dinlediğimiz gibi, bir Ermeni arkadaşı tehcire giderken  askerin önüne yatan Türk"lerin; veya, yurtlarına geri döndüklerinde onlara tekrar  kucak açan Türk komşuların hikayeleri ile de büyüdük.
 
Onun için "bize sorulsun" diyorum. Kimse bizden daha objektif olamaz. 
Bu hadisenin  bir uzun anlatımı vardır bir de kısa anlatımı. Kısası şudur: 
 Tebaanın bir kısmı emperyalist güçlerin gazına gelip ayrılıkçılık yapmıştır. Buna kızan Osmanlı hükümeti bölgede tehcir kararı almıştır. Günün şartlarına göre tehcir (göç)  zor koşullar altında gerçekleşmiştir. Sürgünler, çoluk çocuk muhtelif şekillerde kırılmış ve kıyıma uğramıştır. Bu kırılma hastalık ve açlık sebebiyledir.

 Kıyım ise Osmanlı askeri tarafından organize bir şekilde yapılmamıştır.
Hastalık dışındaki bu ölümler, münferit olaylardır ve sürgünlerin yanlarında götürdükleri altın paraları gasp etmeyi amaçlayan bölgenin eşkiyaları tarafından yapılmıştır. Başka cephelerde de savaşmakta olan Osmanlı askerinin sürgün esnasındaki cinayet olaylarını önleyecek sayıda ve güçte olup olmadığı da bir tartışma konusudur. Hal bu iken, o bölgede bu olayların cereyan ettiği esnada, ülkenin batı bölgelerinde yaşayan Ermenilerin aynı şekilde bir zulme uğramadığı göz önüne alınırsa, buna bir soykırım denemez. Pek çok başka kelime söylenebilir; soykırım hariç.  Kaldı ki, söz konusu 1.5 milyon Ermeni sayısı, ölü sayısını değil kayıp sayısını ifade eder. 

 Biz Türk Ermenileri, iyi biliriz ki: Anadolu, bu olaylar esnasında veya sonrasında, Müslüman olmuş Ermenilerle doludur. Bu kişiler, daha sonra serbest olmasına rağmen kendi dinlerine dönmemişler ve geçmişlerini gizledikleri için kayıp hanesine yazılmışlardır.

Sözün kısası budur.
Konuşmak gerekirse biz konuşur olayların uzun hikayesini anlatırız. Bu konuda bizlerden daha iyi tarihçi de olmaz. Fransızlara gelince. Onlara da küflü peynir yemek düşer.
Kalın sağlıcakla

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Sert ama etkisiz dış politika/Şalom gezetesi
« Yanıtla #4 : Nisan 09, 2010, 03:05:08 ÖS »

ABD Temsilciler Meclisi alt komitesinde kabul edilen kararın en vahim sonucu sanıldığı veya temenni edildiği gibi Türk-Amerikan ilişkileri değil. Kararla birlikte, can çekişmekte olan protokollerin tabutuna son çivi çakıldı, en iyi ihtimalle bu anlaşmalar derin dondurucuya kalktı.
Bu, başta Ermenistan ve Türkiye olmak üzere Kafkasya"daki tüm ülkeler, ilâveten ABD"nin de kaybettiği bir sonuçtur.

Hâlbuki geçen sonbaharda Zürih"te Ermenistan ve Türkiye Dışişleri Bakanları tarafından imzalanan protokoller, taraflar ve hazır bulunan sağdıç ülkeler açısından fevkalade önemliydi. Metinler sorunlara ad koymayan, önkoşul getirmeyen birer diplomatik üslûp harikasıydı. Ama siyaset hızla girişime el attı. Pek vakıf olmadığı dış politikada tıpkı içerdeki gibi konuşmaktan çekinmeyen Başbakan"ın, protokollerin onayını Karabağ"ın Azerbaycan"a iadesine bağlayıveren ifadesiyle süreç tıkanmaya başladı.
Öyle ki ABD"deki karar öncesinde protokollerin TBMM"de onayının mümkün olamayacağı belliydi - ki bu da oylamayı etkiledi. Oylama öncesinde politikacılar devreye tamamen girdi. İnkârcı ve konuya vakıf olmayan heyetler aşırı özgüven ve Türkiye"nin dünyanın merkezi olduğu kanaatiyle Vaşington seferine çıktılar. Oylama büyütüldü, kamuoyu yanlış yönlendirildi, öyle ki karar sonrasında bugün insanlar "˜ABD soykırımı kabul etti" zannediyor. Hâlbuki önceki benzer kararlar gibi bu karar da genel kurula inmeyecek. Ama oluşan menfi hava, süren iç hesaplaşmalar, muhalefetin fırsatçılığı protokollerin onayını ABD"deki karardan ayrı tutmaya yetmez.

Sorunlu bir retorik
Başbakan"ın ABD ve İsveç oylamaları sonrasındaki tavrı yeni değil. Ekim 2007"de, Temmuz seçiminden muzaffer çıkmış AK Parti önünde yine bir ABD Temsilciler Meclisi karar tasarısı bulmuştu. Başbakan tasarının geçmesi halinde olacakları şöyle serdetmişti: "ABD, bölgedeki çok önemli müttefikiyle ortaklığında kayda değer azalma görür.
Ermenistan da olumlu açılımlar ihtimalini kaybeder". Tasarı geçti. Akabinde Başbakan atılacak adımlar arasında İncirlik anıldığında "Bunlar konuşulmaz, yapılır" demişti. Sonunda Türkiye"nin ABD ile ortaklığında bir azalma görülmediği gibi son dönemde iyice derinleşti. Başbakan"ın ABD ziyaretini iptali konuşulurken 3 Kasım 2007"de ziyaret gerçekleşti. Ermenistan"ın kaybına gelince, o sıralarda yeni başlamış olan protokol müzakeresi sürdü ve metinler geçen sonbaharda imzalandı.
Dünya meclislerinde 1965 yılından bu yana kabul edilen Ermeni Soykırım kararları sonucunda Türkiye bu 20 ülkenin hiçbiriyle ilişkisini bugün İsveç ile yaptığı gibi germedi. Hatırladığım tek ciddî gerginlik 1974"te Fransa"nın Marsilya"da Soykırım Anıtı"nın açılması sonrasında rahmetli Hasan Esat Işık"ı geri çağırmasıydı. Buna mukabil Başbakan, bu 20 ülke arasında Kıbrıs Cumhuriyeti ve Ermenistan dışındakilerin hepsine, hem de birkaç defa ziyarette bulundu. Ekonomik ilişkilerde hiçbir değişiklik olmadı, silâh ihalelerinden men edilen Fransa dahi artık ihalelere çağrılıyor.

Hükümet tepkilerinde eskiye oranla bir sertleşme olduğu aşikâr. Kaygı verici olan ikna ve diyalog iddiasında olan bir dış politikanın birdenbire kadim reflekslerine geri dönmesi. Ardı ardına Vaşington ve Stokholm sefirlerinin istişare için geri çağrılması; Vaşington sefirinin geri gönderilmesini alt komitede alınan kararın Genel Kurul"a inmemesi garantisi gibi imkânsız bir talepte bulunulması; Stokholm ziyareti ile ikili zirvenin tehir değil iptal edilmesi; iş dünyasına bu ülkelerle ilişkilerinin soğutmaları yönünde verilen tavsiyeler; tüm bu "˜sert tepkiler", sert ama boş.
Zira sonunda yine Başbakan ABD"ye gidecek, sefiri de yanında götürecek ve orada muhtemelen  Ermenistan konusunda önemli görüşmeler yapacak. AB"deki en önemli destekçimiz İsveç ile ilişkiler normalleşecek. Ermenistan ile Protokoller en azından seçim sonrasına kadar rafa kalkacak ama Vaşington ziyareti sonrasında Türkiye"nin bir-iki anlamlı jestle güven tazelemeye kalkışmasını beklemeliyiz.
Onur-gururdan geriye ne kalacak?

Bugünkü gayriciddî retorik köklü bir kurum olan hariciyeyi yıpratma potansiyeli taşıdığı gibi hükümetin bu hassas konuda kurusıkı tehditler savurmaktan başka bir şey yapamayacağına da işaret ediyor. CHP/MHP"nin bu konudaki değişmez ittihatçı çizgisiyle tam uyum gösteren AKP, kamuoyunu gerdiği gibi aynı perdesiz ve kendinden emin ifadelerle dünya kamuoyuna konuşuyor, Ermenistanlıları tehcirle tehdit ediyor.

Oylamalarla ilgili "˜itibarı yok", "˜diaspora şov yapıyor", "˜yakışmıyor", "˜tarih önünde sorumlu olursunuz", "˜komedi" gibi gayriciddî ifadeler, keza bu oylamaların basit bir iç siyasî hesaba indirgenmesi, meselenin ne kadar bilinçsizce ele alındığını gösteriyor.   

Bu onur-gurur patlamasından ve protokollerin rafa kalkmasından geriye ne kalacak?

Bugün Türkiye, ABD"nin Demokrat idaresinin indinde görüşünü kabul ettirmek için tüm bağımlılar misali şantaj dozunu her defasında artırmak zorunda olan, sonuçta güvenilmez bir ülke imajı veriyor. Türkiye ile birlikte dış politikanın mimarı Davutoğlu"nun imajı da bu vesileyle büyük yara almış bulunuyor.

İkincisi, daha geniş bir açıdan bakıldığında son dönemde ayyuka çıkmış olan "Türkiye doğuya, Müslüman dünyaya mı dönüyor?" sorusuna verilen cevabın ana unsuru Ermenistan"a açılımdı. Bu ortadan kalktığında geriye Ömer El-Beşir, Hamas ve Ahmedinecad açılımları görüntüsü kalıyor.

Üçüncüsü, dünya âlemi barıştırmaya heveskâr Türkiye"nin kendi iç ve dış bağlantılı meselelerini (Ermeni, Kürt, Rum) çözmedeki başarısızlığı sırıtmaya devam ediyor.
Dördüncüsü, doksan küsur yıldan sonra ilk kez, Ermenilerin başına gelen, aynı zamanda Anadolu"yu da perperişan eden "˜Büyük Felâket"i inkâr üzerine kurulmuş ve dünyada hiçbir kabul görmeyen devlet politikasından farklı bir yol izlenmeye çalışıldı. 1915"in yüzüncü yıldönümü ile gittikçe bunalan Türkiye"nin bu çıkar yol arayışı sonuç vermediği gibi, bildik sert, inkârcı ve savunmacı pozisyonlara anında geri dönüldü.

Sonuçta akıllarda kalacak olan Türkiye"nin kendi sorunlarıyla ilgili inisiyatiflerinin ne denli şark kurnazı, vizyonsuz, muhafazakâr ve taviz alır ama vermez olduğudur. Ama buna rağmen, konumu itibariyle önem arzeden bir ülke olması, adı edilen olumsuzlukların müttefikleri tarafından dengeleneceği anlamını taşıyor. Yani inisiyatif, Dışişleri Bakanı"nın temennisinin aksine hâlâ Türkiye"de değil.  Kanıtı, protokol fiyaskosudur.

Ezber bozamama halleri
Hükümet 2007 yazında Ermeni meselesinde 90 küsur yıllık resmî ezberi bozabilecek bir adım attı. Muradı ne olursa olsun bu adım önemliydi. Ama arkasını getiremedi. Şimdi esip gürlemeyi, fırça/posta atmayı, onur/gurur nöbetlerine girmeyi bir an evvel bırakıp sakinleşmesi, mevta olmuş Protokollerin dışında bir ara yol bularak Ermenistan ile ilişkilerini normalleştirmeyi yeniden gündeme getirmesi gerekiyor. Bu esnada 1915 konusunda resmî inkâr hikâyelerinden ve ittihatçı masallardan farklı birkaç kitaba da başvurabilir. Zira bir yanda Türkiye"nin değişiminden dem vurmak diğer yanda ittihatçıların marifetlerini olumlamak mümkün değildir. Keza ittihatçı zihniyetin "˜mürteci" veya "˜gâvur", farklı kurbanları arasında tercih yapmak da mümkün değildir. 

Dr. Cengiz AKTAR kimdir?
Galatasaray Lisesi mezunu olan Cengiz Aktar eğitimine daha sonra Sorbonne Üniversitesi"nde devam etti. İktisat alanında doktora yapan Aktar, 1989 -1994 seneleri arasında Birleşmiş Milletler"in çalışmalarının için yer aldı ve Avrupa Birliği"nin göç ve iltica politikaları konusunda biçimlenen hükümetler arası danışma kurulunun ikinci başkanı olarak görevlerde bulundu. 1994 - 1999 seneleri arasında ise Birleşmiş Milletler"in Slovenya Temsilciliği görevini üstlendi. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi Avrupa Birliği Bölüm Başkanlığı"nı yürüten Aktar"ın, AB üzerine birçok makale ve kitabı yayınlandı.

Hükümet tepkilerinde eskiye oranla bir sertleşme olduğu aşikâr. Kaygı verici olan ikna ve diyalog iddiasında olan bir dış politikanın birdenbire kadim reflekslerine geri dönmesi.
http://www.salom.com.tr/news/detail/15014-Sert-ama-etkisiz-dis-politika.aspx
------------------
Kimmiş bir de ben söyleyim.

Prof. Ahmet İnsel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar ve  Gazeteci-Yazar Ali Bayramoğlu"nun öncülüğünde yılbaşında internette  başlatılacak imza kampanyasının adı "Özür diliyorum." Kampanya  metninde "1915"te Osmanlı Ermenileri"nin maruz kaldığı Büyük  Felaket"e duyarsız kalınmasını, bunun inkar edilmesini vicdanım  kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni  kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür  diliyorum" yazıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim  üyesi Dr. Cengiz Aktar da kampanya ile ilgili olarak Vatan Gazetesi"ne  konuştu.
Kampanya nasıl ortaya çıktı?

Bireyi, bireyin hissiyatını öne çıkaran bir kampanyanın vaktinin  gelmiş hatta geçmiş olduğu kanaatinden yola çıktık. Muhtemelen  yılbaşında çok geniş bir kampanya haline getirmeyi hedefliyoruz.
Vatan

Dr. Cengiz Aktar "ın kim olduğunu anladınız mı?

DAĞLIK KARABAĞ ve ALMAN HÜKÜMETİNİN İLGİSİ

Ahmet Dursun

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Ermeniler toprak istiyor
« Yanıtla #5 : Aralık 16, 2010, 11:25:48 ÖS »
ABD'de Ermeniler, 1915 olaylarında mülklerini kaybettikleri iddiasıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Merkez ve Ziraat bankaları aleyhine yeni bir dava daha açtı.

Ermeniler toprak istiyor
<a href="http://www.dailymotion.com/video/xg5mxw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">Ermeniler toprak istiyor</a>


ABD'de Ermenilerden Türkiye'ye karşı yeni dava
http://www.cnnturk.com/video/dunya/2010/12/16/abdde.ermenilerden.turkiyeye.karsi.yeni.dava/27700.415536/index.html

AKPli vekil Ermenilerden özür diledi. BDPli Soykırım dedi. KARDEŞLER. AKP Ermeni-PKK AÇILIMI
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=542dnYuRaNo" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=542dnYuRaNo</a>

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Ermenistan"ın başkenti Kars olmalı.
« Yanıtla #6 : Nisan 07, 2011, 01:34:40 ÖS »
Ermeni lider Kars"ı istedi!

DHA
Ermenistan"ın sözde soykırım iddiası dünyaca tanındığında toprak talep etmesi hep konuşulanlar arasındaydı. Ermeni lider Vahan Hovhannisyan, öyle bir açıklamada bulundu ki Türk-Ermeni ilişkilerinin gelecek günlerde daha da gerilmesine neden olacak gibi görülüyor.

İşte o açıklamanın satır başları:
Ermenistan"da Türkiye"ye karşı sertlik yanlısı Taşnak Ermeni Devrimci Federasyonu"nun (ARF) lideri Vahan Hovhannisyan, Ermenistan"ın başkentinin Kars olması gerektiğini söyledi.

Ermeni lider Kars"ı istedi!
Taşnak lider, halen Dağlık Karabağ"ın başkenti olan Stepanekert"in Ermenistan"ın da başkenti olması gerektiği yolunda son zamanlarda aşırılık yanlıları tarafından sıkça dile getirilen tartışmaya bambaşka bir iddiayla katıldı.

Hovhannisyan, Ermeni Civilitas Vakfı tarafından düzenlenen bir konferansta konuya ilişkin düşüncesini aktarırken, "Spepanekert"in Ermenistan başkenti olmasına karşı değilim, ancak ben Kars"ı tercih ederim. Ermenistan"ın başkenti Kars olmalı" dedi.

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Karabağ"ı biz aldık; Ağrı"yı size bıraktık

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Türkiye"nin doğusunda bulunan ve Ermeniler tarafından "Batı Ermenistan toprakları" olarak adlandırılan Ağrı Dağı bölgesinin geri alınmasını yeni nesillere görev gösterdi.

26 Temmuz 2011

MOSKOVA - Ermenistan"da dün düzenlenen Ermeni dili ve edebiyatı yarışmasında öğrencilerden birinin, "Batı topraklarımızı Ağrı Dağı"yla birlikte geri alabilecek miyiz" sorusuna yanıt veren  Serj Sarkisyan, "Bu sizin neslinize bağlı. Mesela benim nesil üzerine düşen görevi başarıyla yerine getirdi" dedi.

Hürriyet"in haberine göre; Sarkisyan sözlerini şöyle sürdürdü:

"90"lı yıllarda vatanımızın parçası Artsah"ı (Karabağ bölgesini) düşmanın elinden kurtardık. Her neslin bir görevi vardır. Siz de ileride bizim gibi görevinizi yerine getirip getirmeyeceğiniz birlik ve beraberliğinize bağlıdır. Biz Ermeni ulusu her zaman Anka kuşu gibi küllerden dirilmeyi başarmışızdır. Ama şunu da söylemem gerek. Günümüz dünyasında ülkelerin itibarı yüzölçümüyle ölçülmüyor. Ermenistan modern, güvenli ve ekonomide başarılı ülke olursa itibarı da o denli yüksek olacaktır."

ntvmsnbc

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Sarkisyan"ın Açıklaması Türkiye"ye Savaş İlanıdır.
« Yanıtla #8 : Temmuz 27, 2011, 06:32:13 ÖS »
Sarkisyan"ın Açıklaması Türkiye"ye Savaş İlanıdır.

Ermenistan Devlet Başkanı Serj Sarkisyan Ermeni gençleri ile katıldığı bir programda Dağlık Karabağ bölgesinin kendi nesli tarafından alındığını ve Ermeni gençlerinin ise Ağrı"yı almaları gerektiğini ifade emiştir. Bu açıkça Türkiye"den toprak talebi ve savaş ilanıdır. Dolayısıyla da Sarkisyan"a verilecek cevap bu çerçevede ve yaptırımları da içerecek nitelikte sert olmalıdır.
 
AKP hükümetinin Kürt Açılımı adı altında sürdürdüğü terörü ve teröristi meşrulaştırma girişimi neticesinde Türkiye"de Habur görüntüleri eşliğinde terör ve terörist azdırılmıştır. "Futbol diplomasisi" adı altında sürdürdüğü "Ermeni Açılımı" neticesinde ise maalesef Ermeni Devlet Başkanı azdırılmış ve Türkiye ile küstahça konuşacak bir noktaya getirilmiştir. Bursa"da Cumhurbaşkanı Gül tarafından özel ağırlanan Azerbaycan bayrağı Bursa"da stada sokulmazken Sarkisyan özel ev yapımı dolmalar ile ağırlanırken bizim bütün uyarılarımız dikkate alınmamıştır. Bugün nasıl terörde gelinen noktada hükümetin sürdürdüğü politikanın yanlışlığı anlaşılmışsa, Ermeni açılımının da ne kadar yanlış bir politika olduğu Sarkisyan"ın bu son açıklaması ile bir kez daha anlaşılmıştır. Ancak hükümetin bunu yeterince anlamadığı ve durumun vahametini algılayamadığı da görülmektedir. Zira Başbakan Erdoğan"ın Sarkisyan"a cevabı yeterince sert değildir. Türkiye"ye açıkça savaş ilan eden birisine verilecek cevap çok daha sert olmalıdır ve sözlerini geri alıp özür dileyene kadar da sert uygulamalar derhal devreye sokulmalıdır.
 
Oysa Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu "bir gün Ermeniler Türkiye"de hem ev satın alabilecek ve hem de buraya yerleşebileceklerdir" açıklamasında bulunabilmektedir. Hükümet bu açıklama ile yetinmemekte 11 Eylül"de Erivan-Van uçuşlarını başlatmaya hazırlanmaktadır. Türkiye"den toprak talep eden Sarkisyan bu girişimler ile ödüllendirilmektedir. Türkiye derhal bu tür girişimleri durdurmalı, Ermenistan ile sürdürülen gayri resmi bütün diyaloglar ve ulaştırma kanalları kapatılmalıdır.
 
Ayrıca Sarkisyan"ın bu açıklamalarından sonra kendi rızası ile Ermenistan"ın Dağlık Karabağ"daki işgaline son vermeyeceği görülmeli ve bir an önce bu işgalin son vermesi için yeni bir uluslar arası girişim başlatılmalıdır.
 
Sinan OĞAN
MHP Iğdır Milletvekili
--------
Davutoğlu Ermenilere; Bir gün gelecek sizin de Türkiye"de eviniz olacak.

Çevrimiçi ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.495
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Başbakan’ın Ermenistan’a gidip orada özür dilemesini istemiyorum.
« Yanıtla #9 : Nisan 26, 2014, 03:44:12 ÖS »
Gerilla olma sırası bizde!ODTÜ’de düzenlenen “Barış Süreci ve Ermeniler” konulu panelde Hayko Bağdat, Emine Ayna, Melisa Boz ve Aris Nalcı bir arada, içinde bulunduğumuz dönemi ve Ermeni meselesini konuştu.

Avrupa Öğrencileri Formu (AEGEE) Ankara ağı tarafından Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) dün saat 18.00’de“Barış Süreci ve Ermeniler” konulu bir panel düzenlendi.

Panele konuşmacı olarak gazeteci Hayko Bağdat, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Emine Ayna, TRT Ermeni masası muhabiri Melisa Boz ve gazeteci Aris Nalcı katıldı.

Boz: Ermeni dendiğinde bunu hakaret olarak algılamamalıyız

Panelde ilk sözü alan Melisa Boz “Eğer ortada bir barış süreci varsa Ermeni dediğimiz zaman bunun hakaret olmadığını anlamamız lazım” diye konuştu.

“1915 dediğimiz zaman ‘Olmaz ben yapmadım’ gibi bir tavır sergilemeden önce 1915’in neyin tarihi olduğunu anlamalıyız. Bunun için arşivlerin açılması lazım. Halan Türkiye’de yasaklı olan arşivler var. Bunlar açılamıyorken barıştan bahsedecek durumda olduğumuzu düşünmüyorum.”

Bağdat: Ermeni’yi yok eden algıya ‘olur’ verdik

Bizler bu topraklarda en az Hıristiyan’ın yaşadığı İslam ülkesiyiz” diyen Hayko Bağdat Türkiye’de Hıristiyan bırakılmadığını söyledi.

“Bu topraklarda Türkler ve Kürtler kadar kadim olan dört halktan üçü yok. Rumlar, Ermeniler ve Süryaniler… Bu toprakların kadim halklarının, yok edilmiş halklarının ölüsüne bu kadar küfreden ve onların düşmanlıklarıyla inşa edilen bir kültürde yaşamayı nasıl başarabiliriz? Başaramayız.”

“Ermeni’yi yok eden algıya ‘olur’ verdik” diyen Bağdat devletin Anadolu haklarının yok edilmesi üzerine inşa edildiğini belirtti.

“Eğer ki 1915’e iyi oldu derseniz Uğur Kaymaz’ı öldürürler bu ülkede. Ceylan’ın üzerine havan topu atarlar ve bir şey olmaz. Bir çocuğun üzerinde havan topu patlarsa dünya ayağa kalkmalı. Ama bir şey olmuyor. O Kürt olduğu için mi? Hayır. Bir öncekinde Ermeni’nin yok edilmesinde ’olur’ verdiğimiz için.”

“Bugün Kürt Özgürlük Hareketi neden bir Ermeni aday göstermemiştir?” diye soran Bağdat konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Ermeni meselesine bir fasıl mı açacağız? Yoksa vitrine Ermeni mi lazım? Kürt Özgürlük Hareketine bu meseleye ilişkin sembolik olmayan bir mecra açma görevi düşüyor.”

Ayna: Gerilla olma sırası bizde

“Ermeni inkârı ve soykırımına karşı büyük sorumluklarımız var” diyen Emine Ayna ise en büyük sorumluluğun yine Ermenilere düştüğünü söyledi.

Sorunun çözümüne ilişkin sorulması gereken sorunun “Bugün kaç kişi Ermeni olduğunu biliyor?” sorusu olması gerektiğini savunan Ayna, birçok insanın Ermeni olduğunun farkında olmadığını söyledi.

Hrant Dink’in öldürülmesini Barış Meclisi’yle ilişkilendiren Ayna, Barış Meclisi’nin o dönem yeni oluştuğunu ve bütün kimlikleri içinde barındırdığını söyledi.

“Hrant Dink katledildi ve Barış Meclisi’nin çalışmaları bir anda bıçak gibi kesildi. O dönemde çıkan haberlerden bunu anlayabiliriz.”

İçinde bulunduğumuz dönemi barış süreci olarak tanımlamayan Ayna “Barış insanların birbirlerinin kimliklerine ve farklılıklarına saygı duyması ve bunları tanıması durumudur” dedi.

“Bugün Türkiye’de bu anlamda bir barış yoktur ve böyle bir süreç de yoktur. Türkiye’de bugün yaşanan süreç ölümlerin durması ve bununla birlikte bahsettiğimiz barış ortamının yaratılacağı mücadelenin ölümler olmadan sürdürülebilir olması sürecidir. Yani gerilla olması sırası bizdedir.”

Kürt halkının tek başına sahip olacağı şeylerin bir kazanım olamayacağını belirten Ayna “Kürtler ancak birlikte yaşadığı halklarla birlikte hak elde ederlerse var olacaklardır” diyerek sözlerini tamamladı.

Nalcı: Siz ne yapacaksınız bu panel bittiğinde?

Yaklaşık on yıldır Türkiye’de Ermeni Dili ve Edebiyatı Fakültesi’nin açılması için çabalar olduğunu söyleyen Aris Nalcı, anadil tartışmalarına atıfta bulunarak “Neden bir Ermenice ders olmasın?” diye sordu.

Ermenilerin yardıma ihtiyacı olduğunu belirten Nalcı, 1980’den sonra apolitik bir toplum olduklarını dile getirdi.

“Bize konuşmamamızı söylediler. Biz kendimizi eğitmeye başladık. 2007’de biz birini kaybettik. Size ve bize dokunan birini… Bunun başımıza gelebileceğini tekrardan hatırlattılar bize. Bu yüzden korka korka oluyor her şey. Bu yüzden benim içimdeki, diasporadaki bu korkuyu dışarı çıkarmanın ve nötralize etmenin yolu sizden geçiyor. Siz ne yapacaksınız bu panel bittiğinde?”

Özür meselesine de değinen Nalcı “Başbakan’ın Ermenistan’a gidip orada özür dilemesini istemiyorum” dedi.

“Çünkü öyle bir gün gelecek ki bu ülke de siyasi liderler özür dileyecekler. Ama bu Dersim özrü gibi olacak. Ben öyle bir özür istemiyorum.”
halkizbiz.com

***

Vatan haini mi dediniz?

9 Nisan 2014
Hayko BağdatBaşbakan yerel seçimlerin ardından gerçekleştirdiği balkon konuşmasında yine çok net konuştu:

“İnlerine gireceğiz.”

Seçimler öncesi yaşanan gerginliklerden sonra üslubun yumuşayacağını, siyasi dilin değişeceğini düşünenler hayal kırıklığına uğramış olmalı.

Sadece dindar değil kindar nesiller de yetiştirmek isteyen bir başbakanın kendisine yönelmiş bu saldırılar karşısında başka bir tutum içine girmesini ummak zaten bana fazla saflık gibi gelmişti ya, neyse…

Peki, Erdoğan, Cemaat’e karşı ağzından düşürmediği bu eylemi nasıl gerçekleştirecek?

Cemaat’in “in”i neresi ve oralara ne zaman girilecek?

Memlekette Cemaat’in bu kadar eğitim kurumu olduğu hâlde yurtdışındaki okullarının kapatılması için başlatılan kampanya neyin habercisi?

Başta ABD, Pakistan, Azerbaycan olmak üzere pek çok ülkeye en üst düzeyden “kapatın bu kurumları, casus bunlar” dendi bile.
Etrafta bizlerin kulaklarına kadar ulaşmış bazı bilgiler dolaşıyor.

Şöyle ki:

Büyük operasyonu başlatmak için ilk adım Suriye ile ilgili sızdırılan tape vesilesiyle olacaktı.

Fakat tüm çalışmalara rağmen henüz böcek ile Cemaat arasında bir ilişki kurulamadı.

Şu an KPSS sınav sorularının paylaşılması ile ilgili bir operasyon üzerine çalışılıyor.

Bu konuyla ilgili üç savcının yeri değiştirildi ve yerlerine atananlar bu iddianın hukuki altyapısını oluşturmaya çalışıyorlar.

Elde yeterli delil olmadığı için oldukça zorlanıyorlar.

Seçimlerden güçlü çıkılmasıyla MİT yasasının tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Bu hamle iktidar adına pek çok sorunun çözümü olabilir ve operasyon istenilen şekle sokulabilir.

Bu arada bazı gazeteciler vasıtasıyla gündeme getirilen “tutuklanacak gazeteciler” listelerinin yayınlanıp durmasını rastgele tahminlerden fazlası olarak görebiliriz.

İstihbarat, adı geçen gazetecilerin kamu oyunda itibarsızlaştırılmasını istiyor.

Sonrasında casusluk suçlamasıyla tutuklanmalarının kolaylaştırılması için bu isimleri özellikle servis ediyor.

Bu bilgiler ne kadar gerçektir bilemiyorum.

Fakat uyarıyorum.

Devletin bir inanç gurubunu “vatan haini” ilan etmesi ve tüm enstrümanlarıyla harekete geçmesi bu topraklarda ilk kez olmuyor.

MGK kararıyla “hücum” emrini aldığınızda bu kontrol edilebilir bir durum olmaktan çıkar.

Devlet, en ücra karakolundaki bekçiye kadar, memurunun durumdan vazife çıkarmasına vesile olur ve kaos başlar.

Devlet içerisinde mevcut hangi hücrelerin marifeti olduğunu bilemeyeceğimiz eylemde, Malatya’da daha dün Hıristiyanlar boğazları kesilerek katledildiler.

Hedefe “vatan hainleri”ni koyduğunuz zaman o inanç gurubundan herkesin katline ferman yayınlamış oluyorsunuz.

Bu sadece Türkiye’de değil, dünyada pek çok karanlık odak için işaret fişeğinin ateşlenmesidir.

Suçun bireyselliği ilkesini görmezden gelerek bir camianın tüm okullarını, tüm medyasını, tüm sivil toplum örgütlerini, tüm şirketlerini cezalandırmak için harekete geçmeyiniz.

Yaşadığımız felaketlerin sadece Hıristiyanların, Alevilerin, solcuların, Kürtlerin başına gelebileceğini zannetmeyiniz.

Cezaevinde yatmalarının Cemaat’e bağlı güvenlik bürokrasisi yüzünden olduğunu savunan arkadaşlarımız bile sizleri hukuk adına sağduyuya davet ediyor.

Gerçi kime ne anlatıyorum ben.

Malatya’da katlettiği insanların aileleriyle aynı sokaklarda özgürce yürüyebilen katillerin olduğu bir iklimde yaşıyoruz.
Doğu Perinçek’in Akit gazetesine röportaj vererek safları sıklaştırdığı günlerin içindeyiz.
İtibarı yerlerde olarak cezaevine giren kontrgerilla elemanlarının cezaevi çıkışında kahramanlık türküleriyle karşılandığı bir tablo var karşımızda.

Ben yine de vatandaşlık görevimi yerine getirmiş olayım.

Hafızamda biriken algı yaklaşmakta olan felaket için beni rahatsız ediyor.

Sizleri etmiyorsa bilmem…
haykobagdat.com


Ermeniler Toprak Mı İstiyor? Hayko Bağdat
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NU9n-FpkwYQ" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=NU9n-FpkwYQ</a>Kafa Dengi 06.04.2013
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=msWh9heWMLw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=msWh9heWMLw</a>Kim bu gazeteci Hayko Bağdat
Başbakan Erdoğan'ın görüşeceği "Gezi Akilleri"nden biriydi... Son dakika gelimesine göre attığı tweet'te bu kararından vazgeçtiğini şöyle açıkladı:

"Taksim Dayanışma'nın tavrına uygun olarak yarın yapılması planlanan Başbakanlıktaki toplantıya katılmayacağım."
http://www.odatv.com/n.php?n=kim-bu-gazeteci-hayko-bagdat-1106131200

Sahibinden satılık kilise
Hayko BAĞDAT
24.07.2013
http://www.taraf.com.tr/yazilar/hayko-bagdat/sahibinden-satilik-kilise/26747/

Cuma Namazında Üç Ermeni
Taraf’ın Ermeni kökenli yazarı Hayko Bağdat, “Cuma namazında üç Ermeni” başlıklı yazısında, namazla alay etti.
Cuma Namazında Üç Ermeni
05 Şubat 2014

 

Son İletiler/Konular

Ynt: Arkeoloji Dergisi 1-26 Cilt arası Gönderen: serdary52
[Dün, 01:29:37 ÖS]


Utah Eyaletinde idam mangası yasası geçti. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 27, 2015, 04:50:55 ÖS]


Kılıçdaroğlu, Brooking Enstitüsü Direktörü Kemal Derviş'i ağırladık. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 27, 2015, 03:39:24 ÖS]


“Domuz gribi ilaçları erken boşalmaya yol açabilir” Gönderen: ahmetdursun
[Mart 27, 2015, 02:56:43 ÖS]


NASA'dan Cuma günü için Asteroid YB-35 uyarısı Gönderen: ahmetdursun
[Mart 26, 2015, 04:08:54 ÖS]


Emeklilerle dalga geçmeye utanmıyor musunuz? Çekin elinizi emeklinin sırtından.. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 26, 2015, 02:20:09 ÖS]


VALLAHİ YAKIN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 24, 2015, 10:09:31 ÖS]


İstanbul’da felaket yaklaşıyor, sıcaklık 2050’de 3 derece artacak... Gönderen: ahmetdursun
[Mart 24, 2015, 01:10:41 ÖS]


Monica Lewinsky söyleşisi... Gönderen: ahmetdursun
[Mart 23, 2015, 01:45:10 ÖÖ]


Hz. Muhammed Namaz Kılmayı Kimden Öğrendi?! Gönderen: ahmetdursun
[Mart 22, 2015, 12:36:59 ÖS]


Erdoğan'ın yakın çevresi ona 46 raporu verdirecek. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 22, 2015, 12:28:00 ÖS]


NİKİTİN’İN KÜRTLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 21, 2015, 06:00:02 ÖS]


Katılım Bankacılığı Bir Tuzaktır Aldatmaca dır. Gönderen: halukgta
[Mart 21, 2015, 12:33:31 ÖS]


Erdoğan Kürt meselesini çözecek son kişidir. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 18, 2015, 05:42:28 ÖS]


ŞABAN TV Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 18, 2015, 05:18:56 ÖS]


Allah'a hem inanıyor hem güvenmiyor olmak su sorununda Allah'ı suçlamak. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 18, 2015, 05:15:27 ÖS]


ISIS'ın yıktığı heykeller 3D ile yeiden yapılacak. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 18, 2015, 03:51:22 ÖS]


Herkes Erdoğan sonrasına hazırlanıyor hastalığı ciddi mi? Gönderen: ahmetdursun
[Mart 17, 2015, 05:17:28 ÖS]


Erdoğan çok üzülecek, Ermeni Diasporasına Norveç Tokadı Gönderen: ahmetdursun
[Mart 17, 2015, 03:33:08 ÖS]


CHP'ye açılan davanın belgesi ve Ülkü Adatepe'nin çocuklarından düzeltme. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 17, 2015, 02:40:37 ÖS]


Harun Yahya'nın avukatları hukuk şarlatan mı? Cezai ehliyet şoku. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 16, 2015, 06:06:27 ÖS]


Açılamayan bazı sayfalar için bakınız... Gönderen: ahmetdursun
[Mart 16, 2015, 04:14:33 ÖS]


Reuters, 1 milyon Brezilyalı yolsuzluğu protesto etti Gönderen: ahmetdursun
[Mart 16, 2015, 03:25:19 ÖS]


İSA YUSUF ALPTEKİN'E HAKARET EDEN İKLİL KURBAN VE HEZEYANLARI Gönderen: ahmetdursun
[Mart 16, 2015, 02:33:08 ÖS]


İslam Dininde Kadınların Boşanma Hakkı Yok Mudur? Gönderen: halukgta
[Mart 15, 2015, 12:13:58 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: destro123
[Mart 12, 2015, 03:38:54 ÖS]


ASELSAN'daki şüpheli ölümlerin araştırılmasını AKP neden reddetti Gönderen: ahmetdursun
[Mart 12, 2015, 02:52:48 ÖÖ]


Çanakkale 1915 Gönderen: PLMPLM
[Mart 11, 2015, 06:42:42 ÖÖ]


KANUN DİYE KANUN DİYE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 10, 2015, 09:20:20 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 10, 2015, 02:39:11 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: ogur123
[Mart 09, 2015, 09:52:51 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: ogur123
[Mart 09, 2015, 09:50:11 ÖS]


Diyanet'in misyonu tamamlanmıştır, acilen kapatılmalıdır. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 09, 2015, 12:34:56 ÖÖ]


Paralel evren değil, dünyanın ikizinden sinyal geldi. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 08, 2015, 01:56:29 ÖÖ]


Vücudun ürettiği hormonlar, Nörotransmitterler (beyin cilası). Gönderen: ahmetdursun
[Mart 07, 2015, 11:13:29 ÖÖ]


Milletin a.ına koyanlara dava aç, 8 bin TL kazan, küfürbazları iflasa sürükle. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 07, 2015, 11:05:29 ÖÖ]


Farkında Olmadan Şeytanı Dost Edinmek. Gönderen: halukgta
[Mart 05, 2015, 08:12:39 ÖS]


Bebek katili Öcalan Nevruz'da serbest mi bırakılacak. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 05, 2015, 02:53:28 ÖÖ]


Kürt isyanları (Tedip ve Tenkil) dosyalar, haberler. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 05, 2015, 02:41:16 ÖÖ]


Soru Çalarak Yargıç Olanlar, ve Himaye Edenler Hakkında. Gönderen: ahmetdursun
[Mart 05, 2015, 02:35:58 ÖÖ]


Sahip çıkılan ecdatlarının emanetleri...! Gönderen: ahmetdursun
[Mart 05, 2015, 02:28:15 ÖÖ]


24 NİSAN’IN ANLAMI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 02, 2015, 02:22:06 ÖÖ]


Rüya Tabiri Ve Günümüzdeki Aldatmaca. Gönderen: halukgta
[Şubat 26, 2015, 05:54:00 ÖS]


DOSTLUK ve ULUSAL ONUR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 24, 2015, 07:52:34 ÖS]


Patriotism perverted (Bozulan Vatanseverlik) İngilizce Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 24, 2015, 01:07:12 ÖS]


İç Güvenlik Paketi, Bank Asya ve Fuat Avni neden suskun? Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 23, 2015, 12:10:06 ÖS]


TSK, Doğu Türkistan uyruklu şahıs yakalandı diye açıklama yapmış. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 23, 2015, 03:05:32 ÖÖ]


Fırat Yılmaz Çakıroğlu ile ilgili ilginç detay... 2011 Türkiye İç Savaş Raporu Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 23, 2015, 02:51:10 ÖÖ]


JÖN-TÜRKLER’İN SAĞI SOLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 22, 2015, 10:33:37 ÖS]


Sayın Erdoğan, bizim kadim inanç sistemimiz dinsizliktir. Türkler Dinsiz Ya da.. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 22, 2015, 05:15:45 ÖS]


AK Soygun durmuyor. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 22, 2015, 04:53:07 ÖS]


Ne gözü doymaz Vekillerimiz varmış, ne kadar açgözlülermiş, bir kurtulamadık... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 22, 2015, 04:48:00 ÖS]


TSK, Süleyman Şah Türbesine Opersyon düzenlendi. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 22, 2015, 04:40:15 ÖS]


FETİH ve FESİH Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 21, 2015, 10:34:24 ÖS]


1908 TÜRK DEVRİMİ ve 1789 FRANSIZ DEVRİMİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 20, 2015, 02:28:24 ÖS]


Kadına Şiddet Ve İdam Cezası. Gönderen: halukgta
[Şubat 18, 2015, 08:07:04 ÖS]


LORD ZEKİ SARIHAN’A YANIT Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 18, 2015, 01:16:21 ÖS]


ABD 30 ülkeden binlerce kişiyi izliyor Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 17, 2015, 03:49:20 ÖS]


MERHABA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2015, 05:21:51 ÖS]


Elektrik hırsızlarına "DUR" demek için Eyaletlere mi bölüneceğiz? Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 14, 2015, 02:20:29 ÖÖ]


Ynt: 5N1K, İlk Özel Kürtçe TV. Gönderen: hikaye10
[Şubat 14, 2015, 02:01:05 ÖÖ]


Söz konusu Büyük İsrail ise, gerisi teferruattır. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 14, 2015, 01:13:11 ÖÖ]


OYUN MASASI - Soner Yalçın Gönderen: Kemal Denizer
[Şubat 14, 2015, 12:03:56 ÖÖ]


Suriyeli mülteciler için yasa hazırlanıyor, seçimlere az kaldı. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 05:37:48 ÖS]


Torbada kanun, çorbada da sinek olmaz. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 05:09:04 ÖS]


Ali İmran Suresi 187. Ayet Ve Allah a Verdiğimiz Söz. Gönderen: halukgta
[Şubat 13, 2015, 03:24:12 ÖS]


Konuşan gavat, Nerde Pezevenk Varsa Laiktir demiş. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 01:37:44 ÖS]


Ukrayna’daki durum üzerine Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 12:41:14 ÖS]


Pepe Escobar: Rusya ve Çin, “böl ve yönet”le alay ediyor. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 12:28:08 ÖS]


HABERİMİZİN ARKASINDAYIZ... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 13, 2015, 01:28:50 ÖÖ]


Profesör Ercan Candan, Ne yapsalar boş, kaderin üstünde kader vardır Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 12, 2015, 04:37:27 ÖS]


MAHKUM YAKINLARINDAN MEKTUPLAR Gönderen: Mehmet Akkaya
[Şubat 12, 2015, 02:16:46 ÖS]


Ynt: Türk Toplumunda Cehaletin Yükselişi Gönderen: sisi06
[Şubat 12, 2015, 11:54:39 ÖÖ]


CEZAEVLERİ DOLDU TAŞTI Gönderen: Mehmet Akkaya
[Şubat 10, 2015, 01:57:49 ÖS]


Ynt: Facebook adresimi 4. kez kapattı. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 09, 2015, 04:43:05 ÖS]


Diyanet; Müzik indirmek caiz değil, Yarın da dinlemek haram derlerse? Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 09, 2015, 04:41:13 ÖS]


Toplu sex havaalanına ilk uçak iniyor. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 04:10:49 ÖS]


Bu konuşma CHP'yi ileri götürmez ancak bu seçimde de bitirir. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 04:06:11 ÖS]


Türkiye'de Syriza, Çipras fantazisi... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 04:04:08 ÖS]


Polis, PKK'nın atadığı valiyi koruyor mu? Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 04:01:28 ÖS]


Babamın katili AKP kurucusu Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:54:22 ÖS]


BDDK Başkan Vekili Mutalip Ünal'a vekillik sözü verildi. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:38:20 ÖS]


Her devrim önce çocuklarını yer. Çanlar Zekeriya Öz için çalıyor. İslamofaşist.. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:35:14 ÖS]


Utanma Osmanlı çocuğu utanma, sadece bildiğimizi bil. Cizre ile birlikte ... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:26:05 ÖS]


ISIS insan yakmadan önce, beyaz adam da siyah adamı yakmıştı. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:20:18 ÖS]


MOSSAD, AKP'NİN RUHUNDA... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:16:37 ÖS]


IŞİD'i Allah mı yönetiyor bre pezevenk? Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:07:06 ÖS]


Erdoğan'ın sır küpleri ülkeyi nereye götürecek? PKK'yı desteklemeye mi ... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 03:02:31 ÖS]


Mehmet Cengiz'in vergi borçları... Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 02:58:33 ÖS]


AK AÇILIM DEVAM EDİYOR, ŞIRNAK ULUDERE'DE ASKERE DOÇKALI SALDIRI Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 02:55:54 ÖS]


AKP seçmeni, Obama'nın Başbakanı böyle çağırması sizi gururlandırıyor mu? Garson Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 08, 2015, 02:50:04 ÖS]


Ynt: Facebook adresimi 4. kez kapattı. Gönderen: Yasin Altunoglu
[Şubat 07, 2015, 10:56:28 ÖÖ]


Facebook adresimi 4. kez kapattı. Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 06, 2015, 04:53:45 ÖS]


JEAN JAURES’E GÖRE 1908 ‘TÜRK DEVRİMİ’ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 06, 2015, 03:33:32 ÖS]


Hadisler Ayetlerin Hükmünü Kaldırabilir mi? Gönderen: halukgta
[Şubat 04, 2015, 10:55:46 ÖS]


HOCA RÜYASINI GÖRDÜ MÜ ACABA ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 04, 2015, 03:08:08 ÖÖ]


Bu Türkiye Sizin Seçiminizdir, akan suyun nereye gittiğini seyredeceksiniz Gönderen: ahmetdursun
[Şubat 02, 2015, 12:55:55 ÖS]


‘PERİNÇEK SEFERBER EDİYOR’ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 31, 2015, 12:48:16 ÖÖ]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Ocak 30, 2015, 09:31:55 ÖÖ]


MEMLEKETİN SAHİPLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2015, 12:43:50 ÖÖ]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: bcdeniz
[Ocak 29, 2015, 09:34:16 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Ocak 29, 2015, 12:22:59 ÖS]


İslam İnancında Fetva Verme Konusu. Gönderen: halukgta
[Ocak 28, 2015, 10:18:11 ÖS]


Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: HektorX
[Ocak 28, 2015, 03:11:51 ÖS]


TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 25, 2015, 04:53:24 ÖS]


STARSBOURG’DAN SONRASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2015, 08:28:25 ÖS]


AKP’NİN EBU CENDEL’LERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2015, 01:54:29 ÖS]


KAPANA KISILMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 23, 2015, 01:15:41 ÖÖ]


Ynt: IŞİD'den yeni katliam Gönderen: ahmetdursun
[Ocak 22, 2015, 12:34:18 ÖÖ]


50 GÜNDE 9741 İŞÇİ İŞTEN ATILDI Gönderen: Mehmet Akkaya
[Ocak 21, 2015, 08:19:55 ÖS]


AVRUPA’DA ‘SİYSAL DEPREM’ OLASILIǦI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 20, 2015, 11:05:23 ÖS]


İǦNEYİ KENDİMİZE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2015, 05:41:35 ÖS]


DEVLET KUŞU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2015, 03:21:49 ÖÖ]


Bu son fırsat, El-Kaide'ye yollanan silahların belgesini indirin. Gönderen: ahmetdursun
[Ocak 17, 2015, 02:19:17 ÖS]


İslam a İftira Atanların Hezeyanı. Gönderen: halukgta
[Ocak 17, 2015, 12:38:37 ÖS]


Ynt: KARAÇARŞAFIN TARİHÇESİ Gönderen: akil28
[Ocak 17, 2015, 10:39:02 ÖÖ]


TERÖRÜN T’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 16, 2015, 04:05:11 ÖÖ]


DÜŞÜNÜYORUM O HALDE… Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2015, 07:56:26 ÖS]


MADALYONUN İKİ YÜZÜ : ÖZGÜRLÜK ve EŞİTLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2015, 03:54:37 ÖÖ]


CHARLIE’NİN NİYETLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 13, 2015, 02:45:35 ÖS]


Ynt: Çeşitli Kitaplar... Gönderen: bespecter
[Ocak 12, 2015, 03:08:23 ÖS]


CUMHURİYET’İ SİNEGOGA KAPATMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 11, 2015, 10:05:48 ÖS]


Paris'te komplo teorisi olsa ne olmasa ne .. Gönderen: Talat Alp
[Ocak 11, 2015, 12:17:06 ÖÖ]


FRANSA’DA FRANSIZ OLMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 10, 2015, 10:17:20 ÖS]


Ynt: VAYY BEE.. Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 10, 2015, 05:19:40 ÖÖ]