Gönderen Konu: AKP işsizlik fonu'ndan elini çek !  (Okunma sayısı 8312 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
AKP işsizlik fonu'ndan elini çek !
« : Ağustos 13, 2009, 01:16:41 ÖÖ »
BU YAZI Eski İstanbul Valisi, Eski Kamu Güvenliği Müsteşarı, Yeni AKP Milletvekili Muammer Güler"in mahdumu Barış Güler" TARAFINDAN TELEP EDİLEN VE KARARA BAĞLANAN EKTE SUNDUĞUMUZ MAHKEME KARARI İLE KALDIRILMIŞTIR.

Bilgilerinize.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
"Susma haykır harç zammına hayır"
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2009, 01:24:58 ÖÖ »
BU YAZI Eski İstanbul Valisi, Eski Kamu Güvenliği Müsteşarı, Yeni AKP Milletvekili Muammer Güler"in mahdumu Barış Güler" TARAFINDAN TELEP EDİLEN VE KARARA BAĞLANAN EKTE SUNDUĞUMUZ MAHKEME KARARI İLE KALDIRILMIŞTIR.

Bilgilerinize.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
"Valinin oğluna arazi verildi"
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2009, 01:29:21 ÖÖ »
Buradaki yazının ve diğer kaynakların sadece adresini veriyorum, Sayın Özgür"ün ve Sayın Kemal Beyin anlayışına sığınarak.

Çünkü Sayın Barış Güler"in sayesinde görmediğimiz belgeleri de görmüş olduk. Tabi kendisine de uyarısı sayesinde gerçekleri tüm çıplaklığı ile görmemize imkân tanıdığı için teşekkür etmemiz de gerekiyor gibi.

İki yıl sonra babası Milletvekili olunca böyle bir girişimde bulunmasının ne kadar manidar olduğunu alttaki yazımda göreceksiniz.

Ahmet Dursun

http://www.evrensel.net/v2/haber.php?haber_id=56032

http://www.sonsayfa.com/Haberler/Guncel/Vali-Gulerin-oglu-is-takipcisi-cikti-129111.html

http://www.farkhaber.com/haber.php?id=8653

http://www.haberlink.com/haber.php?query=43533

http://halilozen.com/?p=1738

http://www.birgun.net/actuel_2009_index.php?news_code=1250071390&year=2009&month=08&day=12

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
20 bin 226 işçi daha yurt dışına gitti.
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2009, 01:38:42 ÖÖ »

Bilgilerinize.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
fındık işçileri '' Köle değiliz''
« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2009, 01:43:46 ÖÖ »

Bilgilerinize.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
İki ayda altı yalı el değiştirdi
« Yanıtla #5 : Ağustos 13, 2009, 01:47:59 ÖÖ »

Bilgilerinize.

Özkan Özgür

• Ziyaretçi
150 TL'lik yardımı almak için kuyrukta yaşamını yitirdi
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2009, 01:58:42 ÖÖ »

Bilgilerinize.

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
    • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Kürt açılımının parası işsizlik fonundan
« Yanıtla #7 : Ekim 06, 2009, 01:23:20 ÖÖ »
AK AKÇE AKP'NİN "KÜRT AÇILIMI" İÇİNDİR!

Bilgilerinize.
------------------
Hükümet işsizlik sigortası fonu ile bütçe açığını kapatıyor.

Çevrimdışı Kemal Denizer

• KURUCU
  • KATILIMCI
    • Toplumsal Bilinci Koruma ve Geliştirme Çatısı - TOGEÇ
YİNE TEHDİT EDİLDİK, bırakılacak pabucumuz var mı?
« Yanıtla #8 : Kasım 12, 2011, 02:30:31 ÖS »
Tarafımıza gönderilen bir e-postayı paylaşıyorum.

Eski İstanbul Valisi, Eski Kamu Güvenliği Müsteşarı, Yeni Milletvekili AKP Muammer Güler"in mahdumu Barış Güler"den gelen aşağıdaki tehdit kokulu e-posta"ya verilecek cevabımız elbette vardır.  Beyefendi ortada kabak gibi duran iddiaların aksini gösterecek kanıtlar sunmak yerine -belki de pederinin makamına da güvenerek- sadece tehdit ederek  konuların halkın görüşünden çıkarılması yolunu seçmektedir.

Kendisine tavsiyem;  mahkemelere taşınmış bu iğrenç iddiaları bertaraf etmek istiyorsa, -varsa- lehine sonuçlanan mahkeme kararlarını bizimle paylaşması ve iddialarla birlikte mahkeme sonuç tutanaklarını da paylaşmamızı sağlamasıdır.

Kemal Denizer

gönderen :  Barıs Güler (baris.guler978@gmail.com)
gönderilen: yonetim@toplumsalbilinc.org
Tarih         : 12.11.2011
Saat         :  12:49

Sayın Yetkililer

http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=6934.0

adresinde yer alan haber gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış bilgilendirici nitelikte olduğu gibi tarafımın kişisel haklarına ağır bir saldırı teşkil etmektedir.
Hakkımda karalama yapılan iddiaların doğruluğunu sorma nezaketinde dahi bulunulmadan, basın ilkeleri ve kişilik haklarım yok sayılarak, eleştiri sınırları aşılarak, yakışıksız ve gerçekdışı suçlamalar ile herhangi bir somut veriye dayanmadan haber yapılması hiçbir şekilde basın ahlakı ve kamu vicdanı ile örtüşmemektedir. Haberinizde belirtilen mesnetsiz iddiaların gerçekdışı olduğunu ve bu iddiaları reddettiğimi bildiririm.
İşbu nedenle kamuoyu ve tarafınızdan gerçeğin bilinmesi ve mağduriyetimin giderilmesi bakımından, 5651 sayılı Kanunun 9 ve ilgili diğer maddeleri gereğince dava açma hakkımız saklı kalmak kaydıyla; hakkımda gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış bilgilendiren bu haberlerin derhal yayından ve arşivden ÇIKARTILMASINI, aksi halde kişilik haklarıma yapılan haksız  ve ağır saldırı ile iftira ve hakaret suçunun işlenmesi nedeniyle kurumunuz ve internet siteniz ile yasal sorumlular hakkında gerekli hukuki ve cezai yollara başvurulacağını bilgilerinize sunarım.
Saygılarımla
Barış GÜLER

Not: Haberlerin 2 gün içinde kaldırılarak tarafıma en geç 14 Kasım  2011 mesai bitimine kadar  bu e posta adresime bilgi verilmesini rica ederim.

" Dahi odur ki, sonradan herkes tarafından kabul ve takdir edilenleri söylediği günlerde herkes o sözleri deli saçması olarak düşünmüştür" M. K. Atatürk 1926

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Muammer Güler'in mahdumu Barış Güler neden sadece bizi tehdit ediyor?
« Yanıtla #9 : Kasım 12, 2011, 04:32:31 ÖS »
Yapılanın adı Hukuk yolu gösterilerek zımni tehdittir.

Çünkü çürütücü karşı bir iddia, ispat, mahkeme kararı yok, sunulmamıştır.

Yasa, mahkemeler, her çeşit devlet olanakları ellerinde.
Tabi dilediğini kaldırtmak, astırmak, kestirmekte ellerinde.

Sonuç itibarı ile eskiden hukuk devletinde yaşamıyorduk, şimdi de yaşamıyoruz. Artık daha da beteri Şer-i hükümlerce işgal edilmiş bir düzende yaşıyoruz.

Sevgili Kemal,

Senin yapmak istediklerini elbet biliyor anlıyorum ancak yukarıda sana yazan vatandaşa sormak gerek.

Haberin kaynağına neden gitmiyor, kaldırtmıyorsunuz?

Doğrudur, yanlıştır gibi bir haber sunmamış sadece alıntılamışız. Ama bunu mahkemelerde kadılara anlatamazsınız. Şu an hapishaneler mahkemelerdeki kadılara bunları anlatamayan insanlarla dolu.

İmam Hatiplerde yetişmiş kadıların Türk Yargı sistemini uygulamasını düşünebilir misin?

Birçok şahsın avukatları gibi örneğin Adnan Hoca lakaplı kişinin avukatı Ceyhun Gökdoğan"da bir haber üzerine benzer talepte bulunmuştu.

Ancak hiç değilse usulüne uygun olarak yani T.C. Fatih 2. Asliye Hukuk Mahkemesi 2007/195 Nolu Karar gereğince bunu talep edebiliyordu.

Sonuç olarak mahkeme kararlarına uymak zorundayız.

Ancak bu şahıs kendisine iftira, hakaret edildiğini iddia ediyor fakat bunu ispat dahi edemiyor.

Neden ispat edemiyor?

Haberin orijinali evrensel.net adında bir sitedir.

Bu siteye beyefendinin gücü mü yetmemiştir ki güç gösterisini bize karşı yapmak istemektedir.

Üstelik hangi mahkeme kararına istinaden talepte bulunmaktadır.

Yine ayrıca sonsayfa.com, farkhaber.com,
haberlink.com gibi adreslerde bu haberler duruken neden sadece biz sorusunu algılamak güçleşiyor.

Yine ayrıca,

halilozen.comdaki belgeleriyle birlikte sunulan bu yazı yalansa, haksızsa, suçlama doluysa mahkeme tarafından bunların yanlışlığını tescillettiniz mi ki bizden yazının kaldırılmasını istemektesiniz?

Hazine Avukatı Mehtap Köseali"nin Tuzla Asliye Hukuk Hâkimliğine İhtiyati Tedbir Talebini neden yaptığını ve bu talep içerisinde 11. sırada adının neden geçtiğini açıklayabilir mi?

Diğer belgeler

Örneğin bu belgelerden haberimiz yoktu, sayesinde bunları da görmüş olduk.

Demek ki hukuki bir konuda yine hukuka dayalı bilgiler ışığında hareket etmek zorunlu ve ahlaki olmalıdır.

Sonuç olarak o muhteremin kadılığa soyunmadan evvel hukuk nedir, ne diyor, bir görmesi, anlaması elzemdir.

Son olarak Sayın Güler"e yanıtımı daha evvel Oktar konusunda yaptığım açıklamayla noktalıyorum.

Değerli yorumcular,

Ben şahsım olarak demokrasi, özgürlük, insan hakları konusunda oldukça titiz davranmayı ilke edinmiş biriyim.

Ancak bu hiç bir zaman tarafsız olduğum anlamına gelmez.
Tarafı olduğum yegâne unsur;vatanım, aziz milletim, Atatürk ilke ve devrimleridir.

Bunun dışında her türlü fikre -karşı dahi olsam- yazılarımda bazen alıntı yolu ile bazen de bana yapılan hakaretler dahi olsa net olarak yer vermeyi ilkem olarak görürüm.

Zira bir PKK yandaşının da yazılarımdan birinde, gün ışığı dahi görmemiş hakaretlerini bile silmeden ancak bazı kısımlarını noktalarla geçiştirerek yer vermenin acaba her fikre saygı mı yoksa her fikre sansür mü düşündüğümü de açıklamakta yeterli olduğunu düşünüyorum.

Kısaca;
Hakaret içermedikçe her fikir savunulmalıdır.
Çünkü yanlış olan her şey gibi, yanlış olan fikirler de düzeltilmek zorundadır.
Bu da ancak o fikre yer vermekle olur diyorum.

HUKUK
a) Kimse, dinî ayin ve törenlere katılmaya, dinî inanç ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; dinî inanç ve kanaatlerin den dolayı kınanamaz ve suçlanamaz. Anayasa, mad. 24/3/

b) Herkes düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir. Anayasa, mad. 25/

c) Herkes düşünce ve kanaatlerini; söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Anayasa mad. 26

d) Şiddet çağrısı içermedikçe sözlü ve yazılı ifadedeler cezalandırılamaz. Bu düşünceler şok edici bile olsa... (Yargıtay Genel Kurul Kararı.)

İlginize, desteğinize teşekkürler.

Ahmet Dursun

BARIŞ GÜLER BU HABERİ'DE KALDIRT !
http://www.toplumsalbilinc.org/forum/index.php?topic=19635.0

Çevrimdışı Kemal Denizer

• KURUCU
  • KATILIMCI
    • Toplumsal Bilinci Koruma ve Geliştirme Çatısı - TOGEÇ
BARIŞ GÜLER İÇİN BU KARARI ALDIRMAK EMİNİM Kİ HİÇ ZOR OLMAMIŞTIR
« Yanıtla #10 : Kasım 29, 2011, 01:43:29 ÖS »
Barış Güler (Eski İstanbul Valisi, AKP Milletvekili Muammer Güler"in oğlu);

12 Kasım 2011 tarihinde yönetim@toplumsalbilinc.org adresine gönderdiği bir ihtarname ile pek çok haber sitesinde yer alan bilgilere/belgelere dayanarak paylaştığımız haberin kaldırılması ihtar etmişti.. 

Talep üzerine söz konusu makaleleri yöneticilerimizden Ahmet Dursun bey sitemizden kaldırmış fakat referans aldığımız kaynakları belirtmekle yetinmişti.

Barış Güler;  15 Kasım 2011 tarihinde mahkemeye başvurmuş, ayni mahkeme 16 Kasım 2011 tarihinde aşağıdaki kararı vermiştir.

İhtar"a konu olan yazılar 12 Kasım 2011"de kaldırıldığı halde Mahkeme; hangi delile dayanarak "YENİDEN" kaldırma kararı vermiştir?!

Açıkça görülmektedir ki; AKP Milletvekili oğlu olmak mahkemeler üzerinde bir tesir yaratmaktadır.

AYRICA;  mahkeme kararında "kaldırımlası" hükmü yer alan konu içerisinde Barış Güler"le hiç ilgisi olmayan pek çok konuyu içermesine rağmen; TÜMÜYLE kaldırılmasını emretmektedir.   Bu durumda; TOGEÇ,  Barış Güler ile ilgili olan yazıları kaldırmış olmakla yükümlülüğünü yerine getirdiğini düşünmekte ve konunun tümüyle kaldırılması emrinin yersiz olduğunu düşünmektedir.

Kemal Denizer
Kurucu

EK : 
Resimler :  Mahkeme Kararı tümü (6 sayfa)
Dosya    :  Mahkeme Kararı (pdf)
" Dahi odur ki, sonradan herkes tarafından kabul ve takdir edilenleri söylediği günlerde herkes o sözleri deli saçması olarak düşünmüştür" M. K. Atatürk 1926

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Mahkemeler kararlarını Türk Milleti Adına veriyor...!
« Yanıtla #11 : Kasım 29, 2011, 04:33:36 ÖS »
Türk yargı sisteminin bu kadar hızlı çalışmasını, anında karar vermiş olmasını görmek ayrı bir onurlandırdı.

Ne söylemeli bilmem ki?

Yargı dediğin böyle olmalı, anında, hızlı karar vermeli.

Mahkemenin yüce heyetini can-ı gönülden kutluyorum.

Mahkeme heyeti bu 77 ayrı siteye tek tek bakıp, ne yazıldığını okusaydı yine de bu kadar hızlı bir zaman içinde karar alırdı demek istiyorum. Ve inanıyorum ki yüce heyet tamamını incelemiş, ne yazıldığını görmüş buna göre bilerek, bilgili şekilde karar vermiştir.

Türk mahkemelerinin kararlarını eleştirmek bize düşmez.

Tük Milleti adına karar verildiğine göre temyiz hakkımızı kullanmıyor bu yazıları tamamen kaldırıyoruz.

Google ön belleğinin neden kaldırıldığını sanırım şimdi daha iyi anlamış oluyorsunuz.

Sözü fazlaca uzatmak yerine her fırsatta Amerika"yı örnek alanlara, bize Amerika"yı örnek gösteren tüm canlı türlerine ABD"den savcı Ömer Gündoğdu"ya tokat gibi hukuk dersi başlıklı yazıyı armağan ediyorum.

Tanrı bizi korumuyor Bari Vatanımızı Korusun.

Ahmet Dursun

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Sayın Barış Güler'in şahsi bloğuma mesajıdır.
« Yanıtla #12 : Aralık 01, 2011, 12:48:49 ÖÖ »
Sayın Ahmet Dursun, Hakkımda yazmış olduğunuz yazıyı biraz önce gördüm ve hemen cevap vermek gereği duydum. Öncelikle bu yazıyı okuyan bütün insanları yanlış bilgilerle ve yanıltıcı ifadelerle şahsım hakkında negatif düşünmeye iterek bir suç işlemiş bulunmaktasınız ki bu konudaki yasal haklarım saklıdır.

Üzerine basa basa,kırmızı renkli harflerle ifade etmiş olduğunuz \"Hangi mahkeme kararı?\" ibarenize hemen cevap vereyim:Size göndermiş olduğum e-mail\"da belirtilen haber çıkarma talebi Türkiye Cumhuriyeti İstanbul 23. Sulh Ceza Mahkemesi D. İş No: 2011/1289 16.11.2011 sayılı karara dayanarak yazılmıştır.

Ezbere ve hiçbir yasal dayanağı olmadan,hele hele tehditkar bir üslupla aklıma estiği gibi sizinle kontak kuracak kadar bilinçsiz ve fütursuz bir insan olmadığımı bilmenizi isterim. Göndermiş olduğum haber çıkarma talebi,hakkımda hiçbir hükme dayanmayan haberleri yayımlayan tüm internet sitelerinin yetkililerine gönderilmiş taslak bir metindir ve söylediğnizin tamamen aksine,asla sadece şahsınızı hedef almamaktadır.

Göndermiş olduğum metinde tehditkar bir ifade kesinlikle bulunmamaktadır, bütün sitelerin yetkililerine göndermiş olduğum elektronik postaların çıktısı alınmış ve adli mercilere teslim edilmiştir. Benim hiçbir şahıs ve hiçbir kurumla hiçbir problemim bulunmadığı gibi kanuni hakkımı yüce Türk yargısı önünde aramak dışında hiçbir düşüncem sözkonusu olmamıştır,adlarını geçirerek \"gücü yetmiyor\" ifadesini kullandığınız sitelere de aynı elektronik postalar ve mahkeme kararı iletilmiştir.Güvendiğim güç şahsıma değil, yalnızca ve yalnızca Yüce Türk Adaletine aittir.

Mahkemenin almış olduğu karar neticesinde ilgililere posta yoluyla tebligat yapılacak,tabligattan sonraki bir hafta içinde haberler kaldırılmaz ise mahkeme kararını uygulamamaktan dolayı haklarında ceza davası açılacaktır. Haberin kaynağına sizin sahip olmamanız,yayımladığınız haberde adı geçen ve kendisine isnat edilen suçlamalardan dolayı hiçbir hüküm giymemiş bir vatandaşın hakkında istediğiniz haberi yayımlayarak kendisini zan altında bırakma hakkını sizlere vermez.

Bu haberler hangi sitede geçiyorsa hepsine gerekli ihtar yapılmıştır.Konuyu kişiselleştirmek,konuyu tehdit olarak lanse etmek ve ilgili haberle ilgili hükümlerde bulunmak,olsa olsa sizin konuya kötü niyetli ve kasıtlı yaklaşımınızdan kaynaklanmaktadır Ben hayatımın hiçbir döneminde hiçbir illegal konuya dahil olmadığım gibi hiçbir suçtan dolayı değil hüküm giymek,tek bir kere ifade dahi vermedim.Hiçbir zaman dokunulmazlığı olan bir vatandaş da olmadım,bunu özellikle dikkatinize sunmak isterim.

Dolayısıyla madem haktan hukuktan ve özgürlüklerden bahsediyorsunuz,o zaman hakkında hiçbir hüküm verilmemiş bir vatandaşın haklarını da size hatırlatmak isterim. Ahmet bey,tekrar tekrar söylüyorum,\"Tehdit etti,gücü sadece bize yetiyor,haberin kaynağına gücü yetmiyor vs. ifadeleriniz\" tamamen hayal ürünüdür.

Size göndermiş olduğum e-mail\"ı lütfen sayfanızda paylaşınız,ben söylediğim ve söylemediğim sözü iyi biliyorum,mahkemeye sunmuş olduğum bir yazışmada tehdit unsuru olmasını hangi mantıkla açıklayabilirsiniz acaba? Akfırat beldesinde konu edilen davayla ilgili asla ifademe dahi başvurulmamıştır,avukatım gerekli açıklamayı yıllar önce yayımlamıştır.Hesap vereceğim ve ifademi sunacağım yer sizin blog sayfanız değil Türk Adaleti mercileridir.

Ulu Önderimiz Atatürk\"ün mümtaz ismi,devrimleri ve milletimizi ifadelerinizde geçirip duygu sömürüsü yapmanız,yapmış olduğunuz çirkin iftirayı ve haksızlığı kapatmamıştır.Hak ve hukuk blog sayfalarında büyük puntolarla yazılar yazıp insanları karalamakla değil,kendisinden başka insanların da hak ve hukukunu gözetmekle olur. \"Ben şahsım olarak demokrasi, özgürlük, insan hakları konusunda oldukça titiz davranmayı ilke edinmiş biriyim.\" diyorsunuz,aynen kendi cümlenizle size cevap vermek istiyorum.

Hak,hukuk,özgürlük,demokrasi ve insan hakları,sadece sizin,işinize geldiğinde başvuracağınız değerler değildir Sayın Dursun.Siz bir Türk vatandaşı,bir insan olarak bu haklara sahipseniz ve bu değerlere önem verdiğinizi ayan beyan yazıyorsanız başkalarınının da hakkına hukukuna saygı göstermek durumundasınız.

Madde madde yazdığınız hak,hukuk ve özgürlükler aynı zamanda başkalarının da hakkı,hukuku ve özgürlüğüdür.Altını kırmızı kalemle çizdiğiniz iddianamede ismim geçmiştir,bu doğrudur,fakat aynı dava dosyasının karar bölümünü de incelerseniz hakkımda hiçbir hükmün yeralmadığını göreceksiniz. Tekrar söylüyorum,hakkımda yazılan hiçbir haberle ilgili hiçbir hüküm giymediğim gibi ifademe dahi başvurulmamıştır.Yazmış olduğunuz yazı iftiradır,hiçbir yasal dayanağı yoktur,kasıtlıdır ve çok ciddi anlamda saptırmalarla doludur. Kamuoyunun dikkatine arzederim.

Saygılarımla Barış Güler

http://ahmetdursun374.blogcu.com/muammer-guler-in-mahdumu-baris-guler-neden-sadece-bizi-tehdi/11416710

Sayın Güler,
Ne siz beni tanıyorsunuz ne de ben sizi.

Bu nedenle benim ve dahi sitemiz TOGEÇ'in de sizinle hiçbir husumeti olması olası değildir.

Şimdi ifadenize döneyim.

Şöyle diyorsunuz:
"Üzerine basa basa, kırmızı renkli harflerle ifade etmiş olduğunuz "Hangi mahkeme kararı?" ibarenize hemen cevap vereyim: Size göndermiş olduğum e-mail'da belirtilen haber çıkarma talebi Türkiye Cumhuriyeti İstanbul 23. Sulh Ceza Mahkemesi D. İş No: 2011/1289 16.11.2011 sayılı karara dayanarak yazılmıştır. Ezbere ve hiçbir yasal dayanağı olmadan, hele hele tehditkâr bir üslupla aklıma estiği gibi sizinle kontak kuracak kadar bilinçsiz ve fütursuz bir insan olmadığımı bilmenizi isterim. Göndermiş olduğum haber çıkarma talebi, hakkımda hiçbir hükme dayanmayan haberleri yayımlayan tüm internet sitelerinin yetkililerine gönderilmiş taslak bir metindir ve söylediğinizin tamamen aksine, asla sadece şahsınızı hedef almamaktadır"

Şimdiyse bize ilettiğiniz yazının tarihine bakalım.

Gönderen :  Barıs Güler (baris.guler978@gmail.com)
Gönderilen: yonetim@toplumsalbilinc.org
Tarih         : 12.11.2011
Saat         :  12:49

Şimdiyse 23. SulhCeza"ya Başvurunuzun ve alınan kararın  tarihine bakalım.

İtiraz tarihi: 15.11.2011
Karar tarihi: 16.11.2011

Özetle size "Hangi mahkeme kararı?" söylemimdeki amaç da bunu ifade etmekte olup yine yazdığınız mesajdan da sizin "D. İş No: 2011/1289 16.11.2011 sayılı karara dayanarak yazılmıştır" ifadenizle anlaşıldığı üzere bize iletiyi yazdığınız tarihte bu mahkeme kararı alınmadığı görülmektedir.

Özetle benim size "Hangi mahkeme kararı?" dememde bir yanlışlık olmadığını teyit etmiş bulunmaktasınız.

Sanırım itilaflı olduğumuz tek nokta da burasıdır.

Bunun dışında ne size, ne de başka anlamda itibarınıza yönelik hiçbir açıklama olmadığı bu karşılıklı beyanlarımızla kesinleşmiş olmaktadır.

Zaten sizin haklı olduğunuzu ispat çabanıza da yer verdiğimizi bu yayınları alenen ve aynen sunmamızdan anlaşılmaktadır.

Bunun dışında tamamen Türk yargısına hep güvendik, güvenmeye de devam edeceğiz.

Yargı olmasaydı halimiz nice olurdu?

Haklılığınızın bir nevi teyidi durumundaki mahkeme kararlarına aynen uyduğumuzu sanırım siz de anlamış bulunmaktasınız.

Yolunuz açık olsun der haksızlığa uğrayanların daima yanında olduğumuzun bilinmesini, yanlış, kasıtlı haberlere şiddetle karşı olduğumuzu bildiririz.

Sağlıkla kalın.

01 Aralık 2011

Ahmet Dursun

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Sayın Barış Güler'den 07 Aralık 2011 tarihli mesaj.
« Yanıtla #13 : Aralık 08, 2011, 01:55:25 ÖS »
Sayın Barış Güler'den 07 Aralık 2011, saat: 17:52 şahsi bloğuma ilettiği mesajı.

Sayın Dursun, öncelikle cevap verme inceliğini gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Belirtmiş olduğuz ilk mail"le ilgili ifadeniz ilk bakışta kesinlikle haklıdır, fakat şu noktayı belirtirsem, aklınızdaki soru işareti ortadan kalkacaktır.

5651 Sayılı İnternet yasasının 9. Maddesine aykırı bir durum olduğunda (Benim durumumda olduğu gibi) Davacı öncelikle ilgili haber sitesine posta veya e-mail yoluyla bir bildirimde bulunarak haberin kaldırılmasını yönünde internet sitesine durumu yazılı olarak bildirmek ve bu yazışmayı çıktı halinde mahkemeye sunmakla mükelleftir, ancak bu durumda mahkeme davayı kabul etmektedir.

Size ve ilgili tüm internet sitelerine bu e-mail'i göndermemin yegâne sebebi budur.

Bu yazışmanın yapıldığına dair delili mahkemeye sunmadan 5651 sayılı yasanın 9. Maddesine göre bir dava açmam mümkün değildir. Özetle, bu, mahkemenin benden yapmamı emrettiği yasal ve genel geçer bir prosedürdür. Tekrar ifade etmek isterim ki benim hiçbir şahıs ve kurumla bir anlaşmazlığım veya husumetim söz konusu değildir.

Özgür beyin TOGEÇ forumunda yazmış olduğu sözler son derece yaralayıcı ve kanunsuzdur. Bir insan hakkında birden fazla asılsız haber yapılmış olması o insanı kanunlar ve toplum önünde suçlu hale getirmez.

Ben bir Türk vatandaşı olarak hiçbir kanuna göre hiçbir hüküm giymedim. Eğer en ufak bir dahlim olmuş olsaydı emin olunuz ki işlediğim suç cezası kalmazdı. Hakkımda farklı konularda isnat edilen suçların nedeni bariz bir şekilde ortadadır ve 2010 yılından itibaren hakkımda hiçbir haber ve asılsız suçlama olmaması da bunun açık kanıtıdır.

Cevap yazarak, sizlerin, çalışma arkadaşlarınızın ve kamuoyunun konuyla ilgili şüphelerinizi ve eksik bilgilenmenizi ortadan kaldırmaktır, bu da şahsımın konuya ne kadar hassasiyet gösterdiğimin bir işaretidir. Bunun dışında cevaplamamı istediğiniz tüm sorulara memnuniyetle cevap vermeye hazırım. E-mail adresim (baris.guler978@gmail.com)

Saygılarımla

07 Aralık 2011, saat: 17:52

Barış Güler

http://ahmetdursun374.blogcu.com/muammer-guler-in-mahdumu-baris-guler-neden-sadece-bizi-tehdi/11416710

Sayın Güler merhaba,

Size yanıtım ekteki Sayın Barış Güler'e adlı dosyadadır.

Ayrıca size internet hukuku hakkında bazı dosyaları da yine ekte sunuyorum.

Saygı ile...

Ahmet Dursun

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Muammer Güler trafik kazası geçirdi.
« Yanıtla #14 : Temmuz 10, 2012, 01:17:06 ÖS »
TOGEÇ olarak kendisine geçmiş olsun diyor, acil şifa diliyoruz.

AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, Aksaray - Ankara karayolunun yaklaşık 100. kilometresinde trafik kazası geçirdi.

10.07.2012
Güler'in sağılık durumuyla ilgili açıklama yapan danışmanı Barış Kıranta, ''Şu anda sağlık durumunda bir sıkıntı yok. Bir kaburga kırığımız var sol tarafta, onun dışında vücudunun çeşitli yerlerinde ödem var. Hayati tehlike yok, istirahat ediyor'' dedi.

Kazanın oluş şekliyle ilgili de bilgi veren Kıranta şöyle devam etti:

''Sayın İçişleri Komisyonu Başkanımız Muammer Güler , Mardin Milletvekilimiz Abdurrahim Akdağ'ın kızının düğün töreninden dönerken, Aksaray - Ankara istikametinin yaklaşık 100. kilometresinde Kulu makasına gelmeden stabilize yoldan kontrolsüz çıkan bir araca çarpmak suretiyle kaza oldu. Sonra da yoldan çıkıyorlar bir kum birikintisine saplanıyorlar. Orada işte koruması, şoförü ve kendi de ufak yara alıyor. Daha sonra da Ankara'ya Bayındır Tıp Merkezi'ne getirildi. Şuanda sağlık durumu söylediğimden ibaret.''

ihlassondakika

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
Ynt: AKP işsizlik fonu'ndan elini çek !
« Yanıtla #15 : Kasım 17, 2012, 03:29:39 ÖÖ »
 Elektronik Gözetleme – Büyük Biraderin şirketleşmesi - Elif Günindi   

Privacy International (Uluslararası Mahremiyet) adı ile İngiltere’de kurulmuş olan kar amacı gütmeyen bir özel şirket, hazırladığı “Elektronik Gözetleme: Kim Kimdir?” başlıklı web sayfasında tüm ülkelerin yurttaşlarını kendi hükümetlerine “hangi elektronik gözetleme ekipmanına ne kadar para” ödediklerini sormaya çağırıyor.

Privacy International kendisini kişisel verilerin güvenliği hakkının dünya çapında korunması için çalışan ve özel yaşamın hükümetler ve şirketler tarafından gözetlenmesi ya da müdahaleye uğraması ile mücadele eden bir kuruluş olarak tanımlıyor. 1990’dan bu yana etkinliklerini sürdüren kuruluş, ulusal ve uluslararası düzeyde kampanyalar düzenleyerek, tüm ülkelerin yurttaşlarına ve politika yapıcılarına özel yaşamın gizliliğini tehdit edenlerle hesaplaşmak için yöntemler öneriyor ve bu tehditlere dair veriler toplayarak, veri tabanları oluşturuyor.

Privacy International tarafından sürdürülen “Elektronik Gözetleme: Kim Kimdir” isimli çalışmada, gözetimin ticarileşmesine dikkat çekiliyor. Bu ticarileşme, 10 yıl öncesine dek kaydadeğer olmayan küresel gözetleme piyasasının, bugün yılda 5 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmış olmasından da anlaşılabiliyor. Çalışma, bu piyasada hangi firmaların olduğunun, hangi hükümetlerin bu piyasanın alıcıları olduğunun açığa çıkartılmasını amaçlıyor.

Yakın zamana kadar gözetleme teknolojilerinin uluslararası ticaretinin büyük ölçüde gözlerden uzak tutulduğu, kamunun bilgisine sunulmadığı bir gerçek. Ancak bugün bu uluslararası ticaret giderek büyürken, gözetleme teknolojileri de sermaye açısından son derece büyük bir ticaret alanına dönüşmüş durumda. Büyük Biraderin şirketleşmesi olarak tanımlanan bu durum, tüm ülkelerin yurttaşlarının özel yaşamlarının hem hükümetler hem de şirketler tarafından işgal edilmesini beraberinde getiriyor. Privacy International tarafından, sürdürülen çalışma, gözlerden uzak ticaret konferanslarında buluşan alıcı ve satıcıları kamunun bilgisine sunuyor. Bu gizli ticaret konferanslarında buluşan, anlaşan ve işlemler yapan alıcı ve satıcıların ilişkilerinin ayrıntıları genellikle akan suları durduran “ulusal güveliğin korunması” bahanesi ile kamuoyundan gizleniyor. Ancak kamunun ve çoğunlukla iktidarda olanlar dışında toplumu temsil eden siyasilerin bilgileri dışında gelişen bu ilişkiler ve anlaşmalar, etik değerlerin yok sayıldığı, hak ve özgürlüklerin önemsenmediği bir ortamda gerçekleşiyor. Bu ortamı şirketlerin daha fazla kar güdüsünün belirliyor olması ise hiç şaşırtıcı değil.

Privacy International aralarında kitlesel ölçekli, gerçek zamanlı mobil çağrıları ve mesajları engelleme, hedef bilgisayar üzerinde tam denetim sağlayan kötü niyetli ve casus yazılımlar, bir dizüstü bilgisayarın ya da mobil telefonun kamera ve mikrofonunun uzaktan açılması ve çalıştırılmasını sağlayan yazılımların da olduğu, yıllardır Avrupa ve ABD şirketleri tarafından tüm dünyada diktatörlüklere sessiz sedasız satılan gözetleme ekipmanlarını mercek altına alıyor. Bu ekipmanların tanıtıldığı, satış anlaşmalarının yapıldığı, 2006-2009 arasında altı kez düzenlenen dünya konferanslarının hem şirket hem de hükümet katılımcılarını, ayrıca özellikle ABD ve İngiltere’de bu ekipmanları satın alan ve kullanan kurumları ve dünya çapında bu ekipmanları üreten ve satan firmaları kamunun bilgisine sunuyor. Konferansların katılımcılarından bir kısmını FBI, ABD Uyuşturucu ile Mücadele Ajansı (DEA), İngiltere Organize Suçlar Ajansı (SOCA) ve Interpol gibi tahmin edilebilir kurumlar oluşturuyor. Bunların dışında Bahreyn ve Yemen’in ulusal güvenlik teşkilatları, Suudi Arabistan İç İşleri Bakanlığı, Kenya, Mısır ve Libya’nın devrim öncesi gizli servisleri konferans katılımcılarından sadece bazıları. ABD ve İngiltere’de hiçbir yasal düzenleme olmaksızın yerel emniyet şubeleri de dahil olmak üzere pek çok emniyet kurumu tarafından gözetleme teknolojilerinin satın alındığı görülüyor. ABD’de bu ürünleri satın alan emniyet kurumları arasında şerif ofisleri bile bulunuyor.

Çalışmada, Türkiye temel mahremiyet hakkının etkin bir biçimde yok sayıldığı bir ülke olarak tanımlanıyor. 2006-2009 arasında gerçekleştirilen ISS (Intelligence Support Systems-İstihbarat Destek Sistemleri) konferanslarına ise Türkiye’den altı devlet kurumu ve iki şirketin katıldığı görülüyor. Privacy International sayfalarında konferansların Türkiye’den katılımcılarının TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yanında çalışmada adları “Turkey General Security Directory” ve “Turkey Intelligence Unit Police” olarak geçen kurumlar ile BTT Bilgi Teknoloji Tasarim, Inforcept Networks isimli şirketler olduğu da belirtiliyor.
''Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı, artık hiç bitmez!''

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
İnternet haberleri tek tek kaldırtılıyorken
« Yanıtla #16 : Kasım 17, 2012, 12:38:55 ÖS »
BARIŞ GÜLER BU HABERI'DE KALDIRT!

AKP'nin oyunu boşa çıktı: Deniz Feneri davasının sanık savcıları beraat etti

Deniz Feneri e.V bağlantılı soruşturmayı yürütürken görevden el çektirilen cumhuriyet savcıları Nadi Türkaslan, Abdulvahap Yaren ve Mehmet Tamöz, beraat etti. AKP'nin operasyonuyla görevden alınan savcıların beraat etmesiyle birlikte, AKP'nin süren davaya nasıl müdahale ettiği ortaya çıkmış oldu.

Barış Güler’in Yayından Kaldırtma Kararına İtirazımız.

23. SULH CEZA MAHKEMESİ SAYIN YARGIÇLIĞINA,
DOSYA NO: 2011/1289
İÇERİĞİN YAYINDAN
ÇIKARILMASI KARARINA
İTİRAZ EDEN : Halil ÖZEN
İşte itirazımız:

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler Gözaltında...
« Yanıtla #17 : Aralık 17, 2013, 03:22:30 ÖS »
Gözaltılar 22 ile başladı 37’ye ulaştı…

Sırada Tayyip’mi var?

2013 Kasım ayının ortalarında Adana Valisi Coş’un tavrını da doğru bulmadığını söyleyip,  “Ama kusura bakmasınlar valilerimizi provokatif eylemlere yedirtmeyiz” demişti.

Peki, o valiler seni yem yapıyor farkında değil misin?

Elbet olamazsın, camına konanı olduğu gibi okuyan adamın neden haberi olabilir ki?

Sıra camına koyanlara da gelecek mi bilinmez ama camına koyanlar sıranın nereye geldiğini sanırım senden iyi biliyordurlar, onları kim yönetiyorsa bence git onlara sor, “camıma koyanlar sıra kimde” diye sor sana söylerler, biz söyleyince suçlu oluyoruz, zaten sen de duymuyorsun…

İrticayı hortlatırsan önce seni yer, her devrim önce kendi çocuklarını yemiştir, çok söyledik anlamadın, çek şimdi cezasını…

Türkiye'yi sarsan operasyon, düğmeye kim bastı, Cemaat AKP kavgası bu operasyonda gerekçe mi, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, “AKP işsizlik fonu'ndan elini çek!” haberimiz yüzünden bizi neden tehdit etmişti?

Alma mazlumun “AH”ını, çıkar aheste aheste demişler…

Ünlü işadamı Ali Ağaoğlu,
Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab,
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan,
İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler,
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar,
Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan,
Fatih belediye başkanı Mustafa Demir, Gözaltındalar.

Rüşvet operasyonunda 22 gözaltı
İstanbul'daki yolsuzluk operasyonunda Muammer Güler'ın oğlu Barış Güler gözaltında alındı. Muammer Güler kimdir? Haberin ayrıntıları burada

İstanbul'da düzenlenen yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler de gözaltına alındı.

Barış Güler gözaltında
İstanbul'da bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu büyüyor. Gözaltına alınan isimler arasında İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in olduğu bilgisi de geliyor.

Muammer Güler'in Sofya programı iptal edildi
Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da İçişleri Bakanı Muammer Güler'in de katılacağı sınır kapısıyla ilgili ortak anlaşma imza töreni iptal edildi. Bulgaristan İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, iptalin nedeni açıklanmadı.

Kapıkule sınır kapısında kurulması öngörülen polis ve gümrük ortak temas merkezinin kuruluş ve işleyişine ilişkin anlaşma törenine Yunanistan Kamu Düzeni ve Vatandaşı Koruma Bakanı Nikolaos Dendias ve Bulgaristan İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev de katılacaktı.

Muammer Güler kimdir?

1949’da Mardin’de doğdu. Mardin eşrafına mensup Bayar Ailesinden Dava Vekili Mehmet Bayar'ın ve Ensari Ailesinden Methiye Bayar'ın;

Hüseyin Beyler Ailesinden Mutasarrıf Hikmet Bey, Kaymakam Mustafa Bey ve Behice Güler’in torunu, PTT Müdürü Mahmut Muhtar Güler’in ve Latife Güler’in oğludur. Amcazadeleri Abdurrahman Bayar iki dönem Mardin Milletvekili ve bir dönem Mardin Senatörü olarak seçilmiştir.

1972 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.

Kaymakamlık sınavını müteakip Balıkesir Maiyet Memurluğu, Denizli-Çal, Kırklareli-Pehlivanköy, Erzurum-Horasan Kaymakamlıklarında, İçişleri Bakanlığı Personel Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Personel Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Personel Genel Müdürü iken, 29 Ocak 1992 tarihinde Niğde Valiliği’ne atandı. Daha sonra sırasıyla Kayseri, Gaziantep ve Samsun Valiliği yaptı.

30 Ocak 2003 tarihinde İstanbul Valiliği’ne atanarak Mayıs 2010 tarihine kadar yedi yılı aşkın süreyle İstanbul Valiliği görevini yürüttü.

Muammer GÜLER, yeni kurulan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığına kurucu müsteşar olarak atandı ve bu görevini AK PARTİ’den Milletvekili adaylığı için istifa ettiği 10 Mart 2011 tarihine kadar sürdürdü.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılan genel seçimde, birinci sıradan AK PARTİ Mardin milletvekili seçilerek, 24. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi.

13.07.2011-25.01.2013 tarihleri arasında İçişleri Komisyonu Başkanlığı görevini yürüttü.

25 Ocak 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararla İçişleri Bakanı olarak atanan Muammer GÜLER, 26 Ocak 2013 tarihinde yapılan devir-teslim töreni ile görevi devraldı.

Muammer GÜLER, Emekli Matematik Öğretmeni Neval GÜLER ile evli olup iki çocuk babasıdır.
mynet.com

İş Adamı Barış Güler'den Eğitime Destek Çağrısı

19.12.2011
Eski Gaziantep Valisi Muammer Güler'in oğlu iş adamı Barış Güler, Gazianteplilerin ilkleri başarmayı ilke edinmiş örnek insanlar olduğunu bildirdi.

Gaziantep Valisi Erdal Ata tarafından 24 Aralık Cumartesi günü startı verilecek olan "Geleceğimize Bir Tuğlada Sen Koy, Bir Okul Bin Gelecek" kampanyasına eski Gaziantep Valisi Muammer Güler'in oğlu iş adamı Barış Güler'den de destek geldi.

İş Adamı Barış Güler, Gazianteplilerin ilkleri başarmak yönünde önemli misyonlar üstlendiğini ifade ederek, "Yine ilkler konusunda Gaziantepliler liderliğe oynayarak Türkiye'de model olacak bir seferberliğe imza atıyor. Kampanyayı sonuna kadar destekliyoruz. Destek için üzerimize düşenleri yerine getireceğiz" dedi.

Gazianteplilerin el ele vererek eğitimdeki sorunları çözebileceklerine inandığını dile getiren Güler, şunları kaydetti:
sondakika.com

BARIŞ GÜLER BU HABERİ'DE KALDIRT!

Barış güler şu haberi sitemizden ve yukarıda ismi verilen sitelerden mahkeme kararı ile kaldırtmıştı.

Vali Güler'in oğlu iş takipçisi çıktı
http://www.gazeteturka.com/news_print.php?id=64772

Vali yalanladı belge doğruladı…
http://halilozen.com/?p=4405

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
Bir skandal daha, Muammer Güler soruşturmaya engel oluyor.
« Yanıtla #18 : Aralık 18, 2013, 01:01:30 ÖS »
Bu sayfayı ekten pdf olarak indirebilirsiniz.

Soruşturmayı yürüten müdürler görevden alındı

18.12.2013

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde yolsuzluk operasyonunu yürüten 5 şube müdürü görevden alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 5 şube müdürünün görevden alındığı iddia edildi. Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı, Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse ve Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın görevden alındığı iddia edildi.

İki ilde eş zamanlı yapılan ve Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından, sıcak bir gelişme yaşandı.

Görevden alınan Terörle Mücadele Şube Müdürü Ahmet Köse geçtiğmiz yıl MİT Müsteşarı Hakan Fidan'la ilgili başlatılan soruşturma sırasında görevden alınan Terörle Mücadele Şube Müdürünün yerine getirilmişti.

MUAMMER GÜLER EMRİ BEN VERDİM DEMİŞTİ
İçişleri Bakanı Muammer Güler kendi oğlunun da gözaltına alındığı operasyonla ilgili, "Operasyon emrini ben verdim. Oğlum suçlu ise gereken yapılır" demişti. Ancak Muammer Güler bu sözü söyledikten kısa bir süre sonra beş polis müdürünün görevden alınması talimatını verdiği ortaya çıktı.

21 KİŞİ SAĞLIK KONTROLÜNDE
Öte yandan, operasyon kapsamında gözaltına alınanlardan aralarında Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in de yer aldığı 21 kişi, sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

İŞTE GÖREVDEN ALINAN VE YERLERİNE ATANAN İSİMLER
Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın yerine Hasan Sıralı
Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal'ın yerine Aydın Yılmaz
Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın yerine Ömer Burak Aktaş
Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin yerine Serdar Ali Sekkin
Asayiş Şube Müdürü Ertan Erçıktı'nın yerine Yusuf Bengü getirildi.
ortadogugazetesi

Bakan oğullarının da gözaltına alındığı dev yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında yürütülen soruşturmayla ilgili 2 savcı daha görevlendirildi.

Türkiye düne ülkeyi derinden sarsan bir şokla uyandı. "Büyük Rüşvet" adıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı şafak operasyonuyla İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, iş adamı Ali Ağaoğlu ve Ebru Gündeş'in eşi Reza Zarrab'ın da aralarında bulunduğu 84 kişi gözaltına alındı.

2 YENİ SAVCI DAHA GÖREVLENDİLİRİLDİ
Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ün koordinatörlüğünde, Cumhuriyet Savcısı Celal Kara’nın yürüttüğü 3 ayrı soruşturma çerçevesinde başlatılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonu ile ilgili 2 yeni savcı daha görevlendirildi.

MEVCUT SAVCILAR GÖREVDEN ALINACAK MI?
Ankara'da üst düzey bir yetkili soruşturmayı yürüten savcılar Öz ve Kara'nın şimdilik görevden alınmayacağını, ancak Savcı Çolakkadı'nın direkt dosyayı yönetmesinin mümkün olabileceğini söyledi.
sondakika

Bakan Ergin: Savcıların Alınması Diye Bir Şey Yok

Bakan Ergin, ‘Başbakan ile bugün bir görüşmeniz olacak mı?’ sorusuna da “Mümkün olursa elbette olacak.” diye cevap verdi.

Bakan Ergin, AK Parti genel merkezine girişte basın mensuplarının sorularını cevapladı. Istanbul merkezli yürütülen rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yürüten savcıların görevden alınması iddiaları ile ilgili olarak Ergin, “Bu konuda herhangi bir şey olmadığını dün HSYK da açıkladı, biz de açıkladık. Herkes kendi işine bakıyor şu anda.” dedi.

"BAŞBAKAN İLE GÖRÜŞECEĞIM"
‘Başbakan ile bugün bir görüşmeniz olacak mı?’ şeklindeki soruya da Bakan Ergin, şöyle cevap verdi: “Elbette olacak, mümkün olursa. Bizim şu anda Tanıtım ve Medya Başkanlığı’nda Hüseyin Çelik Bey ile beraber bir toplantımız var. Dün de ifade etmiştim, onun için geldim zaten Ankara’ya. Yarın da Cumhurbaşkanı ile erkler başkanlarıyla yemek olacak. Her yıl yapılan mutat; yasama, yürütme ve yargı erkleri başkanlarının katıldığı. Bugünkü tanıtım medya toplantım ve yarınki Çankaya Köşkü’ndeki yemekten sonra mümkün olursa seçim bölgeme döneceğim.”
sondakika

HSYK,  Olağanüstü Toplantı Yok
İstanbul'daki bürokrat, işadamı ve bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarının görevden alınacağı ve HSYK'nın bu nedenle olağanüstü toplandığı iddiaları HSYK tarafından yalanlandı.
İstanbul'daki bürokrat, işadamı ve bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarının görevden alınacağı ve HSYK'nın bu nedenle olağanüstü toplandığı iddiaları HSYK tarafından yalanlandı. HSYK kaynakları, Kurulun soruşturmayı yürüten savcıları görevden alma gibi bir yetkisinin bulunmadığını belirtti.

İstanbul'daki bürokrat, işadamı ve bakan çocuklarını bulunduğu yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını yürüten savcı Celal Kara ile İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün görevden alınması için harekete geçildiği iddiaları başkent kulislerini hareketlendirdi. İddialara yanıt ise Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'ndan (HSYK) geldi. HSYK olağanüstü toplantı iddialarını yalanladı. Soruşturmayı yürüten savcıların özel yetkili savcılar olmadığını bu nedenle de HSYK'nın soruşturmadan el çektirme veya görevden alma yetkisinin bulunmadığını ifade eden HSYK kaynakları, savcıların, Başsavcılık tarafından işbölümüne göre görevlendirildiklerini kaydetti. HSYK'nın soruşturmayı yürüten savcıları görevden alma gibi bir yetkisinin bulunmadığını belirten Kurul yetkilileri, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in HSYK'yı olağanüstü toplantıya çağırdığı iddialarının da doğru olmadığını ifade etti.

Adalet Bakanı Ergin'in ise rutin programlarına katılmak için yerel seçimlerde belediye başkanı adayı olduğu Hatay'dan Ankara'ya döndüğü belirtildi.
sondakika

SAVCILARIN GÖREVDEN ALINMASI İÇİN HÜKÜMET BASKI MI YAPIYOR

17 Aralık 2013 22:32
Bu sabah başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili kulislerde şok iddialar dolaşıyor. Hükümet soruşturmayı yürüten savcıların görevden alınması için baskı mı yapıyor?

Bugün başlayan tarihin en büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna yeni savcı atayarak ya da savcıların görevden alınmasını sağlayarak engellenmek istendiği iddia edildi...

Fox Tv Ana Haber’de yer alan iddiaya göre, Hatay’da AK Parti’nin belediye başkan adayı olan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, gelişmeler üzerine Ankara’ya dönerek dün gece HSYK üyeleriyle çeşitli görüşmeler yaptı. Haberde, soruşturmada yeni görevlendirmeler yapılmak istendiği iddia edildi.

Tartışmalar üzerine Adalet Bakanı Ergin, HSYK üyeleriyle bu yönde bir toplantı yapmadığını açıkladı. Ergin, Hatay’dan geldikten sonra HSYK’daki makamında bir süre çalıştığını, ancak HSYK üyeleriyle toplantı yapmadığını ifade etti.

Sadullah Ergin’in, HSYK’da savcı ve hakimlerin atama ve terfilerinden sorumlu HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un da aralarında bulunduğu bazı üyelerle görüştüğü iddia edildi. İbrahim Okur ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, soruşturmayı yürüten savcıların özel yetkili savcılar olmadığını, bu yüzden HSYK’nın soruşturmadan el çektirme yetkisinin bulunmadığını söyledi.

Okur, bu savcıların iş bölümünü bağlı bulundukları başsavcının belirlediğini ifade etti. İstanbul Başsavcısı Turan Çolakkadı ise, “Savcıların dosyadan alındığı bilgisi doğru değil. ‘Şu an’ için savcılar dosyadaki görevine devam ediyor.” açıklamasını yaptı.

Konu sosyal medyada ciddi yankı buldu. İşte konuyla alakalı Twitter'daki bazı paylaşımlar...
aktifhaber

MOSSAD parmağı
Yenişafak
Türkiye'nin İran'dan petrol alıp karşılığını Halkbank üzerinden altın olarak ödemesinden rahatsız olan İsrail'in bu konuda soruşturma başlatılması için uzun süredir baskı yaptığı ileri sürüldü. MOSSAD'ın soruşturma açılması için İstanbul Adliyesi'nde devreye girdiği iddia edildi.

Soruşturmada gözaltına alınan Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın İran'a yapılan altın ihracatıyla ilgili suçlandığı öğrenildi. İsrail istihbaratı MOSSAD'ın uzun süredir İran'a uygulanan amborgonun delindiği iddiasıyla soruşturma başlatılması için İstanbul adliyesine baskı yaptığı iddia edildi.

İsrail lobisi AIPAC, bir süre önce Türkiye aleyhine kampanya başlatmıştı. 47 milletvekili, İran'la ticarete aracılık ettiği gerekçesiyle Halkbank'a yaptırım istemişti. Washington'ın en güçlü lobi örgütlerinden İsrail yanlısı AIPAC'in önayak olmasıyla yürütülen kampanyaya 47 milletvekili destek vermişti. Hem Dışişleri Bakanı John Kerry hem de Hazine Bakanı Jack Lew'a gönderilen bir mektupta 'Sizden Halkbank'ın İran'a altın transfer edilmesindeki işlemlerini yaptırıma tabii faaliyet olarak ele almanızı istiyoruz' denilmişti.

Mektupta Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan içinse, 'Türk devlet bankası Halkbank İran'la mevcut işlemlerine devam edecek' yönündeki açıklamasının, Halkbank'ın yasadışı nükleer programında İran'a yardım ettiği kaygısı için bir sebep oluşturduğu belirtilmişti.
inagist.com

Çevrimiçi ahmetdursun

• KURUCU
  • KATILIMCI
ŞOK !!! BAKANLARIN DOKUNULMAZLIKLARI KALKIYOR
« Yanıtla #19 : Aralık 18, 2013, 02:47:04 ÖS »
ŞOK !!! BAKANLARIN DOKUNULMAZLIKLARI KALKIYOR

17 Aralık 2013

Türkiye'yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında 4 Bakan'ın dokunulmazlıklarının kaldırılmasının talep edileceği iddia edildi.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun İçişleri Bakanı Muammer Güler, AB'den Sorumlu Devlet Bakanı Egemen Bağış, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a uzandığı iddia edildiyor.

İlgili savcılığın bakanların dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediği iddia ediliyor.

Bakanlarla ilgili incelemelerin tamamlanmasının ardından soruşturma izni alınabilmesi için fezleke hazırlanarak TBMM'ye gönderileceği belirtildi.

"O BAKAN 1.5 MİLYON DOLAR RÜŞVET ALDI" İDDİASI

Kanal D, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca bu sabah 'yolsuzluk ve rüşvet iddiasıyla' ilgili yürütülen soruşturma kapsamında çeşitli adreslere operasyonlarla ilgili adı verilmeyen bir Bakan'ın 1,5 milyon dolar rüşvet alırken görüntüsü olduğu iddiaları olduğunu duyurdu.

50'DEN FAZLA KİŞİ GÖZALTINDA

Soruşturma kapsamında aralarında İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kağan Çağlayan, Bakan Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar, işadamları Ali Ağaoğlu ve Reza Zarrab’ın da bulunduğu yaklaşık 50’den fazla kişi gözaltına alındı.

ŞOK İDDİA: BAKANLARIN DOKUNULMASININ KALDIRILMASI İSTENDİ

Bu operasyon kapsamında bakanların gözaltına alınacağı fakat dokunulmazlıklarından dolayı bunun yapılamadığı belirtildi. Savcı Zekariya Öz’ün yönettiği operasyonda Öz’ün, bakanların dokunulmazlıklarının kaldırılmasını için fezleke düzenlediği iddia ediliyor. Bu fezlekenin de yarın Meclis’e gönderileceği söyleniyor.

BAKANIN RÜŞVET GÖRÜNTÜSÜ MÜ VAR ?

Kanal D yolsuzluk soruşturmasının 5 yıl önce başladığını ve bir yıldır fiziki takip yapıldığını iddia ederken, bakanlar hakkındaki fezlekeyi de gündeme getirdi. Ayrıca Kanal D'nin haberine göre bir bakanın 1,5 milyon dolar rüşvet alırken görüntüsü olduğu iddia edildi.

Dosya üzerinde yapılacak incelemelerin ardından bakanlar hakkında fezleke hazırlanacağı ve soruşturma izni için TBMM’ye gönderileceği ifade edildi.

YENİ BİR KRİZ ÇIKABİLİR !

Daha önce savcılar MİT Müsteşarı ve MİT görevlilerini ifadeye çağırmış, Başbakanlığın izin vermemesi üzerine ise bir MİT krizi yaşanmıştı. Yolsuzluk soruşturmasında da bakanlar için istenecek soruşturma izninde de benzer bir kriz yaşanması bekleniyor.

TAKİP 2012 YILINDA BAŞLADI

4 yıl sonunda deliller toplanınca, bir rapor hazırlandı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu. 2012 yılında Reza Zarrab hakkında savcılık soruşturması başladı. Zarrab'ın sahte belgeler ve hayali ihracat gibi yöntemlerle şüpheli para transferleri yaptığına dair veriler elde edildi.

Soruşturmada Zarrab'ın, rüşvet dağıtarak, Halk Bankası üzerinden İran'a 10 milyar dolara yakın para aktardığı; Bu işlemlerle Halkbank'ın zarara uğratıldığı ve uluslararası bankacılık sisteminde riske atıldığı iddiaları yer aldı.

Reza Zarrab'ın yine rüşvet dağıtarak kendisine koruma tahsis edilmesini; aralarında akrabalarının da bulunduğu bazı kişilerin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçirilmesini sağladığı da öne sürüldü.

Vatandaşların başvurularına rağmen Belediyelerce imara açılmayan pek çok arazinin, Abdullah Oğuz Bayraktar'ın girişimleriyle "Özel Proje Alanı" veya "Kentsel Tasarım Projesi" ilan ettirilerek imara açıldığı iddia edildi. Ünlü mütahitler Ali Ağaoğlu, Emrullah Turanlı, Osman Ağca ve Ahmet Zorlu da bu kapsamda gözaltına alındı.

Üç bakanın oğulları, Abdullah Oğuz Bayraktar, Kaan Çağlayan ve Barış Güler halen emniyette tutuluyor.

İŞTE GÖZALTINDAKİ TÜM İSİMLER:

- Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın oğlu Kaan Çağlayan
- İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler
- Şehir ve Çevrecilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar
- Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir
- Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan
- İşadamı Ali Ağaoğlu
- Taş Yapı'nın sahibi işadamı Emrullah Turanlı
- Yorum İnşaat'ın sahibi işadamı Osman Ağca
- Sanatçı Ebru Gündeş'in eşi işadamı Reza Zarrab
- Ekonomi Bakanı'nın Özel Kalem Müdürleri Mehmet Behçet Kaynar ve Onur Kaya
- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Danışmanı Sadık Soylu (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu akrabası)
- Çevre Şehircilik Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman
- Mimar Hüseyin Bayçetin ve İstanbul 1 No'lu Koruma Kurulu'nda raportör olarak görev yapan Kemal Demir işyerinde gözaltına aldı.

haber3.com

Kanal D'den operasyonla ilgili inanılmaz iddia!
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=xtFE2kYmWpw" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=xtFE2kYmWpw</a>

Son İletiler/Konular

BM bir Formül ile uğraşıyor fakat bu zaman diliminden sonra çözümü çok zor... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Dün, 07:41:33 ÖS]

Bakara 174. Ayet Ve Allah ın Uyarısı. Gönderen: halukgta
[Dün, 04:03:39 ÖS]

Senaryonun Almanya ayağı, kokuyor... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Dün, 03:03:51 ÖS]

Çocuk üzerinde savaş için psikolojik reklam... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 30, 2014, 11:52:11 ÖS]

Doğal olan nedir? Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 30, 2014, 09:38:05 ÖS]

İlk yasal terörist peşmerge grubu Kobani’ye ulaştı Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 30, 2014, 08:20:47 ÖS]

Ynt: Adı resmen Amerikan ............... nin bulunduğu 'saray' Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 30, 2014, 08:00:10 ÖS]

Ynt: Adı resmen Amerikan ............... nin bulunduğu 'saray' Gönderen: Kemal Denizer
[Ekim 30, 2014, 05:31:28 ÖS]

Adı resmen Amerikan ............... nin bulunduğu 'saray' Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 30, 2014, 01:51:22 ÖS]

CUMHURİYET UTANCI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 29, 2014, 12:21:13 ÖÖ]

Bugün en büyük bayramdır. Kutlu olsun... Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 29, 2014, 12:20:08 ÖÖ]

Candan, İLK EŞİNDEN OLAN OĞLUNU DA ERDEMİR’E İŞE SOKMUŞ... Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 28, 2014, 11:20:15 ÖS]

Kdz. Ereğli’ye Hoş geldin İslamofaşizm... Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 28, 2014, 12:22:07 ÖÖ]

Bu robotlar İslam’ı öğrenirse dünyanın yandığı gün demektir...! Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 27, 2014, 06:10:10 ÖS]

Kdz. Ereğli eski başkanı Sayın Posbıyık'a...! Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 27, 2014, 03:27:37 ÖS]

İmam Hatip Lisesi'nin inşaatı tüm engellemelere rağmen son sürat devam ediyor. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 27, 2014, 02:57:10 ÖS]

O gün Ankara'da hava puslu ve yağışlı idi... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 27, 2014, 11:17:11 ÖÖ]

Aksiyon setinde dram; 13’ü çocuk... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 27, 2014, 11:02:51 ÖÖ]

Ynt: DEDESİNİN KEMİKLERİNi SIZLATTI Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 27, 2014, 01:12:50 ÖÖ]

Yasal Teröristler olan Peşmergenin intikali yarına kaldı... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 26, 2014, 05:51:19 ÖS]

Diktatörün yönettiği Türkiye'nin Ortadoğu rüyası Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 26, 2014, 03:44:48 ÖS]

TÜRK MODELİ’NİN TEMELLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 26, 2014, 03:34:01 ÖS]

Kuzey Kutbunda Rusya ABD ile Büyük Petrol Rezervi Buldu ama Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 26, 2014, 02:13:44 ÖS]

Setteki senaryo gereği Peşmergeler bu gün sahnede Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 26, 2014, 12:51:20 ÖS]

Eski bir diplomatın sesi Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 26, 2014, 10:50:47 ÖÖ]

DEDESİNİN KEMİKLERİNi SIZLATTI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 26, 2014, 12:21:35 ÖÖ]

Röportaj: "Gündelik politikalar üretiyor" Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 25, 2014, 09:30:47 ÖÖ]

Cihat kadınlara neden cazip geliyor? Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 24, 2014, 07:46:21 ÖS]

DÜNYA SAVAŞINI KİM ÖNLEYEBİLİR? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 24, 2014, 02:20:44 ÖS]

IŞİD setinde bulunan figüran Militanı Ölmüş… Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 24, 2014, 01:00:00 ÖS]

İsrail'den Türkiye'ye terör suçlaması var... Gönderen: Cessur Demirali GÜRSU
[Ekim 22, 2014, 08:28:44 ÖS]

PKK VE BDP TABANI BUNLARI BİLMİYOR Gönderen: Mehmet Akkaya
[Ekim 22, 2014, 06:54:39 ÖS]

Ynt: TEŞEKKÜRLER DELİKANLILAR Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 22, 2014, 03:13:27 ÖS]

TEŞEKKÜRLER DELİKANLILAR Gönderen: yoruk
[Ekim 22, 2014, 07:42:26 ÖÖ]

ÇİN ve RUSYA KATILACAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 22, 2014, 05:08:39 ÖÖ]

Soygunun yeni şekli, 10 yılda bir kimlik parası 18 TL. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 21, 2014, 03:46:05 ÖS]

ANLAMAK SEVGİLİM Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 21, 2014, 02:29:54 ÖS]

Ynt: ULUSAL ÇÜRÜMÜŞLÜK ÖLÇÜTÜ Gönderen: Talat Alp
[Ekim 21, 2014, 01:10:11 ÖS]

Kur'an a Bakış Açımızda ki Yanlışlıklar. Gönderen: halukgta
[Ekim 21, 2014, 10:29:20 ÖÖ]

KMÜ’DE BOYNUİNCELİ YÖRÜKLERİNİN DİLİ ARAŞTIRILDI Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 21, 2014, 02:46:45 ÖÖ]

Kedi veya çiğ etten geçen parazit sizi yönetiyor mu? Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 21, 2014, 01:42:42 ÖÖ]

Ynt: Bizans kuşatılırken melekler dişimi yoksa erkekmiydi .. Gönderen: Delimemed
[Ekim 21, 2014, 12:42:42 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: temellica
[Ekim 21, 2014, 12:30:17 ÖÖ]

Bizans kuşatılırken melekler dişimi yoksa erkekmiydi .. Gönderen: Talat Alp
[Ekim 21, 2014, 12:13:13 ÖÖ]

Kur'an ın Emrettiği Namaz, Oruç ve Zekatın Özünü Amacını Doğru Anlamak. Gönderen: halukgta
[Ekim 20, 2014, 08:00:12 ÖS]

Ynt: SON İSTİKLAL GAZİSİNİ DE YİTİRDİK - Talat ALP Gönderen: Talat Alp
[Ekim 19, 2014, 10:06:56 ÖÖ]

Ynt: SON İSTİKLAL GAZİSİNİ DE YİTİRDİK - Talat ALP Gönderen: Talat Alp
[Ekim 18, 2014, 10:33:10 ÖS]

Ynt: Delikanlı öl! Gönderen: Meltem yeli
[Ekim 18, 2014, 09:10:14 ÖÖ]

Ynt: Delikanlı öl! Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 18, 2014, 02:05:50 ÖÖ]

Erdemir Vakfı'na kesilen 129 milyon lira ceza % 5'e indirildi. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 17, 2014, 11:43:38 ÖS]

Delikanlı öl! Gönderen: Meltem yeli
[Ekim 17, 2014, 11:16:31 ÖS]

ULUSAL ÇÜRÜMÜŞLÜK ÖLÇÜTÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 17, 2014, 04:54:04 ÖS]

Müftü, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 16, 2014, 02:15:08 ÖÖ]

AKP'den CMK'yı değiştiren teklif. 'Faşizme çeyrek kala...' Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 15, 2014, 10:37:03 ÖS]

AKP’NİN ‘ORTA VADELİ PLAN’ININ ŞİFRELERİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Ekim 15, 2014, 10:09:51 ÖS]

Altan Tan, Bahçeli olmasa Türkiye'de iç savaş çıkar...! Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 15, 2014, 05:34:26 ÖS]

Türk askeri IŞİD'le hatıra fotoğrafı çektirdi iddiası. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 15, 2014, 04:30:28 ÖS]

ULUSALCILIK SÖZLÜĞÜ-(6) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 15, 2014, 03:46:08 ÖS]

Yüce Divan yargılamalarında bugüne kadar kaç kişi yargılanmıştır? Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 15, 2014, 03:43:48 ÖS]

IVIR-ZIVIR KONULAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 14, 2014, 03:58:56 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 14, 2014, 02:12:12 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: dyy2002
[Ekim 14, 2014, 12:36:46 ÖÖ]

VATAN YAHUT… ULUSALCILIK SÖZLÜĞÜ (5) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 13, 2014, 05:03:55 ÖS]

Ynt: ISPARTA DA BÜYÜK OYUN-2 Gönderen: Delimemed
[Ekim 13, 2014, 09:50:19 ÖÖ]

BÜYÜMENİN SONU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 12, 2014, 03:10:23 ÖS]

Allah Klonlamadan sonra 3D yazıcısını da öğrenecek Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 10, 2014, 02:44:29 ÖS]

“Co-bahni 1915!” Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 10, 2014, 01:14:08 ÖÖ]

TANI DA BÜYÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 09, 2014, 03:14:04 ÖS]

İdrar Sıçraması Kabir Azabına mı Neden Olur? Gönderen: halukgta
[Ekim 09, 2014, 02:00:37 ÖS]

KİMLİK ve EKONOMİK/ ULUSALCILIK SÖZLÜĞÜ (4) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 09, 2014, 02:18:31 ÖÖ]

BU KAÇINCI DEPREM, EY VAN! Gönderen: Mehmet Akkaya
[Ekim 08, 2014, 05:30:15 ÖS]

Bilim ve Teknik Dergilerinin bazı sayıları-İNDİR Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 07, 2014, 01:05:41 ÖÖ]

520 çocuk 'Benim namazım' şenliğinde buluştu Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 06, 2014, 02:24:10 ÖS]

SAVAȘ VE BARIȘ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 03, 2014, 03:53:20 ÖS]

ISPARTA DA BÜYÜK OYUN-1 Gönderen: Delimemed
[Ekim 03, 2014, 10:21:13 ÖÖ]

Kdz. Ereğli Hastanesi, İş birliği ile yol tedbiri. Gönderen: ahmetdursun
[Ekim 02, 2014, 11:04:13 ÖS]

DEVLETSİZ OLMAZ (Ulusalcılık Sözlüğü III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 02, 2014, 05:42:01 ÖS]

ANAYASAL YURTTAȘLIK (‘ULUSALCILIK SÖZLÜĞÜ-II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ekim 01, 2014, 11:49:40 ÖS]

ORHANELİ KALESİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Ekim 01, 2014, 05:53:03 ÖS]

Sezen Aksu'dan örtünme itirazı Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 30, 2014, 02:31:44 ÖS]

‘ULUSALCILIK SÖZLÜĞÜ’ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 29, 2014, 03:54:32 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: daliosma
[Eylül 28, 2014, 10:27:47 ÖS]

TELLAL Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 28, 2014, 01:42:18 ÖÖ]

Mehmet Ali Alabora İngiliz vatandaşı oldu. Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 27, 2014, 11:15:17 ÖS]

Ynt: Bir Kimlik Peşinde Türkiye Gönderen: marksist-leninist
[Eylül 27, 2014, 09:54:37 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Denis Diderot
[Eylül 27, 2014, 01:36:38 ÖÖ]

KAPIDAKİ KRİZE HAZIR MIYIZ? Gönderen: Mehmet Akkaya
[Eylül 26, 2014, 03:29:07 ÖS]

ÇIKAR MI ÇIKMAZ MI? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 24, 2014, 01:48:13 ÖS]

SENİN DEVLETİN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 23, 2014, 04:52:56 ÖS]

Namaz Konusunda Düşünmemiz Gereken Bir Ayrıntı. Gönderen: halukgta
[Eylül 23, 2014, 12:55:53 ÖS]

Ynt: ANANIN DİLİ ! Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 19, 2014, 11:24:39 ÖS]

TORBA YASANIN KAZIKLARI Gönderen: Mehmet Akkaya
[Eylül 19, 2014, 12:01:30 ÖÖ]

AKP TAŞERONLARI KAKA DA, CHP, MHP VE BDP TAŞERONLARI CİCİ Mİ? Gönderen: Mehmet Akkaya
[Eylül 18, 2014, 11:59:25 ÖS]

ANANIN DİLİ ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 18, 2014, 03:47:03 ÖS]

Belediye, AKP’nin eline geçtiğinden beri yalanda sınır tanımıyor. Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 18, 2014, 12:19:40 ÖS]

Erdemir vakfı, AKP iş birliği, işçinin sırtından doyan doyana...! Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 17, 2014, 10:42:13 ÖS]

Sağırlar Uyarıldıklarında, Çağrıyı İşitmezler ki. Gönderen: halukgta
[Eylül 14, 2014, 10:27:46 ÖÖ]

İstanbul yeni başkent olmak için depremini mi bekliyor? Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 13, 2014, 02:59:36 ÖS]

Ynt: Bu gün 12 EYLÜL Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 12, 2014, 02:35:00 ÖS]

Tuz Gölü uyarısı, Böyle giderse yok olacak Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 12, 2014, 02:09:50 ÖS]

Ehl-i Sünnet omurga çökertiliyor, adım adım... Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 12, 2014, 01:28:38 ÖS]

Sürücü Ehliyetlerinde T.C nosu zorunlu değil Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 12, 2014, 01:05:00 ÖS]

Bu gün 12 EYLÜL Gönderen: Delimemed
[Eylül 12, 2014, 10:05:54 ÖÖ]

Ynt: TÜRK'ÜN TARİHİ TAMGALARI TAHRİP EDİLİYOR Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 11, 2014, 10:15:36 ÖS]

Ynt: GARACAOGLAN-5 Gönderen: yoruk
[Eylül 11, 2014, 09:02:29 ÖS]

CUMHURİYET TARIMI, CHP VE SHP DÖNEMİNDE TASFİYE EDİLDİ. Gönderen: Mehmet Akkaya
[Eylül 11, 2014, 08:37:12 ÖS]

Ynt: TÜRK'ÜN TARİHİ TAMGALARI TAHRİP EDİLİYOR Gönderen: eren48
[Eylül 11, 2014, 03:50:44 ÖS]

[Eylül 11, 2014, 03:48:49 ÖS]

MEB, Kandil’de kurulan suikast okuluna öğretmen ataması yapmış mıdır? Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 11, 2014, 02:58:30 ÖS]

Orhun'dan Anadolu'ya Türk Damgaları Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 10, 2014, 11:55:10 ÖS]

[Eylül 10, 2014, 09:19:06 ÖS]

CHP, BAYRAĞINDAKİ GİBİ DEVLETÇİ Mİ? Gönderen: Mehmet Akkaya
[Eylül 10, 2014, 09:01:22 ÖS]

TOKATLI ZEKERİYA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Eylül 09, 2014, 02:34:00 ÖS]

Ynt: ISPARTA DA BÜYÜK VURGUN Gönderen: ahmetdursun
[Eylül 08, 2014, 06:10:03 ÖS]

Ynt: ISPARTA DA BÜYÜK VURGUN-3 Gönderen: Delimemed