Gönderen Konu: İran'da şok tartışma! 10 yaşındaki kız çocukları evlendirilsin...  (Okunma sayısı 1043 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
İran'da şok tartışma! 10 yaşındaki kız çocukları evlendirilsin...

Uluslararası kamuoyu İran parlamentosunda 10 yaşın altındaki kız çocukların evlenmesinin önünü açan bir öneriyi tartışıyor.

Parlamentoya göre 10 yaşın altındaki çocukların evlenmesinin yasaklanması İslami kurallara aykırı. İnternette parlamentoya karşı bir kampanya başlatıldı. Tüm dünyaya yayılan dilekçe, İran'da 10 yaşın altındaki kız çocuklarına evlilik yolunu açan yasaya "dur" diyor.

"10 yaşın altındaki kız çocuklarının evlenmesinin yasaklanması İslami kurallara aykırı." Bu tartışmalı çıkış İran parlamentosundan...

Parlamento bir açıklamasında "10 yaşın altındaki kız çocuklarının evlenmesinin yasaklanması illegal" diyor.

Yani bir anlamda 10 yaşından küçük kızlara evlilik yolunu açan yasa için düğmeye basılıyor.

Uluslararası kamuoyu tepkili. Bu tepki de internet üzerinden bir kampanya ile dile getiriliyor. Bu dilekçe, İran yönetimine "10 yaşın altındaki kızlar için evliliği yasallaştırmayın" diye sesleniyor. Sadece başlık değil, fotoğraftaki kız çocuğunun gözleri de o yakarışı taşıyor.

Dilekçede 10 yaşın altındaki kız çocuklarının evliliğe hazır olmadığı vurgusu var.

O yaştaki kız çocuklarının cinsel ilişki ve çocuk taşımak için çok küçük olduklarının altı çiziliyor.

"Şeriat kuralları bu yasayı destekliyor" diyen İran parlamentosuna Kuran'dan alıntıyla örnek verilmiş.

Kuran'da "9 yaşındaki çocukların evliliğin 'güçlü taahhüdünü' anlayamayacakları"na yönelik sözler anımsatılmış.

Böyle bir yasa ile çocuk istismarı, pedofili ve tecavüzün yasal hale geleceği yönünde uyarılar yapılıyor.

40 bin imza toplanınca dilekçe, İran parlamentosuna gönderilecek.

İmza sayısı 36 bini geçmiş durumda.

1979 İslam devriminden önce İran'da kız çocukları için evlilik yaşı 16'ydı.

18 yaşındaki gençler yetişkin sınıfına girmiyordu. Ancak devrim sonrası yasalarda ergenlik başlama yaşı kızlar için 9, erkekler için 15 olarak kabul ediliyor. (CNN)
''Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı, artık hiç bitmez!''

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
IRAN "ANTI EMPERYALIST" OLSA NE YAZAR!
« Yanıtla #1 : Ağustos 22, 2012, 04:08:25 ÖS »
İran'da kadınlar artık mühendis olamayacak

İran'da kadınların mühendislik, işletme, nükleer fizik, arkeoloji gibi 77 bölümde eğitim alması yasaklandı.

Cumhuriyet Haber Portalı

İstanbul- İran Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanlığı, ‘mezun olduklarında iş bulamadıkları’nı öne sürerek 77 lisans bölümünde kadın öğrencilerin eğitim almasını yasakladı.

Kontenjanların yüzde 65’ini doldurarak üniversite giriş sınavında daha başarılı olan kadınlara getirilen bu kısıtlama insan hakları savunucularının yanı sıra milletvekillerinin de tepkisini çekti.

Yeni düzenlemeye göre İran’ın 36 üniversitesinde İngiliz edebiyatı, İngilizce tercümanlık otel işletmeciliği, arkeoloji, işletme, bilgisayar bilimi, nükleer fizik, elektrik ve endüstri mühendisliğinin de aralarında bulunduğu 77 lisans bölümü sadece erkek öğrencilere açık olacak.

Ebadi BM'ye başvurdu

İran’ın dört bir yanında çok sayıda yerleşkesi olan Petrol Endüstrisi Üniversitesi ise artık hiçbir bölümüne kadın öğrenci kabul etmeyeceğini açıkladı. İngiltere’de sürgünde bulunan Nobel Ödüllü İranlı insan hakları savunucusu Şirin Ebadi, karara tepki göstererek Birleşmiş Milletler’e (BM) başvurdu. BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, İnsan Hakları Yüksek Komiseri Navi Pilay ve BM’nin İran İnsan Hakları Özel Raportörü Ahmed Şahid’e mektup yazan Ebadi, düzenlemenin asıl amacının İran’da kadın hakları hareketini zayıflatmak olduğunu söyledi.

Ebadi mektubunda, “Bu karar kamu alanındaki varlıklarına tahammül edemediği için kadınları evlere kapatmayı isteyen İslam Cumhuriyeti’nin izlediği politikanın bir parçasıdır. Amaç, kadınları muhalefet etmek ve haklarını talep etmekten vazgeçirmektir” dedi. Karara tepki gösteren bir grup milletvekili de bilim ve yüksek eğitim bakanı yardımcısını açıklama yapmak üzere parlamentoya çağırdı.

Yüzde 65 ile kadın öğrencide birinci

Bilim ve Yüksek Eğitim Bakanı Kamran Daneşçu ise sadece erkeklere açık olan bölümlerin üniversitelerde ‘denge’ yaratmak için gerekli olduğunu söyledi. Bakanlık yetkilisi Sayid Abdulfazıl Hassasini ise “Tarım ya da madencilik gibi bazı alanlar kadın doğasına uygun değildir. Geçmişteki deneyimlerimiz kadınların mezun olsalar bile bu alanlarda aktif olarak çalışmadıklarını gösteriyor” ifadesini kullandı.

UNESCO’nun verilerine göre, dünyada kadın üniversite mezunlarının erkeklere oranının en yüksek olduğu ülke İran. Son dönemde, normalde erkeklerin çoğunlukta olduğu fizik ve mühendislik gibi alanlarda da kadın öğrenci sayısı artış göstermişti. İran’ın dini liderleri ise evlilik ve doğum oranlarının azaldığını belirterek bu durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyorlardı.
''Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı, artık hiç bitmez!''

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
İBDA-C yuvası
« Yanıtla #2 : Ağustos 22, 2012, 05:05:14 ÖS »
İBDA-C yuvası   
  19 Ağustos 2012 -   

Yurt gazetesi muhabirleri, ‘4-5-6’ yaşındaki çocukları “şeriat” düzenine göre yetiştiren “medreseye” girdi. İstanbul Silivri’deki medrese için müftülük “İyi bir yer” derken Milli Eğitim Müdürlüğü ‘Kursun kaydı yok’ dedi

Yurt’un haberine göre İstanbul Silivri’de “Bu kadar da olmaz” dedirtecek bir “eğitim” kurumu açıldı. Geçen yıl faaliyete geçtiği öğrenilen Furkan Eğitim ve Kültür Derneği’ne bağlı kurumun “Osmanlı Sıbyan Medresesi” olduğu ortaya çıktı. Yurt muhabirleri medreseye girerek skandalı deşifre etti. Skandalın boyutu bununla da kalmadı. Silivri Müftülüğü, 4-5-6 yaşındaki çocukları hedef alan medresedeki sözde hocalar için “Orası iyi bir yer, zararsız, korkulacak bir şey yok. Anaokulu eğitiminin aynısını veriyor. Çocuklar dini eğitim alıyor. Çevremizde çocuklarını gönderen arkadaşlarımız var. Özel bir kurs olduğu için müftülükle alakası yoktur” dedi.

Furkan Eğitim ve Kültür Derneği ile ilgili yapılan araştırmada Furkan dergisi ve Furkan Vakfı adı altında iki farklı grubun İBDA-C’ye yakın olduğu ortaya çıktı. Medrese hocalarından Havva Aksu, Yurt muhabirine “İsmailağa Cemaat’ine mensubuz, Mahmut Efendi’nin öğrencileriyiz ve öğretilerini aktarmak için uğraş veriyoruz” dedi.

Bunun üzerine Yurt muhabirleri Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne telefonla ulaştı. Yetkili, “Furkan Eğitim ve Kültür Derneği adı altında herhangi bir başvuruda bulunulmamış ve kursun herhangi bir kaydı mevcut değil” açıklamasında bulundu. Furkan Eğitim ve Kültür Derneği’ne bağlı Osmanlı Sıbyan Medresesi, yeni kayıt başvuruları için Silivri’deki tüm caddeleri afişleriyle donatmış. Ancak buna rağmen kurumların “haberdar olmadıklarını” söyledikleri medrese için hukuki bir süreç başlatılmaması da dikkat çeken bir diğer “ayrıntı.”

Diploma değil icazet

Yurt’tan Semra Tatlıpınar’ın aktarımı:

İstanbul Silivri’den haber merkezimize gelen Furkan Eğitim ve Kültür Derneği’nin “Sıbyan Medreseleri” ilanını görünce hemen araştırmaya başladık. İlandaki en dikkat çeken kısım “kız irtibat ve erkek irtibat”ın ayrı olmasıydı. Hemen “kız irtibat” numarasını arayıp bilgi aldık. Ertesi gün, o “medreseye” doğru yola çıktık.

Silivri’ye vardığımızda biraz dolaşıp bilgi edinmeye çalıştık. Öğle saatlerinde irtibat numarasını arayıp ziyaret etmek istediğimizi söyledik. Adres, Mimar Sinan Camisi’nin sokağında tabelasız ve üç katlı bir binaydı. Muhabir arkadaşlarımı medreseye yakın bir yerde bıraktıktan sonra türban ve uygun kıyafetleri giyerek kapıyı çaldım. Kapıyı, üzerinde gecelik, başında türban olan medrese sahiplerinden Havva Aksu açtı. Ayakkabılarımı çıkarıp ikinci kata çıktım. Odada Aksu’nun eşi ve kız kardeşi bulunuyordu. Eşi bir süre sonra bizi baş başa bırakarak çıktı. Ev, dekorasyonuyla bir medreseyi andırıyordu. TV ve bilgisayar yoktu, salon olarak kullanılan odada ise sadece minderler vardı. Tanışma faslı başladı.

Türban için özel bone
Havva Aksu medreseyle ve verdikleri eğitimle ilgili şunları anlattı: “Medreseyi eşimle işletiyoruz, kurs açılınca bir yardımcı daha alacağız. Eğitim setimiz çocuklar için çok uygun. Arapça harfleri tek tek boyayıp öğrettiğimiz kitaplarımız var, bu şekilde yavaş yavaş sevdiriyoruz. İlim, ihlas, iman, peygamber sevgisi, abdesti öğretecek kitaplar kullanıyoruz. Kıyafet olarak Fatih’ten aldığımız uzun kollu, eteği yere değen beyaz renkli elbiseleri giydiriyoruz. Türban alışkanlığı kazandırmak için çocuklara bone takıyoruz. Kitap ve kıyafet için 100 lira istiyoruz. Medrese her gün 10.00 – 15.00 arası açık. Servis her gün evden alıyor, kurs sonunda bırakıyor. Servis ve kurs ayda 175 lira. Ailelerle konuşuyor yemek planı yapıyoruz, herkes haftanın bir günü yemek getiriyor. Geçen yıl da kurs açtık. Önce dualardan başlıyoruz; Sübhaneke’den Fatiha’ya kadar geliyoruz, sonrasında Kuran’a geçiyoruz. Birçok çocuk hatim seviyesinde. Öğrenme hızı çocuğa göre değişiyor, önemli olan ailenin desteği. Bazen çocuğa ödül verilir, bazen de ufak cezalarla ilgisi sağlanır. Genellikle çocuklar yazları Kuran kurslarına gönderilir ama İslam 2 ayda öğrenilemez. İki aylığına Müslüman değiliz. Temeli bu yaşlarda atılmalı. Çünkü çocukların hafızası çok güçlü, İslam’ı aşılmanın en güzel zamanı. Yaşıtlarıyla, İslam ahlakını beraber almaları sosyal yaşamlarını etkiliyor. Devlet okullarındaki eğitim çocukları köreltiyor. Eski sistemde zorunlu eğitim 8 yıldı, orta okuldan sonra çocuğunu okula göndermesen de oluyordu. Şimdi 12 yıla çıktı, o yuaştan sonra Kuran, ilim nasıl öğretilsin.”

İlahiyata karşıyız
İlahiyat mezunu olup olmadığını sormam karşısında ise ilginç bir cevap aldım. Havva Aksu, “Biz o tarz bir anlayışa karşıyız. Medreselerde eğitim görürüz, sonrasında gerekli yerlerdeki hocalarımızdan icazet alırız. Diplomayla işimiz olmaz.” Hocalarının İsmailağa Cemaati’nden Mahmut Efendi olduğuna değinen Aksu’yla birlikte, sohbeti bitirdikten sonra üst kata, kız çocuklarının eğitim aldığı yere çıktık. Mutfak, banyo ve üç odadan oluşan evde, bir oda oyun odası olarak ayrılmış. Odada ufak bir salıncak ve kaydırak var. Evin her yerine dualar ve İslami sözler asılmış. Bir odada oturak olarak minderler yer alırken asıl derslerin yapıldığı oda da ise ufak çocukların içine sığabileceği büyüklükte kutucuklar vardı. Özel olarak yaptırıldığı belli olan kutuların yanları da kapalıydı. Bu kutular, çocukların birbirlerine temas etmemeleri için hazırlanmış. Aksu, kutuları çocukları disipline etmede kullandıklarını söyledi.

Yurt - Semra Tatlıpınar ve Sami Menteş

Son İletiler/Konular

ȘU FİLİSTİN DAVASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Bugün, 04:24:55 ÖÖ]

Âmin kelimesi geleneksel İslam’a Hıristiyan ya da Yahudi kaynaklarından girmiş. Gönderen: ahmetdursun
[Dün, 04:43:33 ÖS]

1-893 Nolu Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı. Gönderen: ahmetdursun
[Dün, 12:36:31 ÖS]

İSRAİL ENFORMASYON MERKEZİ-İSRAİL Gönderen: ahmetdursun
[Dün, 11:57:23 ÖÖ]

Ynt: Meryem Anamızın Aslında Evli Olduğunu Söyleyen.... Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 29, 2014, 08:15:54 ÖS]

AFFERİM MAHMUD Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 27, 2014, 02:36:24 ÖÖ]

Bizi Yönetecekleri EHİL İnsanlardan Seçelim. Gönderen: halukgta
[Temmuz 26, 2014, 12:38:35 ÖS]

‘MİLLİ İRADE' ve KOMPLO Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 25, 2014, 03:17:55 ÖÖ]

NİHAYET YSK DOĞRU SEÇMEN SAYISINI AÇIKLADI Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 23, 2014, 11:02:40 ÖS]

PARANIZLA KUMAR OYNUYORLAR Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 23, 2014, 06:25:51 ÖS]

Kürt petrol satışlarının perde arkası Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 22, 2014, 04:58:33 ÖS]

VE ZEKERİYA ȪZ GİTTİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 22, 2014, 01:07:31 ÖÖ]

Meryem Anamızın Aslında Evli Olduğunu Söyleyen.... Gönderen: halukgta
[Temmuz 20, 2014, 05:27:42 ÖS]

‘İĞFAL’ YILLARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 20, 2014, 01:11:19 ÖÖ]

VAH FİLİSTİN VAH Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 19, 2014, 01:53:43 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 18, 2014, 04:10:25 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: aysedogu
[Temmuz 18, 2014, 02:02:36 ÖS]

Bakara 184. Ayeti Nasıl Anlamalıyız. Gönderen: halukgta
[Temmuz 18, 2014, 10:47:21 ÖÖ]

REJİM TEHLİKESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2014, 04:37:13 ÖS]

NASA, Yalnız olmadığımız kanıtlanacak dedi. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 16, 2014, 08:47:10 ÖS]

EMEKLİNİN KADERİNİ EMPERYALİST MERKEZLER BELİRLİYOR! Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 16, 2014, 05:45:25 ÖS]

TIPIȘ TIPIȘ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 15, 2014, 01:00:35 ÖS]

HAVA KURȘUN GİBİ AĞIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 14, 2014, 05:27:10 ÖS]

ETNİK VE TOPLUMSAL KİMLİKLER NASIL OLUSUR? (Kara M Yayınevi) Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 13, 2014, 05:41:28 ÖÖ]

Ey ‘Millet’ ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 12, 2014, 05:38:00 ÖS]

Ynt: Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: turtem
[Temmuz 11, 2014, 12:48:54 ÖS]

Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: halukgta
[Temmuz 10, 2014, 11:37:36 ÖS]

HALK VE HALKÇILIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 09, 2014, 05:01:48 ÖS]

ORTA-DOĞU’NUN HAYAL(ET) DEVLETLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 06, 2014, 01:50:51 ÖS]

BİLİM ve EKMEL BEY Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 05, 2014, 10:37:45 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 05, 2014, 01:04:10 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Bruno
[Temmuz 04, 2014, 11:19:15 ÖS]

Kocası itiraf etti... Meğer Defne Samyeli Kocasını çatır çatır aldatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 02, 2014, 02:28:09 ÖS]

Benim vekillerim'i açıkça tehdidimdir Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:59:49 ÖS]

KARNINDAN KONUŞAN EMİNE ÜLKER TARHANIN MİSYONU NEDİR? Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:46:00 ÖS]

EMİNE ÜLKER TARHAN’LA BAŞLAYAN YENİ SÜREÇ VE BAZI KAYGILAR Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:18:04 ÖS]

Emine Ülker tarhan hakkında yazışmalardan... Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 09:44:25 ÖS]

Diyanet işleri e. başkan yrd. Nursaçan (Cevşen), Haram para ile hacca gidilir. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 03:29:27 ÖS]

Bu rapor Erdoğan'ı bitirecek, C. Başsavcılığı kapatma istemek zorunda olacak. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:09:01 ÖÖ]

Kadına şiddet erkeğin hakkıdır. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:34:52 ÖS]

Ayaan Hirsi Ali: Bakire Kafesi Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:29:46 ÖS]

Hacer-ül Esved Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:16:08 ÖS]

TÜRKMENLER IŞİD’İN İNSAFINA MI TERK EDİLECEK? Gönderen: Kemal Denizer
[Haziran 30, 2014, 07:00:01 ÖS]

Askere Din Kitabı-Diyanet yayınları Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 09:01:26 ÖS]

HALKIN YOLU/ HAKKIN YOLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 29, 2014, 05:00:07 ÖS]

Kdz. Ereğli Belediyesi paraları kimlere peşkeş çekiyor? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 04:32:39 ÖS]

Kürdistan artık resmen ilan edildi. Türkiye bölündü, hamd olsun. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 11:42:55 ÖÖ]

TÜRKİYE'YE ABD MÜDAHALESİ İÇİN SEBEBLER YARATILIYOR…! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 12:24:05 ÖÖ]

Beyinsiz mürit Cumbaba seçecek. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:53:25 ÖS]

İbn Meymūn'un Yemen Mektubu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:07:24 ÖS]

Fethullah da Said Nursi gibi Tımarhanede yatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 09:54:51 ÖS]

Muharrem İNCE’NİN DİBE ÇÖKÜŞÜ Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 08:22:13 ÖS]

Konuşarak İkna Psikolojisi, Kevin Hogan Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:59:19 ÖS]

İknanın Psikolojisi, Robert Cialdini Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:49:55 ÖS]

Yaptığımız Yanlışa Çarpıcı Bir Örnek. Gönderen: halukgta
[Haziran 27, 2014, 07:57:17 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 27, 2014, 12:59:26 ÖS]

BAYKALLIK YAPMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 26, 2014, 02:18:16 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: PLMPLM
[Haziran 24, 2014, 09:02:56 ÖS]

Ynt: BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2014, 03:58:59 ÖS]

BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 23, 2014, 10:20:10 ÖS]

Tolga Yarman, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 11:28:37 ÖÖ]

Emperyalizm MUHALEFET'i nasıl şekillendirir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 12:01:09 ÖÖ]

Terörist Ömer el-Beşir, Ekmeleddin İhsanoğlu...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:56:24 ÖS]

Kredilerle ilgili ipotekler ile bu konutların tapuya tescilinde harç uygulaması Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:14:15 ÖS]

Memurların iş güvencesine son veriliyor Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 07:37:36 ÖS]

Sağlıklı olmak için 20 öğüt... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:58:54 ÖS]

Ynt: Uzaysal Yonetim 2011 MD goktasinin dunya yakinindan gecmesinin animsattigi Gönderen: PLMPLM
[Haziran 20, 2014, 06:52:30 ÖS]

Duvar Yazıları...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:47:48 ÖS]

Aşırı stres beyin dokusunu değiştiriyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 05:41:45 ÖS]

Türk keskin nişancı tüfeği Fransa'da çalındı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:46:59 ÖS]

Evrimsel Biyoloji Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:33:53 ÖS]

Avrupalılar aslında siyahmış... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:23:43 ÖS]

Biyoteknolojinin yaşamımıza olumlu katkıları üzerine... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:22:15 ÖS]

Kanser tedavisi 'sil baştan'. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:18:34 ÖS]

Yaşam ve Ölümün Sürekli Döngüsünde Ruh Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:15:01 ÖS]

Türklük, bir ırka aidiyet ve bir kan meselesi değil; bir Millet'e mensubiyettir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 03:49:15 ÖS]

Big Bang Büyük Patlama Teorisi Nedir Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:14:53 ÖS]

Dünyanın Oluşumu | Bilimtrue Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:12:06 ÖS]

Akıbetimiz Dünya Durunca National Geographic Türkçe Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:09:30 ÖS]

Gönüllü cehaletin gücü yabana atılamaz...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:04:32 ÖS]

KONUȘTUKÇA DAĞITIYOR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 20, 2014, 01:36:46 ÖÖ]

İKÖ nedir, hangi işlevleri yerine getirmektedir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 03:38:24 ÖS]

Karadeniz Ereğli’de Atatürk posteri ve Türk Bayrağı yoktu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:21:54 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E İHANETTİR... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:01:40 ÖS]

PROF. DR. CANDAN'A ÇOK ÖNEMLİ GÖREV. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:33:44 ÖÖ]

Kdz. Ereğli’de belediye başkanı Prof. Ercan Candan mıdır? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:04:43 ÖÖ]

Tayyipgillere, Ümmet-i Muhammed'e KAPAK...! Muhaliflerin eş ve kızları helaldir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 11:03:48 ÖS]

Gelin Çocuklar! Çocuk gelinler...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 10:46:44 ÖS]

Graham Fuller projesinin (Ilımlı islam) parlatılmış yüzü Ekmeleddin İhsanoğlu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:46:49 ÖS]

Van Gölü İnci Kefali ve Tuzlaması. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:03:49 ÖS]

ÇAPANOĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 18, 2014, 01:32:22 ÖS]

Beyin sinyalleriyle Uçak kullanılmaya başlanacak. Ölümsüz insan beyni geliyor... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 12:59:44 ÖÖ]

Uğur Mumcu Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yazmıştı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:30:30 ÖS]

Türkeş'in de danışmanlığını yapan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Kemal Derviş önermiş Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:25:49 ÖS]

İhsanoğlu Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmak için mi aday gösterildi? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:32:54 ÖS]

Erdoğan Milleti susturun dedi, Mahkeme susturdu. IŞİD yayın yasağı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:27:46 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun babası da CHP'nin baskılarından kaçmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:01:31 ÖS]

Büyük Cihad'dan Frenk Fodulluğuna (Bilim Fodulluktur). Ekmeleddin İhsanoğlu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:43:53 ÖS]

Ynt: EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 11:31:27 ÖÖ]

GÜLEN'İN ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU HABERİ. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:37:39 ÖÖ]

Ekmeleddin İhsanoğlu, İSLAM ORDUSU KURULSUN Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:54:45 ÖÖ]

EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 12:08:17 ÖÖ]

Kandil gecesi diye birşey yoktur! Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 15, 2014, 06:08:44 ÖS]

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Davası durduruldu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:56:05 ÖS]

Doç. Dr. Barış Doster- Siyaset Bilimci. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:12:05 ÖS]

MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı' Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:02:18 ÖS]

AKP, cihatçılar için çıkardığı bu yasayı hatırlıyor mu? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 01:48:02 ÖS]

Musul’u IŞİD’e teslim belgesi! İşte o genelge. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:52:46 ÖÖ]

Yaşar Nuri Öztürk, İskilipli Vatan'a ihanet etti. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:39:55 ÖÖ]

BDP’NİN TAŞERON AŞKI VE ERCİŞ’İN İŞTEN ATILAN İŞÇİLERİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Haziran 13, 2014, 04:58:24 ÖS]

AKP silahıyla 80 Türk rehin. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:17:19 ÖS]

IŞİD+AKP+PKK'nın kan kardeşliğinin ispatları. “Kerkük Kürtlerin Kudüs’üdür.” Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 01:07:08 ÖS]

Aman dikkat, şamar oğlanı değil bakan konuştu..! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:18:48 ÖÖ]

Bu açıklama türbanlı bacılarınıza, Hz. Tayyip Efendimize...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:58:54 ÖÖ]

Mehmetçiğin katili, AKP'nin onur konuğu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:51:57 ÖÖ]

Abdullah Gül’ün hayali gerçekleşti! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:49:43 ÖÖ]

Cemaat okulları IŞİD baskınından 3 gün önce tahliye edildi. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:36:50 ÖÖ]

Radikal İslamcılar Türkiye'yi vurmaya başladı, Türkiye bedel ödüyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 11:21:49 ÖS]

IŞİD kadınların sokağa çıkmasını yasakladı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 08:21:53 ÖS]

Allah diyor ki; "Dünya düzdür." Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 06:31:06 ÖS]

Adnan Oktar karikatürüne hapis! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 05:23:14 ÖS]

MAȘRIK İSLAM DEVLETİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 12, 2014, 04:14:15 ÖS]

İşgaldeyken kimsenin kandilini kutlamıyorum ve kutlama kabul etmiyorum. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 04:13:48 ÖS]

Ergün Poyraz, İSRAİL UŞAĞI VE HAYVANLARIN EN ASİLİ, AT! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 03:13:34 ÖS]

TBMM'deki vekillerinizi tanıyın, IŞİD'i de Ergenekon'a Bağladılar Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 03:01:09 ÖS]

VAKIFLI TÜRK TARİHİ KURSUSU ÖNERİSİ. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 02:41:15 ÖS]