Gönderen Konu: İLKER BAŞBUĞ hakkında dedikodular başladı.  (Okunma sayısı 14621 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
İLKER BAŞBUĞ hakkında dedikodular başladı.
« : Haziran 13, 2008, 06:05:55 ÖS »
Sizlere daha önceki yazılarmda yakında sayın İlker Başbuğ hakkında olur olmaz dedikodular çıkacak demiştim.
İşte başladı.
Öncelikle bu bilgileri sunduğum iki yazıyı adres olarak sunayım.
1-DOLMABAHÇE"DE DELİĞE SÜPÜRÜLMEK. 19/5/2008
http://ahmetdursun374.blogcu.com/16487051/
--------
2-BÖLÜNMEDE NAKŞİLERİN ROLÜ   9/3/2008
http://ahmetdursun374.blogcu.com/naksi-bolunmede-naksilerin-rolu/3142620
-----
ŞİMDİ DE HABERLERDEN DERLEMEYE BAKALIM.
Fotoğraftaki Org. Başbuğ mu?

Türkiye"de tartışmalar bitmiyor. Şimdi de Vakit Gazetesi isim vermeden Org. İlker Başbuğ"u Ağlama Duvarı"nda gösteren 3 fotoğraf yayınladı. İşte ayrıntılar.

 
Yüksek Askeri Şura yaklaştıkça ortaya yine çok tartışmalı bilgi ve belgeler çıkıyor.

Vakit Gazetesi bugün sürmanşetinden "Ağlama Duvarı"nda bir bürokrat" başlıklı bir haber yayınladı. Haberde üç ayrı fotoğraf yeralıyordu.Haberin fotoğraflarında sivil giyimli, şapkalı ve gözlüklü orta yaşlı biri, Musevilerin kutsal Ağlama Duvarı"nda dua ederken görüntülenmişti.

Gazete haberinde fotoğraftaki kişinin ismini açıklamıyordu. Ancak fotoğraflar dikkatli incelendiğinde ve yapılan kısa araştırmada Ağlama Duvarı"ndaki kişinin Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ olduğu ortaya çıktı.

Fotoğraflar şimdiden Ankara"nın gündemine bomba gibi düşmüş durumda ve en çok konuşulan konu oldu.

Henüz Açıklama Yok
Org. Başbuğ"u Ağlama Duvarında dua ederken ve Musevilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirirken gösteren fotoğrafların, fotomontaj olduğu da iddia ediliyor.


Ancak Ankara bu fotoğraflarla kaynarken, Genelkurmay Başkanlığı"ndan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Aktifhaber
---------
NOT:Bu kampanyanın amacı ne yazık ki İngiltere Kraliçesinin ziyaret sebebi daha önce de söylediğim gibi Kerkük konusunda sayın Başbuğ"un kararlı açıklamalarına karşın yapılmış bir ziyaret idi.
Tabii ki ABD"nin Kerkük konusundaki tutumu da sayın Başbuğ"un açıklamasından yana olduğundan İngliz yanlısı oluşumun çaresizlik içinde kalarak çıkarttığı bu tür haberlerin ne anlamakta olduğu da çok basit ve kolay olmaktadır.
Ahmet Dursun
----------
Bilgi:
Yakında nasılsa duyacağınız için şimdiden ben alıntı yolu ile sunayım istedim.

BÜYÜK KULÜP DERNEGI ( Cercle d"Orient)
KISA TARIHÇESI
1882 yilinda Ingiliz Elçisi Sir ALFRED SANDISON tarafindan baslatilan çalismalar sonucu: diplomat, yönetici ve is adamlarindan olusan 30 kurucu üyenin sosyal amaçlarla kurduklari (CERCL"E a"PERA) adli kulüp 1884 yilinda ( CERCL"E d"ORIENT / Cercle d"Orient ) adini almistir.

 19 mart 1882 tarihi Kurucular Toplantisinda Baron De Hirsehfeld, baskanliginda tesekkül etmis olan 9 kisilik Yönetim Kurulu 1884 yilina kadar toplantilarini muhtelif sefarethanelerde yapmistir. Ayni yil Abraham Pasa tarafindan mimar Valloairi"ye yaptirilan Beyoglu"ndaki binaya geçilmistir.

Binanin tefrisinde Ingiliz, Fransiz ve Osmanliya ait aksesuarlar ve esyalar kullanilmistir. 1930 yilinda Alaiyeli Mahmut Bey"in teklifi üzerine toplanti tutanaklari Türkçe ve Fransizca olarak düzenlenmeye baslanmistir. Bu yerde bir asira yakin mevcudiyetini sürdüren kulüp, her yönü ile cemiyet hayatina, ve diger sosyal kulüplere örnek teskil etmistir. Karar Defterlerinde 1882 yilindan bugüne kadar yapilan Genel Kurul toplantilari ile Yönetim Kurulu toplantilari tutanaklari mevcuttur.

Toplumumuzun tarihindeki en büyük bunalimlarin ve degismelerin yasandigi sürecin tanigi olan kulübümüz ayni zamanda bu olaylarda rol üstlenmekle birlikte, üyelerinin bunlara fiilen katildigi bir cemiyet olmustur. Laik ve Demokratik Cumhuriyetimizin kurulusundan bu güne kadar
siyasilerin ve yüksek bürokratlarin, ayrica bilim, sanat ve is dünyasinin büyük sahsiyetlerinin baskanlik yaptigi kulübümüzde üye sayisi 6000"e ulasmistir.
-----------
Diğer detaylar....
YAZIYI DAHA UZUN HALİYLE VERİYORUM

Gerçek Kurtlar Vadisi"inde Sebataycıların yönetici, mafya konumundaki altdakilerin günah keçisi, sıradan işçi olduğunu pek az insan farkedebiliyor. Soner Yalçın " Efendi" adlı kitabını boşyere yazmadı. Bu kitap; çifte dinle ve kimlikle yaşadıkları için su yüzüne bugüne kadar çıkamayan, hain, dönek damgası yemekten korkan ülkemizin gerçek yöneticileri Sebataycıların, Türkiye"nin AB"ne bağlanan umutlarıyla paralel su yüzüne çıkma girişimidir. Bu vitrini hazırlamak Yalçın"ın deyimiyle " dincilere" bırakılamazdı. Artık herkes onlardan saygı ve korku ile bahsetmeliydi; şapka çıkarmalıydı. Yalçın"ın gayretkeşliği bu yüzdendi. "20. yüzyılda Yahudiler iki devlet kurdu biri Türkiye, diğeri İsrail"dir" diyen Sebataycıların ülkemizde kurduğu gerçek Kurtlar Vadisi"ni okumaya hazır olun...
Derin devlet konusunda "Milli Stratejik Konsept" adlı bir kitap yazan ve Çevik Bir tarafından mahkemeye verilip beraat eden eski MİTci akademisyen dostum Doç. Dr. Nurallah Aydın"ın anlattıkları aslında "off the record" idi. Artık yazmak zorundayım. 33. dereceden mason olan Süleyman Demirel"in en önemli özelliği MİT"de Aydın gibilerle sivil yapılanma kurabilmesiydi. Demirelle birlikte Aydında tasfiye edildi; zaten anlattıkları intikam içindi. Sebataycıların "bizdendi" diye sahiplendiği Atatürk, mason localarını kapatmıştı ve komunist yapılanmalarına göz açtırmamıştı. Selanik"ten ülkemize getirdiği çoğunluğu yüksek eğitimli ve paralı Sebataycıların Türkiye cumhuriyeti ve inkilaplarının çekirdek kadrosu olduğu doğru bile olsa Atatürk"ün ucu dışarıda olan yapılanmalara soğuk yaklaştığı inkar edilemez. Zaten Türkiye"nin gerçek Kurtlar Vadisi, Atatürk"ün ölümünden sonra TL"ye resmini bastıracak kadar hoyratlaşan İsmet İnönü"nün hediyesidir. Eşi Mevhibe Sebataycıdır aynen Bülent Ecevit"in eşi Rahşan gibi. SebataycıYakup Kadri, Halide Edip, Fatih Rıfkı Atay, Ahmet Emin Yalman, Abdi İpekçiler den bugüne geldiğimizde bu entellektüel misyonu taşıyan Orhan Pamuk gibi kalemler, bizi hep bizden uzaklaştırdı. Bir yandan kültürel yozlaşma bir yandan asıl güçlerini barındıran iş dünyasıyla ortaklaşa ülkemizi sömürdüler. Siyaseti onlar belirledi ve ek olarak medya-mafya-asker-bürokrat bağlantılarını kullanarak demokrasimizin acı tarihine düşen dört askeri darbeyi onlar fişekledi.


Nurallah Aydın"ın dilinden işte müthiş gerçekler:
Derin devlete alnı secdeye değeni almazlar. Hiyerarşik bir yapılanmaya sahip gizli örgütlenme 4000 kişiden oluşur. İş adamı, gazeteci, asker, akademisyen hepsi saygın güya laik Kemalist büyük bir gizli örgüttür. Askerler sanıldığı gibi Konsey"de çoğu zaman başkan değildir, üyedir. Emekli olduktan sonra büyük holdinglerde danışman sıfatıyla yüksek maaşa bağlananları araştırırsanız kimler olduğunu bulursunuz. ( Korkmaz Yiğit"in danışmanı Güven Erkaya ve Cavit Çağlar-Hayyam Garipoğlu"nun danışmanı Teoman Koman, Fenerbahçe Cumhuriyet"inden Atilla Kıyat gibi F.A.) 28 Şubat irticaya karşı mücadele değil İstanbul dükalığına karşı ekonomik mücadele başlatan Anadolu kaplanlarını kafese sokma darbesidir. 5000 şirketin önü yeşil sermaye diye kesilmiştir. Bu grupların gazeteleri, derin devletin 28 Şubat operasyonunda provakyonculuk yapmıştır. 28 Şubatla derin devlet, askerleri kullanarak Anadolu Kaplanı denilen ülkenin gerçek sahibi dindar kesimleri sindirmiş, Sebataycı sermayeyi rahatlatmıştır.

Derin devletin liberal gazeteleri Hürriyet, Milliyet; sol eli Cumhuriyet kirli tettikçi sol eli Aydınlık, kirli sağ eli ise kendileri bilmesede Akit-Vakittir. Derin devletin gazetecileri tetikçilik yapar, ancak Uğur Mumcu gibi ileri gittiği için kalemi kırılanlarda olur. Bir dönem Sebataycı Güneri Civaoğlu parlatılır, bir dönem Ertuğrul Özkök, Emin Çölaşan, Fatih Altaylı tetikçilik yapar. 28 Şubatda olduğu gibi bir dönem gelir Sebataycı Dinç Bilgin"in gazetesi Sabah"ın manşetlerini Sebataycı Çevik Bir sabah veya öğle toplantılarına katılarak atar. Hürrüyet ve Akit"in bazı manşetleri taraflarından hazırlanır; biri gerer, diğeri tetiği çeker. Ülkücülere 1980 sonrası mafya görevi verilir ve yurtdışında suikastlar, darbeler ihale edilir. MİT"in derin adamları onları gizli operasyonlarda kullandığı için mutludur; ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmayarak istihbarat yaparlar. Sebataycılar, hoşlanmadıkları Mehmet Eymür-Hiram Abbas ikilisinden Mehmet Ağar- Şengal Atasağun ikilisine bayrağı darbe ile devrederek yeni bir sayfa açarlar. Bu nedenle Susurluk"ta Abdullah Çatlı, daha sonra Yeşil tasfiye edilir; kullanılan eski tetikçiler Oral Çelik, Abdullah Argun artık yetim kalmıştır; vatanı için çalıştığını sanan aşırı heyacanlı sonuçta hep kullanılarak paçavra gibi bir kenara atılmışlardır. Oysa bir dönem kara ticaret onlarla yürütülürdü, ancak nedense cepleri hep boştur. Mehmet Ağar, geleceğin parlayan gülüdür.

Ülkenin bankaları hortumlanırken gürültü çıkartırlar ve dikkatleri başka tarafa çekerler. Bankaları hortumlayanların çoğu Sebataycıdır ve derin devletin bilgisi dahilinde olmuştur. Eğer derin devletin mafya kasası, tefeci Yahudi Nesim Malki öldürüldüğünde İsrail"in 2 milyar doları kaybolmamış olsaydı, Kurtlar Vadisi bu denli karışmayacaktı. Mossad seri suikastlarla tahsilata başlamasa idi ne Türkbank skandalı ortaya çıkar, nede bankaların hortumlandığını kavrayabilirdik. Çakıcı- Yiğit- Mesut Yılmaz-Güneş Taner bağlantıları saçılırdı. Mossad, para derdine kendi ayağını vurmuştu. Bu ülkenin 50 milyar dolarını bankalarda batıranların arkasında gizli bir örgüt yapılanması aranmalıydı. Derin devletin haberi olmadan bu kadar soygun yapılamazdı. Bazılarına göre bu gizli örgütün adı Ergenekondur. Diğer tanımıyla NATO üyesi ülkelerde CIA tarafından kurdurulmuş Gladio. Yalnız tek farkı Mossad"ın katkılarıyla örgütlenme Sebataycı eksenli Masonik bir temelde gelişmişti. Çıkarları için sağ el veya sol el farketmiyordu. Logosunun yanında 50 yıldır takiyye yaparak " Türkiye Türklerindir" diyen gazete medyadaki ana üsleriydi; dolayısıyla Koç Grubu"nun çıkarları Türkiye"nin çıkarlarından önce geliyor. Kemalizm ve laiklik oyuncaklarıyla Sebataycı örgütlenmeye karşı çıkanlar yok ediliyor veya sindiriliyor.

Bir ahtapot gibi kolları olan bu örgütün ülkemizdeki yasal adı "CIRCLE D"ORIENT"- "Büyük Klüp. İngilizce isminde geçen " Circle" aynı zamanda Tapınakcıların yurtdışındaki yayın organının ismidir. Siyonizm, Sabataycılar ve Tapınak Şövelyeleri arasındaki gizli bağlantı Siyonist Tapınağı Tarikatı"na kadar uzanır. Üstadı azamlarının ünvanı " Denizci"dir. Güven Erkaya"nın bir dönem başkanlığını yürütmesi sadece eski Deniz Kuvvetleri Komutanı olmasından kaynaklanmamaktaydı. Emekli deniz oramiralı ve 12 Eylül sonrası başbakanlık yapan Bülent Ulusu, uzun süre Büyük Klüp"ün başkanlığını yürüttü, halen üyedir. Onun döneminde üye olan meşhurlar arasında babasından misyonu devralan Mehmet Ağar ve Beşiktaş"ın efsanevi başkanı Süleyman Seba sayılabilir. Hakkındaki onca delile rağmen beraat ettirilir. Çakıcı, bu ülkede devletin adamı olarak derin devlete çalışan en derin adamdır. Konuşursa alem karışır. Bu nedenle devlet eliyle kaçırılır. Sinan Engin sadece talimatı yerine getirmiştir. İngilizcesiyle "MORAL REARMAMENT-MR", Türkçesiyle "MANEVI CİHAZLANMA TEŞKİLATI" nın kökleri dışardadır. Tapınakcıların, zuhruna vesile oldukları Protestan mezhebinin bağlısı (Lutheryan) Amerikan Pastor"u Frank Buchman tarafından, 1929"da "Oxford Group" olarak tesis edilir. Buchman daha sonra, İngilterede EVANJELİK olur; yani Bush oğlu Bush"un, "Yeni Dünya Düzencileri"nin mezhebine duhul eder!.. Bu derneğin Türkiye şubesi Beyoglu"ndadır. Hatta oranın bir sokağında, "Asmalı Mescid vardır; aynı sokakta, "B"NAI B"RITH-AHDİN KARDEŞLERİ" teşkilatı, "FAKİRLERİ KORUMA DERNEĞİ" adı altında faaliyet göstermektedirler. İşte bu sokakta, "MANEVİ CİHAZLANMA TEŞKİLATI" da faaliyete başlar. "Toplum faydasına dernekler" listesinde olup, vergiden muaf ve üste "bütçe"den para da alan bu -bu iki- derneğin kurucu başkanu, Prof. Dr. FAHRETTİN KERİM GÖKAY"dır... 33. dereceden mason olan bu adamın, Göztepe-İstasyon durağındaki köşkü teşkilatın toplantı yeri idi; şimdi dikkat, bir başka toplantı yeri ise İSMAİL AĞAR"ın, Kadıköy"deki köşkü... Bu adam, 60 ihtilalinde idam edilen F. R. Zorlu"nun da akrabası ve Ayasofya"nın Ortadoks ibadetine açılmasını istiyor. Heybeliada"daki Ruhbani okulunun açılmasıyla istekleri durulmayacak.

Bu teşkilatın bir diğer üyesi ise, HAZIM ATIF KUYUCAK;bu adam, "Supreme Konsul"de Türküye Masonlarını temsil eden iki kişiden biri; diğeri de "Ceza"cı meşhur dönme Sahir Erman...Celal Bayar, Vehbi Koç, Sakıp Sabancı, İ. Sabri Çağlayangil, bunun "altında" olan adamlar...

Bu "Manevi Cihazlanma Teşkilatı"nın bütün üyeleri aynı zamanda "Büyük Klüp"ün üyeleri...
Bu BÜYÜK KLÜB"e kimler üye... Gündüz Kılıç, Bülent Ulusu, Cevher Özden (Banker Kastelli) Ali Rıza Çarmıklı, A. Emin Yalman, (Tek Dünya Fikrini Yayma Cemiyeti"ni dahi kurmuştur.), Ömer Çavuşoğlu, -kardeşi- Nazlı Ilıcak ve kocası Kemal Ilıcak, Nejat Eczacıbaşı, Sabri Ruso, Duran Kalkan, (99"a kadar 13 sene başkanlığını yapmış), Çetin Emeç, Ahmet Fevzi Ellialtıoğlu (devşirme, babalarından biri Yeniçeri Ocağının "56. Ortası"na mensub), Sadettin Bilgiç, Gazanfer İlge, Atalay Coşkunoğlu, Yuda Leon Cukran, Mehmet Emin Karamehmetler, Ümit Aslan Utku, Nejat Tümer (emekli Oramiral), Enver Necdet Egeran (Muhteşem Salomon"a "Mason değildir" belgesi veren TPAO"nun yıllarca başında oturmuş adam) Başaran Ulusoy, Selçuk Maruflu, (ANAP"lı, "Arı Grubu", "Finans Klüp" ve "Mülkiyeliler Birliği" üyesi, DPT ve Eximbank"ta uzun süre çalıştı.) Raif Dinçkök, Adem Ceylan (meşhur Ceylan Holdingin "para işlerine" bakan üyesi, bu aile eski İstanbul Emniyet Mdr. Hasan Özdemir ile eski Mly. Bkn. Masum Türker"i parmaklarında oynatırlar ve "iş" takibi yaptırırlardı) Vehbi Koç, Sakıp Sabancı, Şerif Egeli vesaire...

Hafızanızı tazeleyeyim, Büyük Külüp"ün ismi, "Susurluk" meselesinde de geçmiş, hatta Başkanı Duran Kalkan gizlice giderek ifade bile vermişti. Derin devletin iki Yalçın"ını (Küçük ve Soner"i) Sebataycılarla ilgili yazdıkları kitaplarda "maksatlı" bulmamın sebebi, "Geyik" muhabbeti ile kulaklarına üflenen malumatları "deve" yapmaları ve bu sayede de Kemalist Oligarşi"nin hayatta kalması için "saf müslüman avına" çıkmaları...

Büyük Külüp"ün 2003 tarihli yönetim listesini isteyenlere gönderebilirim. Bunun temininde İstanbul Sevi"nin (Sandal"daki) katkısımevcut, müteşekkirim.

"BÜYÜK KÜLÜP" İDARI HEYETI YÖNETİM KURULU: BAŞKAN: DURAN AKBULUT Sanayici, GÜNDÜZ KAPTANOĞLU Armatör, Türk Armatörler Birliği Koop. Bşk. ERCAN TARGAY Bankacı, TEVFİK ALTINOK Hazine ve Dış Ticaret Eski Müsteşarı, M. OKAN OGUZ Sanayici, İhracatcı (TİM Eski Başkanı), RIDVAN KARTAL Avukat, Ekonomist, Armatör YAĞIZ DAĞLI Hukukcu, Uluslararası Av. Birliği Yön. Kur. Üy., ERGUN EREZ İnş. Müteahhidi, FERİDUN PEHLİVAN 19. ve 20. dönem Bursa Milletvekili, MEHMET ÖZCAN Sanayici, NURİ BAYLAR İşadamı YEDEK UYELER: PERVİZ ZEKIOĞLU Sanayici, O. TAYLAN KENDİRLİ Ekonomist, ÇETİN YENTUR Bankacı, İNAN ŞEFKATLİOĞLU Sigortacı, HANDE YILMAZ İhracatcı, MURAT NUMAN ERDEM Ekonomist, NEVHAN GÜNDÜZ Işletmeci
BALOTAJ KURULU: ALİ RIZA ÖZKAN Sanayici, METİN SELÇUK Bankacı, Halkbank Eski Gn. Md. Yard., AHMET MALAZ Sanayici, MEHMET SEREN DİNÇLER Avukat, AHMET BEDRİ İNCE Armatör, KOPTAGEL İLGÜN Prof. Dr. Eski Başhekim, SELCUK GÖKÇE İhracatcı, HASMET OLGAÇ Kimya Mühendisi, MELİH TAVUKCUOĞLU Müteahhit, RIZA DEDEHAYIR İşadamı, AHMET ÖZBİLGE Yönetici, ADEM CEYLAN Sanayici, MİŞEL GÜLÇİCEK Sanayici, BURHAN SARGIN İşadamı, UGURMAN YELKENCİOĞLU Yönetici, Tofaş Eski Gen. Md.
Kaynak:
turkforum.net

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
Tesettürlü okul provası"yla anayasal düzene meydan okuyorlar.
« Yanıtla #1 : Haziran 13, 2008, 06:42:42 ÖS »
Mustafa Mutlu   
mmutlu@gazetevatan.com
12.06.2008
 
 Şimdi de "˜tesettürlü okul provası"yla anayasal düzene meydan okuyorlar! 
Din devleti özlemiyle yanıp tutuşanlar, Anayasa Mahkemesi"nin türban konusundaki kararına meydan okurcasına "Yola devam" diyorlar!

Türbanın üniversiteye girmesine yeşil ışık yakan anayasa değişikliği reddedildi ama türbanlı kızlar hâlâ bazı üniversitelere ellerini kollarını sallayarak girebiliyor!

Devlet memuru unvanı taşıyan kadın doktorlar, kimseden çekinmeden türbanlarıyla çalışmayı sürdürüyor!

Liselerin teraslarında toplu namaz kılınabiliyor!

Yani bu kesim, kendilerine akıl veren Star, Vakit ve Yeni Şafak gazetelerinin kalemşorlarının dediğini yaparak, yasaları ve anayasayı umursamıyor.

Bunu yaparken de hiç korkmuyorlar, çekinmiyorlar...

Çünkü arkalarında "kapı gibi" bir iktidar olduğunu biliyorlar!

Son olarak Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü"nce düzenlenen belge verme töreninde kız kursiyerler tek tip türban takmış...

Bu fotoğrafa iyi bakın...

Çünkü bu fotoğraf adalete, güçler aykırılığına, devlete başkaldırının simgesidir!

Bu fotoğraf, "tesettür okulları" nın provasıdır!

Bu fotoğraf, din devleti isteyenlerin anayasal sisteme, laik düzene ve cumhuriyetin temel niteliklerine savaş ilan ettiğinin kanıtıdır!
***
Belki bu kızların çoğu nasıl bir oyuna alet edildiklerinin farkında bile değil...

Çünkü büyük bir ihtimalle birileri onlara, "Böyle giyineceksiniz" demiş, onlar da giyinmiş...

İyi de kim o "birileri?"

Ve daha da önemlisi, bugün AKP iktidarı tarafından kullanılan "devlet erki", bunlara neden kol kanat geriyor?
***
İktidarların temel görevlerinden biri de yasalara ve anayasaya uymak, uymayanlardan hesap sorulmasını sağlamaktır...

Yasaların delinmesini teşvik edenler ve buna göz yumanlar da en az delenler kadar suçludur...

Ve elbette bu suçun cezasını bir gün mutlaka çekeceklerdir!
***
TELEGÖZ!
Emekli Büyükelçi Faruk Loğoğlu, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer"in ve eşinin onuruna evinde bir yemek vermiş...

Yemeğe Hikmet Çetin, Sabih Kanadoğlu, biri eski iki rektör ve Özden Toker davet edilmiş...

Başbakanlık Yayın Holding"e bağlı bütün gazeteler ve televizyonlar dün bu yemeğe esrarengiz bir hava vermeye çalıştı...

Haydi bunu anladık, o yemekteki isimlerle dertleri var...

İyi de... Daha davetliler bile Loğoğlu"nun evine gitmemişken STV, Yeni Şafak, CHA ve Star muhabirleri bu bulaşmayı nereden ve nasıl duydu da "olay yeri"ne geldi?

Yoksa bu çok önemli isimler de mi "izleniyor?"
***
GÜNÜN SORUSU
Başbakan Erdoğan, Hülya Avşar"ın programında, "Dört dörtlük bir laikim" dedi... Her fırsatta "İnsanlar laik olmaz, devletler olur" diye ahkâm kesen AKP"liler, Genel Başkanınız"a söyleyeceğiniz bir şey var mı?
***
İnönü"ye "˜millet düşmanı" diyen vekil... Haddini bil!

Meclis Genel Kurulu"nda TRT Yasası görüşülürken söz alan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, TRT"de "Ezber Bozan" adlı programı sunan gazeteci Tamer Korkmaz"ın, İsmet İnönü için "Millete düşman" dediğini söylemiş.

Bu sırada AKP Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu da oturduğu yerden, "Doğru" diye bağırmış!

Ey AKP"li kendini bilmez:

"Millet düşmanı" ilan ettiğin adam, Atatürk"le birlikte hayatı pahasına savaştı ve bugün senin caka attığın o Meclis"i kurdu!

Millet ilk kez onun ve dava arkadaşlarının sayesinde vatandaş oldu!

Okudu, seçti, seçildi!

Sen bile Ardeşen"de doğup, tıp doktoru olmayı başardıysan, bunu İnönü gibi kahramanlara borçlusun!

Onu ve diğer kahramanlarımızı üç kuruşluk siyasetine malzeme yapma... Hemen aklını başına topla ve başta İnönü ailesi olmak üzere Türk halkından özür dile...
Kısacası; alçalma, alçaklaşma!
**************
BAŞBUĞ PAŞA"YA 3 SORU
"Ağlama Duvarı"nda bir bürokrat" başlığı ile yayınlanan fotoğrafların Org. İlker Başbuğ"a ait olduğunu öne sürülürken...
Son olarak, kökü dışarda olan bir derneğe üyelik başvurusunun kabul edildiği bilgi ve belgesine ulaştığımız Paşa"dan kamuoyu bu konularda cevap bekliyor.
AĞLAMA DUVARI"NDAKİ SİZ MİSİNİZ?
Vakit"te önceki gün sürmanşetten yayınlanan, "Ağlama Duvarı"nda bir bürokrat" başlıklı haber büyük yankı uyandırdı. Türkiye iki gündür kısık sesle, "Musevi müminler" için "kutsal" kabul edilen Kudüs"teki Ağlama Duvarı"nda dua ederken çekilmiş fotoğraflarını yayınladığımız bürokratın kim olduğunu konuşuyor. Gazetemizi arayan vatandaşlar, "Fotoğraftaki bürokrat Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ mu" diye soruyorlar. Gazetemizin haberinin ardından "aktifhaber", "habervitrini" başta olmak üzere birçok haber sitesi sözkonusu haberimizi alıntılayarak, fotoğraftaki bürokratın Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ olduğunu iddia etti. Ancak şu ana kadar gerek Genelkurmay Başkanlığı"ndan gerekse Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ"dan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi.
AÇIKLIK GETİRİLMELİ
Fotoğraftaki şahsı Başbuğ Paşa"ya benzettiklerini söyleyen emekli askerler ve vatandaşlar, Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı"na şu mesajı gönderdiler: "Kara Kuvvetleri Komutanlığı bu şahsın İlker Başbuğ olup olmadığı, eğer Başbuğ ise Ağlama Duvarı önündeki bu görüntünün dini bir nedenle mi yoksa turistik bir ziyaretle mi ilgili olduğu konusunda bir açıklama yapmalı." Bu noktada, Genelkurmay Başkanlığı"nın kamuoyunda büyük tartışma konusu olan bu konuyla ilgili olarak bir açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.
O HABER VE 3 FOTOĞRAF
"Ağlama Duvarı"nda bir bürokrat" başlıklı haberimiz şöyleydi: Resmi bir ziyaret için İsrail"e giden bir bürokrat; "Musevi mü"minler" için "kutsal" kabul edilen Kudüs"teki Ağlama Duvarı"na giderek, dua etti... Musevilerle birlikte Ağlama Duvarı"nın taşlarına ellerini koyarak dua eden bürokrat, daha sonra da Musevilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
AĞLAMA DUVARI NEDİR?
Ana Britannica Ansiklopedisi"nin 1. cildi, 189. sayfasında, "Ağlama Duvarı" için şöyle deniliyor: "İbranice Ha-Kotel, Ha-Maa-Ravi, Kudüs"ün eski bölümünde bulunan, Yahudilerin kutsal saydığı dua ve hac yeri."
Paksüt ile ne görüştünüz?
CHP Genel Sekreteri Önder Sav ve eski Bolu Valisi"nin gizli görüşmesinin ortaya çıkmasından sonra bir gizli görüşme de Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt ile Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ"dan geldi. Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt"ün, kritik başörtüsü ve kapatma davaları sürecinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ ile gizli bir görüşme yaptığı ve bu görüşmenin içeriğinin ise kamuoyundan saklandığı ortaya çıktı. Taraf Gazetesi"nin haberine göre, Osman Paksüt"ün Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı"na "özel davetli" olarak 4 Mart 2008 günü saat 17.00"de, 06 LLU 81 plakalı mavi siyah Mercedes"le geldiği ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı"nda bir saat 15 dakika süreyle Org. Başbuğ ile baş başa görüştüğü belirtildi. Hukukçular ise ülkenin istikrarını etkileme noktasında kritik bir öneme sahip Anayasa Mahkemesi Başkanvekili"nin böyle bir ziyarette bulunmasının, yüksek mahkemede bekleyen davalara gölge düşürdüğünü ve mahkemenin tarafsızlığını kaybettiğini ifade ettiler.
NE KONUŞULDUĞU AÇIKLANMALI
Emekli Cumhuriyet Savcısı Sacit Kayasu, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı"nda yapılan gizli görüşmenin bir an önce kamuoyuna açıklanmasının gerektiğini, aksi takdirde içinden geçtiğimiz, güvensizliklerle dolu sancılı sürecin daha da vahim bir hal alacağını belirtti.
KAMERALAR NEDEN KAPALI?
Gizli görüşen isimlerin sıradan insanlar olmadığını kaydeden Kayasu, "Bunlar Türkiye"nin idaresi üzerinde söz sahibiler. Yani şahsiyetlerinin önemli olduğundan değil, işgal ettikleri makam açısından önemliler. Görüşmeyi açıklamazlarsa halkın kurumlara karşı olan güveni iyice zedelenecektir" ifadelerini kullandı.
Kökü dışarda kulüpte göreviniz ne?
Üyeleri arasında Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası eski Başkanı Kaya Paşakay, şimdiki Başkanı Salih Evcilerli, Çevik Bir, Cevat Babuna, Mehmet Emin Cankurtaran, Mehmet Moğultay gibi isimler bulunan ve yaklaşık 160 mason üyesi bulunduğu bildirilen bu dernekte, İlker Başbuğ"un ne görev alacağı ve neden üye olduğu merak ediliyor...
Vakit, çok ilginç bir belgeye ulaştı. Belgeden, 24 Ağustos"ta Genelkurmay Başkanı olacak olan Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ"un 1882 yılında İngiliz Elçisi Sir Alfred Sandison tarafından kurulan "Büyük Kulüp" adlı derneğe üyelik başvurusunda bulunduğu ve başvurusunun kabul edildiği anlaşılıyor. Dernek Başkanı Duran Akbulut, İlker Başbuğ"a gönderdiği 18.12.2006 tarihli yazıda şunları kaydediyor: "Büyük Kulüp Derneği"ne üyelik için yapmış olduğunuz başvurunuz ilgili kurullarca tetkik edilmiş olup, Yönetim Kurulumuzun 09.12.2006 tarihinde yapmış olduğu toplantıda üyeliğe mani haliniz bulunmadığı anlaşıldığından, Büyük Kulüp üyeliğine kabulünüze karar verilmiştir."
Yazıdaki "tetkik edilmiş olup" ve "üyeliğe mani haliniz bulunmadığı" ifadeleri, "Kulüp, Türkiye Cumhuriyeti"nin en önemli makamlarından birinde bulunan bir komutanla ilgili "güvenlik soruşturması" yapmış" şeklinde yorumlanıyor.
Üyeliğe kabul yazısının devamında da şöyle deniliyor: "Bilgi edinmenizi rica eder, aramıza hoş geldiniz der, üyeliğinizin size ve kulübümüze hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım."
"SABIKA KAYDINA BAKTIK"
Kulüp yetkilileri, her üye adayına olduğu gibi Başbuğ"un da "güvenlik soruşturması"na tabi tutulduğunu belirterek, "Adaylar hakkında 10-15 gün süren bir araştırma yapılıyor. Sabıka kayıtlarına bakılıyor, ona göre üyeliğe kabul ediliyor veya edilmiyor. Bir de adayın içeriden referansının olması gerekiyor" bilgilerini verdiler.vakit

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
2010'a kadar komutanlık Başbuğ´da
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2008, 12:49:20 ÖS »
2010"a kadar komutanlık Başbuğ´da
 
Aygazete - 10.06.2008 - 03:24   
     
Yüksek Askeri Şura"ya (YAŞ) 1,5 ay kala Türk Silahlı Kuvvetleri"nde (TSK) terfi heyecanı artıyor. Ağustos"un ilk haftasında toplanacak YAŞ sonrasında TSK"nın zirvesinde nöbet değişimi yaşanacak.
 
     Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, yaş haddi nedeniyle göreve 4 yıl yerine 2 yılda veda ediyor. Orgeneral Büyükanıt görevini Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ"a bırakacak. 29 Nisan 1943 doğumlu Orgeneral Başbuğ da 2 yıl Genelkurmay Başkanlığı yapabilecek.
 
     Kara Kuvvetleri Komutanlığı"na ise Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner"in atanması bekleniyor. Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarında ise değişiklik olmayacak.
 
Org. Koşaner"in önü açılıyor
 
     Org. Başbuğ"dan boşalacak Kara Kuvvetleri Komutanlığı"na atanacak isim 2010 yılında Genelkurmay Başkanı olacak. Kara Kuvvetleri Komutanlığı görevinin iki "adayı" var: Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Koşaner ile 1. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Koçman. Ancak Orgeneral Koçman yaş haddini doldurması nedeniyle zorunlu olarak emekliye ayrılacak. Bir sürpriz olmadığı takdirde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı"na Org. Koşaner atanacak.
     
Genelkurmay 2. Başkanı Org. Ergin Saygun orgeneral rütbesinde 4. yılına girecek. Org. Saygun"un kuvvet komutanlarından sonra en kıdemli komutan olması nedeniyle İstanbul"daki 1. Ordu Komutanlığı"na getirilmesi bekleniyor.
     
Genelkurmay 2. Başkanlığı"na ise büyük ihtimalle bu yıl orgeneralliğe terfi edecek korgenerallerden biri getirilecek.
 
     Jandarma Genel Komutanlığı için ise 2. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız"ın ismi geçiyor.

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
İLKER BAŞBUĞ ve Ağlama Duvarı
« Yanıtla #3 : Haziran 16, 2008, 11:32:04 ÖÖ »
Ali Aslan DUMANOL

İlker Başbuğ ve Ağlama Duvarı

İlk-Er = (Öncü Cengaver)   Baş-Buğ = (Türklerde Devlet Başkanı / Önder)

Daha önce Genel Kurmay Başkanımız Yaşar Büyükanıt için çıkarılan şecere şayiaları ve şimdi de müstakbel Genel Kurmay Başkanımız İlker Başbuğ için Ağlama Duvarı söylenceleri"¦.

Ortalık yine toz duman.

Köşelerine sıkıştırılmış ve sindirilmiş Türkler dışında herkes bir yere koşuyor, bir yerden koşuyor. İyide bizim muhterem ve çok saygıdeğer Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi  nereden koşuyor? Ağlama duvarına ve duvarcılarına yüzü mü dönük? yoksa sırtı mı? Ya pek muhterem Ekselansları Abdullah Gül Beyefendinin? Pek Milli Ticaret ve Sanayi Odalarımızın saygın yönetimleri? Ulu sanayici ve İş Adamlarımız? Yasama, Yürütme ve Yargının münevver liderleri ve başkanları? Maşallah hiç susmadan 24 saat canlı yayındalar"¦ Ne söylüyorlar? Hiçbir işe yaramaz kocaman bir hiç"¦. 

Daha düne kadar;

Esameleri bile okunmayan, bilmediğimiz, duymadığımız, hatta hiçbir fikir sahibi bile olmadığımız Sabetayizm ve Sabetayistler. Yüzlerce yazı, binlerce makale ve sayısız kitap ve bir o kadar da web sayfaları.. Üstelik çoğu "Ben de bir Sabetayistim" Kod"uyla yayınlanmakta"¦ Gırtlağımıza kadar Sabetay bilgisi ile dolduk, doldurulduk"¦.  Kafamızı nereye çevirsek, gözümüzü nereye döndürsek, düşünce ve fikirlerimiz nereye takılsa orada bir Sabetay, orada bir Sabetayist"¦ Dahası, dörtbir yandan esen ve estirilen Sabetay fırtınaları arasına kaldık ve Sabe"türre"ye (Zatürre) tutulduk. 

Bir de bu arada, yerli ve yabancı ilaç lobisi işbirlikçilerinin Kene, Sıtma, Kanser, Hepatit, (vd.) türünden aleni biyolojik saldırılarını arada biryerlere sıkıştırıverin işte"¦ Diğer taraftan Kürtçü, şeriatçı, komünist, liberalist, entelektüel, kapitalist, siyonist, faşist, enternasyonalist, emperyalist, teist, deist, panteist, ateist (vb) yıkıcı saldırılar"¦ Üstelik satılan, savrulan, peşkeş çekilen, hamutuyla götürülen, har vurulup harman savrulan milli değerlerimiz. Yazılı ve görsel medya mafyası da cabası"¦ Sağlık = Skandal ve rezalet, Eğitim = Skandal ve rezalet, Ekonomi = Skandal ve rezalet,  Beslenme = Skandal ve rezalet, (vd.) Daha sayfalar dolusu tutacak haksızlık ve  ahlaksızlık"¦ Hepsi, tamamı Türkiye"de"¦   

Hooop, ne oluyor?

Söyleyeyim. Sırları ve Gizleri saklayan bütün perdeler birden düşmeye başladı. Ne gariptir ki, bu perdeleri düşüren Türkler değil. Rant kaygısı ve kavgası yüzünden derin jurnal"ler içine giren maskeli efendiler.

İşte biz de böyle olduk!

Ne mi olduk? Şaşı olduk. Eeee yalnız 2 gözümüz var. Her yere ve yöne aynı anda bakmaya çalışınca böyle oluruz işte. Allah"tan biz ŞU ÇILGIN TÜRKLERİ fazla eğitmeyip cahil bırakmışlar. Yoksa her şeyi birden düşünmeye başlayıp Beyin Şaşılığına uğrardık. 

"ŞU(!) çılgın Türkler"den biri olarak;
Henüz şaşılaşmamış beynimle Sabetayizm üzerine gelişen düşüncelerimi aktarıvereyim isterseniz. Ben şahsen %100 Türkleşmiş Sabetayistlerin dikkate alınacak kadar çok olduğunu ve İsrail ve İsrailiyatla aralarının hiç te iyi olmadığını var saymaktayım. Yahudi lobileri ve özellikle JINSA, Türkiye Cumhuriyetinin ve devletinin kemikleşmiş parçaları haline gelmiş Milli Türk Sabetaylarına karşı AKP üzerinden bir savaş açmış olamaz mı? Bizim Sabetayistler (Sabetay Sevi"nin Yahudi Mesihi olduğuna inananlar) 4 asırlık kendi Mesihlerini bırakıp daha gelmemiş olan ve AĞLAMA DUVARI"na yakın bir yerden çıkacak olan İsrail Mesih"ine mi çalışmaya başladılar?

Yoksaaaa....!

Sevgili Sabetayistlerimiz kendi aralarında bölük pörçük olup ta derinden bir kapışma içine mi girdiler? İsrailciler, Amerikancılar, NATO"cular, AB"ciler ve TÜRKÇÜLER olarak birbirlerine karşı saflar mı oluşturdular?  Allah korusun, bu arada, Balkanlara ve Orta Doğuya yayılmış, Atatürk"ten tamamen uzaklaşmış diaspora olanlarının içlerinde, bulundukları tarafın haleti ruh-iyesi içinde vaadsel harita için pkk sempatisi oluşmuş olabilir mi? Hani yakın bir geçmişte dillendirilen "Türk Derin Devletindeki MİTOZ bölünme söylentileri" bu açılımın bir kriptosu olabilir miydi? Son yılardaki cinayetlerin ve suikastların arka planında böylesine bir polarizasyonun dozu artırılan bir hesaplaşması olabilir mi?

 Bu yazımın finalini, açık kanaatlerimi, fikirlerimi ve düşüncelerimi içeren 2006 yılında yazmış olduğum "GELİŞMELER VE BEKLENEN OYUNA START" adlı makalemin son bölümü ile yapmak istiyorum.

VE  " TÜRK"LERE SON DARBE "  PLANI UYGULAMAYA KONULDU.

SINIR ÖTESİ OPERASYONLARIMIZ:

YILLARDIR PKK İÇİN SINIR ÖTESİ OPERASYON HAKKIMIZI ZOR BELA VE SINIRLANIRILMIŞ KOORDİNATLAR İÇİNDE BİLE ANCAK YAPABİLİRKEN, BİRDEN BİRE "AÇIL SUSAM AÇIL" OLUVERDİ IRAK SINIRI"¦"¦.!   

NEDEN ?  ÇOK AÇIK VE GAYET NET:

EĞER BİR KAÇ SENE ÖNCESİNDE GİRMİŞ OLSAYDIK, BİZE KARŞI KOYUP DİRENECEK KÜRTLER YERİNE, YARDIM EDİP DOYURDUĞUMUZ, GİYDİRDİĞİMİZ, KORUYUP KAYIRDIĞIMIZ PEŞMERGELER TARAFINDAN KRALLAR GİBİ KARŞILANACAKTIK VE "ABİ" BİZ OLACAKTIK.

ŞİMDİLERDE İSE DURUM TAMAMEN FARKLI:

AMERİKA VE İSRAİL TARAFINDAN BİR MİLLET VE DEVLET HALİNE GETİRİLMEYE ÇALIŞILAN KÜRTLERE TÜRK DÜŞMANLIĞI İLİKLERİNE KADAR İŞLENDİ. KUKLA KOLTUKLARA PLASTİK OLARAK GETİRİLEN KAĞITTAN BEBEK KÜRT LİDERCİKLERİN KÜSTAHLIKLARINDAN RAHATÇA OKUYABİLİYORUZ DURUMU.  ÜSTELİK AMERİKALI SAHİPLERİ İLE İSRAİLLİ AĞABEYLERİ TARAFINDAN EĞİTİLMİŞ (SÖZDE) VE İYİ TEÇHİZATLANDIRILMIŞ DÜZENLİ ORDULARI DA VAR ARTIK. AYRICA, MALUM GÜÇLER TARAFINDAN, GELMESİ BEKLENEN TÜRK ORDUSU İÇİN BİNBİR HİN"LİK VE ÖZENLİ PLANLAR İLE HAZIRLANMIŞ DERİN TUZAKLAR"¦"¦"¦.

TÜRKİYE"Yİ SAVAŞA SOKMAK İÇİN HANGİ KOZLAR KULLANILACAK?
01)-     YÜKSEK ENFLASYONLA TEHDİT
02)-     IRAKLI KÜRT LİDERLERİN TÜRK DÜŞMANLIĞI DOZUNU ARTIRMALARI.
03)-     KERKÜK TÜRK"LERİNİNİN KURTARILMASI,   
04)-     MİSAK-I MİLLİ"NİN HAKKIMIZ,
05)-     PETROLDEN PAY ALMA,
06)-     ASKERİMİZİN İTİBAR KAZANMASI,
07)-     TÜRK DEVLETİNİN ORTADOĞUDA SÖZ SAHİBİ OLMASI,
08)-     DÜNYADAKİ İTİBARIMIZIN VE KREDİBİLİTEMİZİN ARTMASI,
09)-     TÜRK DEVLETLERİ İLE BİRLAŞMEDE DAHA ETKİN HALE GELMEMİZ,
10)-     AVRUPA BİRLİĞİ"NE DAHA GÜÇLÜ VE TAVİZZİS GİREBİLMEMİZ,
11)-     DÜNYA PETROL ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİNDE YER ALMAMIZ,
12)-     KIBRIS KONUSUNDA ELİMİZİN SAĞLAMLAŞMASI,
13)-     ERMENİ MESELESİNDE RADİKAL GELİŞMELER,
14)-     KITA SAHANLIĞI KONULARI. 
15)-     İSTİHBARAT ALANLARINDAKİ KONJONKTÜREL DURUMUMUZ.

İRAN KONUSU ve TÜRKİYE IRAK"A GİRERSE NELER GELİŞECEK: 
01)-     İRAN ŞU ANDAKİ HAKİMİYETİNİ KAYBEDECEK,.
02)-     IRAK ŞİİLERİ TÜRKLERE SALDIRMAYA BAŞLAYACAK,
03)-     TÜRKLER SÜNNİLERLE MECBURİ TARAF OLACAK,
04)-     TÜRKLERDEN GÜÇ ALAN SÜNNİLER ŞİİLERE AĞIR KAYIP VERDİRECEK,
05)-     İRAN TÜRKİYE"YE PROTESTO NOTASI ÇEKECEK,
06)-     SAVAŞ HALİNDEKİ TÜRKİYENİN CEVABI SERT OLACAK,
07)-     TÜRK İRAN SAVAŞI BAŞLAYACAK
08)-     GÜCÜ İRAN"A YÖNLENEN TÜRKİYE IRAKT"A AĞIR KAYIPLAR VERECEK,
09)-     TÜRKİYE MÜTTEFİKLERİ TARAFINDAN HAİNCE ARKADAN VURULACAK.
10)-     AMERİKA VE İSRAİL TÜRK"LERE DESTEK İÇİN İLE İRAN"I VURACAK,
11)-     KARA SAVAŞLARI HIZLANACAK VE ÇOK BÜYÜK ÖLÜMLER OLACAK,
12)-     BU ARADA SURİYE"DE SAVAŞA SOKULUP İŞİ BİTİRİLECEK,
13)-     BÖLGEDE SAVAŞABİLECEK BİR MÜSLÜMAN ORDUSU KALMAYACAK,
14)-     ZAYIFLATILMIŞ KÜTLER DE BÖLGEDEN TEMİZLENECEK,
15)-     TÜRKİYEDEKİ AYRILIKÇI KÜRTÇÜLER AZDIRILACAK,
16)-     TÜRKLER BİR DE İÇ SAVAŞLA UĞRAŞMAK ZORUNDA KALCAK,
17)-     AÇLIK VE HASTALIKLARDAN KALAN NÜFUSTA KIRILACAK,
18)-     ORTADOĞU, VAHŞİ BATI İÇİN TERTEMİZ VE BOŞ BİR ALAN KALACAK,
19)-     KUTSAL TOPRAKLARA GÖÇ VE YERLEŞİM BAŞLAYACAK,
20)-     İKİZ KULELER"LE YÖNÜ DEĞİŞTİRİLMİŞ AMERİKA"NIN DA İŞİ  BİTECEK,
21)-     KUDÜSTEN MESİH ÇIKACAK
22)-     TANRININ KRALLIĞI  URFA ÜZERİNDEN İLAN EDİLECEK.
 

TÜRKİYE BU TEHLİKELİ GELİŞMELERDEN NASIL SIYRILABİLİR:
01)-     İRAN, SURİYE, AZERBEYCAN İLE DERHAL ASKERİ İŞBİRİĞİ KURULMALI,
02)-     RUSYA VE ÇİN UYARILARAK DESTEK ALINMALI,
03)-     TÜRK DEVLETLERİ BİRLİĞİ KURULMASINA DERHAL BAŞLANMALI,
04)-     İSRAİL,  BU YOLUN YANLIŞ OLDUĞU KONUSUNDA İKNA EDİLMELİ,
05)-     AVRUPA BİRLİĞİ DAYATMALARINA ACİLEN REST ÇEKİLMELİ,
06)-     BOĞAZLAR, GEREKİRSE,  RUS GEMİLERİNE AÇILMALI,

STRATEJİK GELİŞMELER HAKKINDA ŞAHSİ YORUMLARIM:
YÜZYILLARDIR DOSTLUK VE KARDEŞLİK İLİŞKİLERİ İÇİNDE OLDUĞUMUZ, HİÇ BİR ZAMAN SAVAŞMADIĞIMIZ, ÇOĞU ZAMAN KAYIRIP KOLLADIĞIMIZ  YAHUDİLER, ANLAŞILAMAZ BİR İHTİRAS YÜZÜNDEN MAALESEF TÜRK VE TÜRKİYE KARŞITI HALİNE GELMEKTEDİR. BU GELİŞME TÜRKİYE"Yİ DERİNDEN ETKİLEYEN BİR HAL ALMAKTADIR.  ÖZÜNDE, İSRAİLİ DE ETKİLEDİĞİ VE MENFİ OLARAK DAHA ÇOK ETKİLEYECEĞİ DE KESİN. HER İKİ ULUS DA, ORTADOĞU VE DOĞU AKDENİZ GÜVENLİĞİNİN LEJANDLARIDIR. TÜRK DEVLETİNDEN YANA TARAF OLAN AÇIK TÜRK YAHUDİLERİ VE KRİPTO TÜRK YAHUDİLERİ"NİN TAHDİT EDİLDİKLERİ, HATTA İNFAZ EDİLDİKLERİ YÖNÜNDE GELİŞMEKTE OLAN KANAATLERİM YOĞUNLAŞMAKTA. GÜNÜMÜZE KADAR YAHUDİLERE SEMPATİ İLE BAKAN GELENEKSEL TÜRK DEVLET YÖNETİCİLERİ, İKİ ARADA BİR DEREDE KALMIŞ BULUNMAKTADIR"¦. KONVANSİYONEL DEVLET YÖNETİMİMİZDE; HEPSİ BİRER ATATÜRKÇÜ VE TAM BAĞIMSIZ CUMHURİYETÇİ OLAN SABETAYİST, LAZ, ÇERKEZ, ARNAVUT, KÜRT, MUHACİR VE TABİKİ TÜRK BEYLERİ TÜRKİYE SEVDASINDAN VE TÜRK"LÜK TUTKULARINDAN ASLA VAZGEÇMEYECEKLERDİR.  DÜŞMAN TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN VATANIMIZDAKİ AYIRIMCI ÇALIŞMALARININ ARTIK BİR HEDEFİ DAHA OLDU. DÜNKÜ DOSTLAR..! BU DURUM KARŞISINDA, DÜŞMAN GÜÇLERİ BEKLEMEDİKLERİ CEVAPLAR ALMIŞLARDIR. SANIRIM YAKINDA BAŞKA CEVAPLAR DA GELECEKTİR. BU CEVAP İÇİNDE; DÜŞMANLARIN HİÇ TAHMİN ETMEDİĞİ VE KENDİ ELLERİYLE YETİŞTİRDİĞİ UNSURLARIN, BİR ARAYA GELİP TÜRK VATANI/BAYRAĞI ÇATISI ALTINDA KENETLENMELERİ BEKLENMELİDİR.
 

KİŞİSEL MANİFESTO:
CANIM TÜRK BAYRAĞIM, SEN  GÖKLERDEN HİÇ İNMEYECEKSİN,
TÜYLERİ DİKEN DİKEN EDEN 5 VAKİT EZANIM, SEN HİÇ SUSMAYACAKSIN,
AZİZ VATANIM, SEN, İLELEBET MUHAFAZA VE MÜDAFA EDİLECEKSİN,
ASİL MİLLETİM, HAKETTĞİN YERE MUTLAKA GELECEKSİN VE DÜNYADA KİMSENİN GÜCÜ SENİ YOK ETMEYE YETMEYECEKTİR.
TÜRK MİLLETİ, KENDİ ARASINDA TARTIŞIRKEN, DÜŞMANA KARŞI BÖLÜNMEZ BİR BÜTÜN OLMAYI VE  ÇELİKLEŞMEYİ İYİ BİLİR. 
KAHRAMAN ORDUMUZ, SEN, TARİHTE HEP TÜRK"E YAKIŞANI YAPTIN. YİNE YAPACAĞINDAN HİÇ BİR KUŞKUMUZ YOK.

EYY KOCA YUNUS, MEVLANA, HACIBEKTAŞ, KARACAOĞLAN, FATİH, KANUNİ, OSMAN BEY, AKŞEMSETTİN, ULU HORASAN ERENLERİMİZ, RAHAT UYUYUN, TEPENİZDE AZANLARIN VE AZDIRANLARIN TIMAR VAKTİ YAKIN.

VE SEN, SEN HİÇ ÖLMEYECEKSİN ATAM,7 DÜVEL TÜRK"E KARŞI YİNE BİR ARAYA GELDİ.  YAKINDA YİNE DEVLEŞECEKSİN ULU İNSAN. 

SEVGİLİ TÜRK, KÜRT, ÇERKEZ, ERMENİ, LAZ, MUHACİR, RUM, ARNAVUT, ALEVİ, SÜNNİ, HIRİSTİYAN, MUSEVİ, SABETAYİST, SAĞCI, SOLCU, DİNDAR, ATEİST YURTTAŞLARIMIZ;  BİZİM HEPİMİZİN ORTAK BİR ADI VAR, TÜRK!  BU AD, DÜNYANIN EN ŞEREFLİ VE ONURLU KİMLİĞİDİR. İÇİNDE HEPİMİZİN ÖZGÜRCE, KARDEŞÇE YAŞADIĞI BİR YURDUMUZ VE ULUS DEVLETMİZ VAR. ADI  TÜRKİYE!    

BU KİMİĞİN ASLİ SAHİPLERİ BU TOPRAKLAR ALTINDA KUCAK KUCAĞA KARDEŞÇE VE HUZUR İÇİNDE YATIYORLAR. ONLARIN HUZURUNU VE ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNİ KİMSENİN BOZMASINA MÜSAADE ETMEDİK,  ETMEYECEĞİZ !
EN DERİN SEVGİLERİM VE SAYGILARIMLA.

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
İLKER BAŞBUĞ'a,"Büyükanıt Süreci" mi Uygulanıyor?
« Yanıtla #4 : Haziran 16, 2008, 11:48:02 ÖÖ »
MUSTAFA BALBAY

Başbuğ"a "˜Büyükanıt Süreci" mi Uygulanıyor?

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ"la ilgili üretilen kimi haberler, akla ister istemez, önümüzdeki ağustos ayında gerçekleşecek Genelkurmay Başkanlığı değişimini getiriyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri"nin geleneksel yapısı çerçevesinde ağustosta, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt"ın emekliye ayrılması, yerine Başbuğ"un gelmesi bekleniyor.

Bu değişime iki ay kala Ankara"da puslu ve pusulu bir hava var.

Önce başlığı açalım... 2002-2006 yılları arasında Genelkurmay Başkanlığı"nı yürüten Orgeneral Hilmi Özkök"ten görevi Büyükanıt"ın devralması doğal süreçti... Ancak 2005 yılı Kasım"ından itibaren Büyükanıt"a yönelik her türlü yöntemin kullanıldığı sistemli bir saldırı başlatıldı. Şemdinli iddianamesinin ana konusu yapıldı, sağlık durumu tartışmaya açıldı, kimliği sorgulandı...

Büyükanıt için ikili plan yapılmıştı:

1- Genelkurmay Başkanı yapılmamasını sağlayalım.

2- Bunu engelleyemezsek yıpratalım ve göreve geldiğinde gücünü kırmış olalım.

Bu tartışmaları, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer noktalandırdı. Başından beri izlediği sürece kritik bir anda müdahale etti, Yüksek Askeri ŞÃ»ra (YAŞ) kararlarını öne çekti.
***
Şimdi de Başbuğ için benzer bir sürecin başlatıldığını görüyoruz. Öyle anlaşılıyor ki yine iki temel hedef kondu:

1- Genelkurmay Başkanlığı koltuğuna oturmaması.

2- Bu başarılamazsa her türlü yöntem kullanılarak yıpratılması.

Başbuğ"un ağlama duvarında fotoğrafının çekilmesine olmadık anlamlar yükleyenlere şunları sormak gerekir:

1- Eğer İsrail"le bu tür ilişkiler çok yanlış ise ABD"de İsrail lobisinden ödül alan başbakan kim?

2- İsrail"le ilişkileri giderek en yüksek düzeye çıkaran başbakan kim?

Başbuğ"un Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt"le görüşmesi de yine aynı şekilde, büyük ve affedilmez bir suçmuş gibi sunulmaya çalışıldı.

Eğer bu tür temaslar suçsa Ankara"da suçsuz kimseyi bulamazsınız. AKP katlarında hiç bulamazsınız!

AKP"nin medya birliklerini kullanarak sürdürülen bu kampanyanın düzenleyicileri 1 taşla 4 kuş vurmayı hedefliyor olmalı:

1- Orduyu yıpratmak.

2- Anayasa Mahkemesi"ni karar alamaz hale getirmek.

3- AKP"ye yönelik eleştirileri ikincilleştirmek.

4- AKP"nin kapsama alanı dışında kurum bırakmamak.
***
Yukarıdaki hedeflere ulaşma yönünde AKP yelpazesinin sürdürdüğü her türlü saldırı, aynı zamanda AKP"yi de olumsuz etkiliyor. Çünkü hükümet etmesini sağlayan zemini çürütmüş oluyor.

Bugün 2006"dan daha ciddi gerilim konuları var. Salt asker-siyaset ilişkileri açısından durumu ele aldığımızda süreci normalleştirme gücüne sahip başlıca makam Köşk!

Ancak uzun süredir vurguladığımız gibi, Çankaya Köşkü, koordinasyon ve denetleme makamı olarak çöktü. En ağır hakaretleri dahi elinin tersiyle itip Türkiye için doğru olan kararı verebilecek bir Çankaya, şu günlerin en önemli arayışı...

Ne yazık ki Gül, Hırvatistan"da verdiği şu demeçle, bir kez daha Türkiye"nin değil, AKP"nin cumhurbaşkanı olduğunu ortaya koydu:

"14 Mart Türkiye"nin çalkantıya girdiği gündür. Herkesin bunun maliyetini iyi hesaplaması gerekir."

Gül, topu kendi sahasının dışına atmak istiyor, ama boşuna... Türkiye"nin çalkantıya girdiği gün, Gül"ün türbanı onayladığı 22 Şubat"tır!

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
İLKER BAŞBUĞ,Fotoğraf mı istiyordun,al işte.
« Yanıtla #5 : Haziran 22, 2008, 12:41:54 ÖS »
Ertuğrul ÖZKÖK
GÜNLERDİR eski fotoğraf albümlerimi, dijital albümlerimi karıştırıyorum.

 
Bir kare fotoğrafı, evet bir kare fotoğrafı bulmak için.


Beni ve eşimi Kudüs"te "Ağlama Duvarı" önünde gösteren bir fotoğraf karesini arıyorum.

Yanılmıyorsam Kudüs"e üç defa gittim. Bunların hepsinde de üç dinin mekânlarını ziyaret ettim.

Mescid-i Aksa,Kıyamet Kilisesi ve Ağlama Duvarı.

İkisinde eşimle birlikteydik.

Mescid-i Aksa"da dua ettik.

Kıyamet Kilisesi"nde de dua ettik.

Ağlama Duvarı"na gittik.

Girerken başımıza kipa taktık.

Ellerimizi duvara sürdük.

Küçük kâğıtlara dilekler yazıp duvardaki deliklere soktuk.

Orada da dua ettik.

Dünyanın dört bir köşesinde çeşitli dinlere ait mabetleri ziyaret ettim.

Hepsinde "Yaradan"la baş başa kaldım.

Allah"ın bize verdikleri için şükrettim.

Birçoğunda fotoğraflarım çekildi.

Ama bir tekini, sadece bir tekini bulmak istiyordum.

Ağlama Duvarı"nda, başımda kipayla bir fotoğraf.
* * *
O fotoğrafı bulup köşeme koymak ve bu ülkede insan yıpratmanın en ahlaksız, en dinsiz, en imansız yollarına tevessül eden insanların gözüne sokmak için yayımlamak istiyordum.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ"u, servis yoluyla yıpratmaya çalışanlara, "Buyurun beni de yıpratın. Ağlama Duvarı"nda komutanın yanında ben de duruyorum" demek istiyordum.

Bulamadım.

Çektirdiğimi hatırlıyorum, ama bir türlü bulamadım.

Fotoğrafı bulamadığım için yapacağım tek şey, bir yazı yazıp oraya koymaktı.

Onu yaptım.

Bir de dedim ki: "İlker Paşa"nın Mescid-i Aksa"da da çekilmiş fotoğrafı var. Aynı gizli eller neden o fotoğrafı da servise koymuyor?"

Bu cümlemi aldılar, günlerdir manşetlerinden soruyorlar.

"Nerede Mescid-i Aksa"daki fotoğraf?"

Servisi yapanların ahlakından, cibiliyetinden o kadar eminler ki, öyle bir fotoğrafın bulunduğuna inanmıyorlar.

Herkesi, kendileri gibi inanç üzerinden, kutsal değerler üzerinden, din, Peygamber, iman üzerinden en pespaye, en kirli siyaseti yapacak kadar tıynetsiz sanıyorlar.

Oysa hepsi biliyorlar ki, bu ordu, milletinin ordusudur, milletinin bağrından çıkmıştır ve milletinin inançlarını onlar da aynen yaşamaktadır.

Ama gel de o kafaya, güya iman üzerine kurulmuş en imansız kafaya bunu anlat.

Herkesi kendi gibi biliyor ya, "Nerede fotoğraf" diye soracak cüreti kendinde bulmuş.

Kimbilir belki de o fotoğrafı servis yapan karanlık tipler güvence vermiş, "Merak etme, camide fotoğrafı yok" demişler.

O da inanmaya hazır. Ordusunun subayının imanının gerçek iman olduğunu biliyor da söylemek işine gelmiyor.

Ona göre iman dediğin şey, ille de teşhir edilmelidir.

Cuma namazına mı gittin, herkesin gözüne sokmalısındır.

Oruç mu tuttun, tutmayana hesap sormalısındır.

O yüzden, "Nerede fotoğraf" diye soruyor.

* * *

Al işte fotoğraf.

Hem Ağlama Duvarı"nda, hem Mescid-i Aksa"da.

Hem Yahudi"nin kutsal mabedinde, hem Müslüman"ınkinde.

Birinde eli duvarda, ötekinde iki eli Allah"ına doğru açılmış.

Şimdi sorsam: "Utandın mı?"

Nerede o yüz...

Al işte fotoğrafı, al ama iş bitiyor mu?

Asıl meselemizi, asıl haksızlığımızı, asıl suçumuzu affettirebiliyor muyuz?

Bu ülkede Yahudiliği, Yahudi inancını hâlâ insan yıpratmak için malzeme olarak gören bu kafa, bu Nazi kafası olduğu sürece, hiçbirimiz insanlık huzuruna gönlümüz ak olarak çıkamayacağız.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/9241874.asp?&hid=9242247

Çevrimdışı ahmetdursun

 • KURUCU
 • KATILIMCI
 • *
 • İleti: 21.712
 • Puan: +98/-5
 • Cinsiyet: Bay
  • Her yaş güzeldir.Değerini geç anlasakta.
İLKER BAŞBUĞ hakkında dedikodular başladı.
« Yanıtla #6 : Haziran 22, 2008, 12:43:46 ÖS »
EEEY, DÜNYA JANDARMALARININ gönüllü veya ABhibeli ve/veya Sorospu çocuğu fonlu EMİRERLİĞİNİ YAPAN, HER "vakit"  KÜRESEL EFENDİLER VE YERLİ TAŞERONLARIYLA, vatikan müslümanı çıkarcı küresel efendi dinci tarikat liderlerinin  UŞAKLARINDAN YANA "taraf" OLAN ,,
 
,,,dolayısıyla da kafayı CUMHURİYET imiz ve MİLLİ TSK mız ile bozmuş olup, hevhevlemeleriyle  ülkemizin en güvenilir kurumuyla masum-dindar-cahil-hakim ve psikolojik harb kavramlarıyla kafası-yüreği karıştırılmış, dezenformasyon ve bilgi kirliliğiyle türbanı kafasına taktığı sanDIRTılırken gözlerine TAKTIRTILMIŞ olan masum halkımı kendi kendine düşman hale getirten ALİ KEMAL MÜSVEDDELERİ ;
 
...eeey, "nazlı" nazlı taksim meydanında sözümona "darbe"lere karşı olduğu için ılık "ılıcak" yürüyenlerin peşine takılmış olan, BOP deMOKrasisi ve "ılımlı" "islam" sivil darbesinin piyonlarına dönüştürüldüğü izlenimini veren ve
 
,,,birer psikolojik harb silahı haline getirilmiş evrensel insanlık değerlerinin özü boşaltılmış kavramlarının zavallı piyonlarına dönüştürülmüş olduklarını bile farkedemez hale getirtilmiş yani küresel efendilerin bizim gibi ülkelere uygun görmüş olduğu türden GDOlu deMOKrasi nin GDO"lu kavramlarıyla beyin ve yürekleri kısırlaştırılmış destekçileri;
 
"BU KAVGA EN SONUNCU KAVGAMIZDIR ARTIK,"
 mazlum ulusların ulusal bağımsızlıklarını kazanması ve dolayısyla bizim gibi ülkelerdeki emekçilerin sömürüsünden pay alamaz hale getirilen küresel efendi ülkelerindeki emeğin de küreselleşmesi ve "ENTERNASYONALLE KURTULUR İNSANLIK"
 
...yani "ne mutlu Türküm DİYENE" demek tüm etnik köken, politik görüş, anadili, din, mezhep, inançtan antiemperyalist yurtseverler için bir zulüm değil, "ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR" de uluslaşmış kalmayı tercih etmek demektir !...
 
...ve bu da, küresel emperyalist sistemin, mazlum halkların daha da kolay sömürgeleştirilmesi için yürürlüğe sokulmuş olan böl-parçala-küçült-devletsizleşti yahut Irak demokrasisi haline getir ve paşa paşa yönet planlarının Türk-Müslüman coğrafyasındaki izdüşümü olan BOP planlarına DUR demektir !...
 
...el özet;
               "MEMLEKETİMİ SEVİYORUM..
                ...
                MEMLEKETİM, SEN DÜNYANIN EN HAKLI, EN GÜZEL KAVGALARINDAN BİRİNİ YAPANSIN...
                VE BEN BU KAVGAYI, VE BEN SENİ SEVENİM..."
yani,
 
"HALK SAVAŞI VERECEĞİZ", KÜRESEL "EMPERYALİZME KARŞI"
                                       Dr. Melahat Sönmez
               yeni ilgi alanı MOBBİNG VE PSİKOLOJİK HARB e karşı KORUYUCU RUH SAĞLIĞI olan bir RUH SAĞLIĞI ve hastalıkları UZMANI 

 

Son İletiler/Konular

Ynt: Modern Türkiyede Siyasi Düşünce Cilt 1-2-3 Tamamı 9 cilttir. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 11, 2017, 01:04:46 ÖS]


TÜRK KÖYLÜSÜ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ağustos 11, 2017, 12:31:53 ÖÖ]


Hayvan yeminde GDO onayı-Konya Şeker 'GDO yok' dedi ceza aldı. Artık GDO serbest Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 04:32:52 ÖS]


Ynt: ŞOK, ŞOK, ŞOK... YÖK'ten, Güzel sanatlar kapatılıyor genelgesi. Gönderen: ahmetdursun
[Ağustos 03, 2017, 03:41:47 ÖS]


BÜYÜKERŞEN’E KİM SALDIRDI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 30, 2017, 03:13:52 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 28, 2017, 08:42:38 ÖS]


HÖKÜMET Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 21, 2017, 02:07:12 ÖS]


15 TEMMUZ’UN SİYASÎ AYAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2017, 03:55:43 ÖS]


III.ABDÜLHAMİT’İN AJANDASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 08, 2017, 06:53:43 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 06, 2017, 07:48:37 ÖS]


HZ ÖMER’İN DEVESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 04, 2017, 12:53:44 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 03, 2017, 05:41:02 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 29, 2017, 07:05:44 ÖÖ]


AB'DE SONA DOGRU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 28, 2017, 09:42:54 ÖÖ]


DİYALEKTİĞİN D’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2017, 04:51:55 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Haziran 23, 2017, 07:03:20 ÖÖ]


DOĞU PERİNÇEK’E Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 19, 2017, 12:53:46 ÖS]


NATO MERMER Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2017, 02:16:07 ÖÖ]


ERDEMİR Vakfı yöneticilerine dava açıldı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 16, 2017, 12:46:14 ÖÖ]


MEŞRUİYET’İN M’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 14, 2017, 02:11:14 ÖÖ]


Yargıtay, Erdemir Vakfı’nın üye ve emeklilerinden yapılan kesintilerin hırsızlık Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2017, 01:31:47 ÖS]


Sanki Katar, Türkiye’yi topun ağzına koymak için seçilmiş, elinden geleni... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 07, 2017, 02:09:43 ÖS]


KATAR-MATAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 07, 2017, 12:55:03 ÖS]


III.ABDULHAMİT’İN 18 BRUMERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 29, 2017, 04:40:02 ÖÖ]


Şehit polisin arkadaşının kolunda dikkat çeken ayet. Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:22:49 ÖÖ]


Michael Flynn'ın, lobicilik karşılığında aldığı Yarım Milyon Dolar ... Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:14:25 ÖÖ]


Erdoğangiller’e hediye edilen, 25 milyon dolarlık petrol tankeri, Malta Dosyalar Gönderen: ahmetdursun
[Mayıs 28, 2017, 01:09:04 ÖÖ]


Pazarlama Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 18, 2017, 03:15:10 ÖS]


İT BAYTARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mayıs 12, 2017, 06:02:53 ÖÖ]


Paylaşımcılık Gönderen: PLMPLM
[Mayıs 08, 2017, 02:16:36 ÖS]


AKP’nin yediği haltların sorulularına kim bunların hesabını soracak? Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 29, 2017, 02:08:50 ÖS]


MAL MEYDANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 04:11:12 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 26, 2017, 05:16:11 ÖÖ]


ERDOĞAN’I VURACAKLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 24, 2017, 11:38:11 ÖS]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 24, 2017, 06:29:04 ÖÖ]


Ynt: Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: ahmetdursun
[Nisan 24, 2017, 12:09:35 ÖÖ]


Sait Başer ile Orhun Âbideleri ve Türk Töresi Üzerine Söyleşi Gönderen: PLMPLM
[Nisan 23, 2017, 04:58:35 ÖS]


DUR BAKALIM N’OLCEK ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 20, 2017, 02:12:21 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 18, 2017, 07:13:24 ÖÖ]


HAYIRLI OLSUN ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 17, 2017, 05:36:37 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 14, 2017, 05:04:59 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 12, 2017, 07:25:38 ÖS]


AÇIK MEKTUP Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 10, 2017, 05:16:36 ÖS]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Nisan 08, 2017, 07:54:54 ÖS]


DEVLET ULUS’A KARŞI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 08, 2017, 03:37:34 ÖÖ]


DEVLET ULUS’A KARŞI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 04, 2017, 02:41:12 ÖÖ]


PARLAMENTARİZMİN P’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Nisan 01, 2017, 05:23:41 ÖS]


DEVLET ULUSA KARŞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 30, 2017, 11:15:00 ÖÖ]


URKUN Kirgizistandan bir ses Gönderen: PLMPLM
[Mart 27, 2017, 05:45:34 ÖÖ]


PISIRIKLIK FELSEFESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 21, 2017, 03:31:55 ÖÖ]


TRUMP ÖĞRETİSİ ve YENİ DÜNYA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 19, 2017, 08:44:03 ÖS]


DESTİCİ’NİN TESTİSİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 16, 2017, 05:07:50 ÖÖ]


Başkaldırma ve Yarışma Gönderen: PLMPLM
[Mart 14, 2017, 11:43:46 ÖS]


SON ABDÜLHAMİT Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 13, 2017, 12:59:22 ÖS]


HOLLANDA-MOLLANDA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 12, 2017, 05:33:20 ÖÖ]


KATİL KUMA Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 08, 2017, 07:33:26 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 05, 2017, 07:07:15 ÖS]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 07:40:35 ÖS]


N’OLACAK ŞU IRAK’IN HALİ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 04, 2017, 02:17:40 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Mart 02, 2017, 05:20:46 ÖÖ]


ULUSAL ÖZGÜRLÜK VE ADALET PROGRAMI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 28, 2017, 11:56:51 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 27, 2017, 11:54:46 ÖS]


MODA MİLLİYETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 24, 2017, 01:01:36 ÖÖ]


NEDEN DEĞİL, ‘NASIL’ BİR HAYIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 22, 2017, 01:07:56 ÖÖ]


KRİZİN K’SI (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 20, 2017, 12:39:51 ÖÖ]


KRİZİN K’SI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 18, 2017, 03:13:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 11:50:31 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 02:43:04 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 17, 2017, 01:14:00 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 04:59:09 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 16, 2017, 12:42:46 ÖÖ]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 15, 2017, 01:41:35 ÖS]


Ynt: Söz Bakımından, Allah dan daha Doğru Kim Vardır? Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:27:26 ÖS]


Ynt: ABDULHAMİT SEVDASI (III) Gönderen: tolonbey
[Şubat 14, 2017, 08:09:46 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:59:25 ÖS]


Ynt: FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 02:37:37 ÖS]


FRANSA’DA BAŞKANLIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 14, 2017, 06:49:12 ÖÖ]


BÜYÜTME POLİTİKALARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 09, 2017, 01:51:07 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Şubat 08, 2017, 11:03:36 ÖS]


BOYKOT MU DEDİNİZ ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 08, 2017, 04:36:37 ÖS]


ROMANYA’DA NELER OLUYOR ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 07, 2017, 03:07:57 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 06, 2017, 02:43:22 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 04, 2017, 03:37:54 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 09:11:32 ÖS]


SIC SEMPER TYRANNIS Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 02, 2017, 02:16:28 ÖÖ]


TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİ ÜZERİNE Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Şubat 01, 2017, 01:40:59 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 10:00:19 ÖS]


TÜRKİYE’YE BABALIK MI ? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 30, 2017, 12:57:01 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 26, 2017, 04:12:44 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 26, 2017, 03:20:16 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 25, 2017, 05:53:17 ÖS]


Ynt: Amerikalik mashhur tarixchi olim Hasan Bulent Paksoy Gönderen: PLMPLM
[Ocak 25, 2017, 02:27:35 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 07:39:39 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 24, 2017, 01:22:30 ÖÖ]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR ? (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 23, 2017, 03:40:40 ÖS]


Ynt: Karlovy Vary sehri 98 yildir reklamini « Mustafa Kemal Ataturk »’le yapiyor. Gönderen: PLMPLM
[Ocak 22, 2017, 08:53:36 ÖS]


FELSEFENİN F’Sİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 22, 2017, 06:42:12 ÖS]


AVRASYACILIK NEDİR NE DEĞİLDİR? Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 21, 2017, 12:12:10 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (XI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 20, 2017, 05:36:33 ÖÖ]


Ynt: Mustafa KemaL ATATÜRK, Kitap Arşivi. (indir) Gönderen: levo57
[Ocak 19, 2017, 05:44:08 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (X) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 18, 2017, 10:15:36 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 11:45:56 ÖS]


18 MADDELİK YENİ ANAYASA TASLAĞI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 17, 2017, 04:06:59 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VIII) Kültürel Antroploji ‘Evrimcilik’ düşüncesine karşı çık Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 14, 2017, 12:45:12 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 11:29:35 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (VI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 12, 2017, 01:51:44 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (V) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 11, 2017, 12:14:25 ÖÖ]


Ynt: Uzaysal Yönetim 2011 MD göktaşının dünya yakınından geçmesinin anımsattığı Gönderen: PLMPLM
[Ocak 10, 2017, 06:05:33 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (IV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 09, 2017, 11:17:27 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (III) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 08, 2017, 10:49:34 ÖS]


DİL ÜZERİNE NOTLAR (II) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 07, 2017, 12:19:03 ÖÖ]


DİL ÜZERİNE NOTLAR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 06, 2017, 02:40:39 ÖÖ]


MİLLİYETÇİLİK VE MİLLETÇİLİK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 05, 2017, 12:28:53 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 03, 2017, 01:58:11 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXVI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 02, 2017, 01:49:38 ÖS]


"Sokma akıl, dokuz adım gider" Gönderen: PLMPLM
[Ocak 02, 2017, 04:48:06 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Ocak 01, 2017, 04:27:12 ÖS]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIV) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 31, 2016, 02:41:29 ÖÖ]


BAKIŞ/GÖRÜŞ/GÖRÜNÜŞ (XXIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 30, 2016, 01:24:31 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 09:33:32 ÖS]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XXI) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 28, 2016, 03:00:50 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 27, 2016, 01:35:17 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XIX) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 26, 2016, 02:20:36 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVIII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 25, 2016, 02:47:09 ÖÖ]


BAKIŞ-GÖRÜŞ-GÖRÜNÜŞ (XVII) Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Aralık 24, 2016, 12:33:18 ÖÖ]