Gönderen Konu: KOMSU FIRIN KIMIN?  (Okunma sayısı 29935 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı izmirden_esince

• GÖZLEMCİ
  • KATILIMCI
  • *
KOMSU FIRIN KIMIN?
« : Şubat 10, 2011, 11:53:28 ÖS »
Bir süredir dikkatimi çeken bir Pastane Fırın zinciri oluştu.
Komşufırın. Dikkat çekmemesi imkansızdı çünkü çok merkezi yerlerdeki çok ünlü markalar kapanıyor ve yerlerine birer birer Komşufırın açılıyordu.

Bağdat Caddesinde Suadiye"deki TGI Fridays"i herkes bilir. Dünyanın en büyük Franchise Zincirlerinden. Ve uzun yıllardır muazzam da iş yapan bir mekan iken birden kapandı ve yerine Komşufırın açıldı.
Güzeldi tabii, ilk bakışta yabancı bir zincir yerine yerli malının açılması. Ama bu kadar kısa sürede, bu kadar çok yerde ve bu kadar önemli markaların yerine nasıl açabiliyorlardı? Kimdi sahibi?

Bunları merak ederken ben, birden Ataşehir"deki YKB de kapandı, tadilata girdi ve yerine yine Komşıfırın açıldı.Kapanan bu yer Yapı Kredi Bankası, tekrar ediyorum.Batan veya el değiştiren bir banka değil!

Biraz araştırdım ve kime ait olduğunu öğrendim.

Aradan bir kaç gün geçtikten sonra bir Komşufırın"ın önünden sabahleyin geçiyordum. İçeriden güzel kokular geliyordu. Tam ben oradayken içeriden 25-27 yaşlarında,muhtemelen yeni evli bir çift çıktı.

- Günaydın dedim Onlara .

çocuk da - Günaydın dedi bana.

Ardından

-Nasıl? güzel kokuyor içerisi, poğaçalar güzel mi? diye sordum.

Çocuk - Biz de ilk kez geldik dedi.

Aralık vermeden,

-Kimin burası biliyor musunuz? diye sordum

Her ikisi de başlarını iki yana salladılar bilmedikleri için.

Ama çocuk hafif tereddütle ,

-Siz biliyorsunuz galiba dedi.

-Evet dedim ve kime ait olduğunu söyledim

Kız şaşkınlıktan elindeki paketi yere düşürdü. Çocuk da eğilip aldı.

Ve aynı anda Onlar da bana, ben de Onlara teşekkür ettim.

Siz de bilmek ister misiniz kime ait olduğunu?

Emine Erdoğan.

Teşekkürler Emine hanım Türkiye"ye bu katkınız için. Çok iyi bir zincir kurmuşsunuz. Allah arttırsın!!!
Biz barış istiyoruz dediğimiz zaman tam bağımsızlık dediğimizi herkesin anlaması gerekir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı Kemal Denizer

• KURUCU
  • KATILIMCI
    • Toplumsal Bilinci Koruma ve Geliştirme Çatısı - TOGEÇ
Ynt: KOMSU FIRIN KIMIN?
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2011, 02:29:05 ÖS »
Unmaş Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer:

Uno ve Komşufırın Global Şirket Olma Yolunda Attığı Adımlar ve Gelecek Hedeflerini Düzenlediği Basın Toplantısıyla Açıkladılar.

UNO ve Komşufırın global şirket olma yolunda attığı adımlar ve gelecek hedeflerini düzenlediği basın toplantısıyla açıkladılar.

Toplantıda UNMAŞ A.Ş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gençer yüzde 50 ortaklık kurmak üzere 37.5 milyon dolarlık bir anlaşmayla gerçekleştirilen birleşmenin ayrıntıları ve gelecek hedefleri hakkında bilgi verdi. Gençer açıklamasında "UNO olarak bundan sonra Türkiye"deki liderliğimizi sınırlarımızın dışına da taşıyarak, dünya çapında bir firma olma yolunda ilerlemeyi hedefliyoruz" dedi.

Türk tüketicisine 1991 yılından itibaren "UNO" markası altında paketli ekmekler sunan UNMAŞ A.Ş, 7 Ocak 2007 Pazartesi günü imzaladığı anlaşmayla, Türk gıda devi Ülker Bisküvi San. A.Ş"nin yüzde 10 iştiraki olan Fresh Cake Gıda A.Ş ile yüzde 50 ortaklık yapmıştı.

Türkiye paketli ekmek pazarının yüzde 75"ine sahip olan UNMAŞ, anlaşmayla hisselerini Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş"nin yüzde 10 iştiraki olan Fresh Cake Gıda A.Ş"ye devretti.

UNO"yu 1994 yılından beri finansal ortaklıklarla yöneten Hasip Gençer ilk kez bir stratejik ortaklık kurduğunu; "Ülker"le ortak olduğumuz için çok memnunuz. Ortaklık konusunda çok köklü bir tecrübeye sahibiz. UNO, 1994 yılından itibaren yüzde 50 ortaklıklarla yürütülen bir şirket. Bugüne kadar kurduğumuz ortaklıkların hepsinde UNO büyüdü ve gelişti. Fakat ilk kez bir stratejik ortakla yolumuza devam ediyoruz. Ülker"in hem bir Türk markası olması hem de gıda sektörünün içinde bir şirket olması sayesinde

UNO ve Komşufırın hızla büyümeye devam edecek. Türkiye"nin ve bölgenin sektör lideri olacağız. Ankara"daki yeni fabrikanın hizmete girmesiyle üretim kapasitemiz 50 bin tona çıkacak." sözleriyle dile getirdi. Gençer, bu ortaklık sonucunda UNO yönetiminde hiçbir değişiklik olmayacağını vurgulayarak, "UNMAŞ A.Ş bugüne kadar nasıl yönetiliyorsa bundan sonra da yine benim başımda olduğum profesyonel bir kadro tarafından aynı şekilde yönetilecektir" dedi.

Bu anlaşmanın imzalanmasının ardından gerçekleştirilen basın toplantısında Hasip Gençer, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş."nin yüzde 10 iştiraki olan Fresh Cake Gıda A.Ş ortaklığı ile, 2008 yılında 100 milyon Dolar ciro beklediklerini belirterek; "Yeni yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Ekmek dışındaki unlu mamullerde de büyüme hedefimiz var. Ülker"in bu alandaki tecrübesiyle ortak bir sinerji yakalayacağımıza inanıyoruz." dedi.

Ülker İstişare Konseyi Üyesi ve Grup Sözcüsü Metin Yurdagül ise son dönemlerde hızlı büyüme gösteren Unmaş A.Ş. ile ortaklıktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Yurdagül, "Bu alımda UNO markasının gücü, paketlenmiş ekmek üretim ve dağıtım teşkilatı, inovatif büyüme stratejisinin Ülker dağıtım ağı ve inovasyon anlayışı ile örtüşmesi önemli bir rol oynamıştır" dedi.

11.01.2008
http://www.haberler.com/unmas-yonetim-kurulu-baskani-hasip-gencer-haberi/
" Dahi odur ki, sonradan herkes tarafından kabul ve takdir edilenleri söylediği günlerde herkes o sözleri deli saçması olarak düşünmüştür" M. K. Atatürk 1926

Çevrimdışı istanbul

• KULLANICI
  • *
  • Ne Mutlu Türk"üm Diyene!
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2011, 10:17:31 ÖS »
izmirden_esince hanım,

yanlış bilgiler vererek insanların vakitlerini almayınız.bir konu ile ilgili konuşacaksanız eğer dedikodu ortamından değil,başka kaynaklardan araştırmanızı yapınız.

komşu fırın emine erdoğana ait değildir.arkadaş benden önce davranıp cevabınızı ayrıntılı bir şekilde vermiş zaten...

Çevrimdışı izmirden_esince

• GÖZLEMCİ
  • KATILIMCI
  • *
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2011, 10:38:17 ÖS »
izmirden_esince hanım,

yanlış bilgiler vererek insanların vakitlerini almayınız.bir konu ile ilgili konuşacaksanız eğer dedikodu ortamından değil,başka kaynaklardan araştırmanızı yapınız.

komşu fırın emine erdoğana ait değildir.arkadaş benden önce davranıp cevabınızı ayrıntılı bir şekilde vermiş zaten...

İstanbul Bey,

doğrusunu sizden alalım .. Bekliyoruz.
Biz barış istiyoruz dediğimiz zaman tam bağımsızlık dediğimizi herkesin anlaması gerekir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı egolgeli

• KULLANICI
  • *
« Yanıtla #4 : Mart 17, 2011, 01:13:51 ÖS »
doğrusunu mu merak ediyorsunuz? buyrun:

http://www.milliyet.com.tr/komsu-firin-ve-uno-nun-patronu-hayvanciliga-girdi/ekonomi/haberdetay/10.04.2010/1223253/default.htm

araştırmadan, okumadan yanlış bilgiyi paylaşmak cehaletin ta kendisidir. Yazık!

Çevrimdışı Kemal Denizer

• KURUCU
  • KATILIMCI
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2011, 01:28:04 ÖS »
doğrusunu mu merak ediyorsunuz? buyrun:

http://www.milliyet.com.tr/komsu-firin-ve-uno-nun-patronu-hayvanciliga-girdi/ekonomi/haberdetay/10.04.2010/1223253/default.htm

araştırmadan, okumadan yanlış bilgiyi paylaşmak cehaletin ta kendisidir. Yazık!

Sayın Gölgeli,

cehaletle suçladığınız insanların diyeceklerini duymaya cesaretiniz olmalı.

1)  Gizli Ortak"lık denilen sistemi eminim siz de biliyorsunuzdur.
2)  YILDIZ Holding (Ülker Ailesi) hissedarlığının arkasında,  bir devlet büyüğünün "sünnet düğünü takıları"ndan elde ettiği sermaye de var!
3)  Cemaat"in ekonomik yaygınlaşması karşısında siyasetin büyüğü de kritik ekonomik hamleler yapıyor. (Medidikal Park, Komşu Fırın vs vs)
4)  Bereket Gıda"da eskiden var olan %10 luk hissesine karşılık gizli ortak yapılan kişilerden bahsediyoruz.

Size tavsiyemiz;  okuduklarınızla yetinmeyin. Dibini eşeleyin.

İyi günler

Kemal Denizer
TOGEÇ
" Dahi odur ki, sonradan herkes tarafından kabul ve takdir edilenleri söylediği günlerde herkes o sözleri deli saçması olarak düşünmüştür" M. K. Atatürk 1926

Çevrimdışı batuhans

• KULLANICI
  • *
« Yanıtla #6 : Haziran 13, 2011, 10:56:14 ÖÖ »
anlayamadığım şudur; Starbucks, Tchibo, McDonald, Nestle gibi firmaların ürünlerini severek yiyiyoruz hiç çekinmeden gidiyoruz. Fakat sizin tabirinizle islamcı olan lezzetli yiyecekler üreten firmalara %99"ü Müslüman olan bir ülkede irkilerek elindekini düşürüyorsun. Yazık, çok yazık. Hatta utanç verici. Bir söz var bilirsiniz "Yiğidi öldür, hakkını yeme"
Ülker firması bu ülkede yıllardır sağlıklı ve lezzetli gıdalarla karşımıza çıkmış bir firmadır. Komşu fırından hiç yiyecek almadım ama eğer lezzetliyse almakta bir çekince duymam.
"Yıllarca ColaTurka alıp hacı hoca takımına mı kazandıralım" düşüncesiyle müslümana kurşun sıkan yahudiye direk yardım yaptığını açıklayan CocaCola yı tercih ettiler. OHAA demeden, yinede olabilir diyorum, bu insanların kendi tercihleridir. CocaCola her zaman en iyi colayı üretti, kabul ediyorum. Fakat tercihinizin CC"nın daha güzel olması değii, alternatiflerinin sizin hiç bir zaman kabul etmeyeceğiniz sermayeden olması utanç verici. Düşüncenizden insanlıktan utanıyorum.
Toplumsal bilinç dediğiniz bu mudur ?
Siz Türk toplumsal bilinci geliştirme yada koruma seviyesinde asla olamazsınız.
Unutmayın!
Koruduğunuz bilinç, Türk geleneklerine ve inançlarına uymalı. Biz Çanakkaleyi, Kurtuluş savaşını Allah Allah nidalarıyla, dualarla kazandık. Allaha yakın olmaktan korkmayın.

Çevrimdışı Faruk Gürbüz Dalsarar

• KATILIMCI
  • **
  • Kendini deli sanan adam..
« Yanıtla #7 : Haziran 13, 2011, 11:36:09 ÖÖ »
Kimsenin kazancının peşinde değilim ama gözardı edilemeyecek gerçekler de var.
Örneğin :  A 101 marketler grubunun büyük bir hissesi de Emine Erdoğanın. Bunu kimse inkar etmiyor zaten. Gizli ortaklık diye bişey var elbette.
Bir örnek daha : Beyaz TV Melih Gökçek in oğlunun. Ne kadar " Benim oğlumun ilişkisi yok " diye götünü de yırtsa , herkes biliyor gerçeği.

Hem anlamadığım bişey var..
Neden bu siyasetçiler ticaret ile uğraşırlar ?
Aldıkları maaş , yolsuzluklardan veya rantlardan elde ettikleri haramlar yetmiyor sanırım.

Benim de bir gemiciğim olsa diye çok hayal kurdum ama Püskevitle idare ediyoruz işte :(

Çevrimdışı Meltem yeli

• KATILIMCI
  • **
« Yanıtla #8 : Haziran 13, 2011, 01:58:41 ÖS »
"Dokunmayın sarhoşa yıkıldığı yere kadar gitsin" derler.
"Kendim ettim kendim buldum.
Gül gibi sararıp soldum,
eyvaaah eyvaaah"
böyle bir türkü.
Bir de şu güzel türkü var.
"gülmeyen yüzlere güller soksan güler miiii güler miiii"
Zaman ola hayrola:))

Çevrimdışı Kemal Denizer

• KURUCU
  • KATILIMCI
« Yanıtla #9 : Haziran 13, 2011, 09:14:13 ÖS »
anlayamadığım şudur; Starbucks, Tchibo, McDonald, Nestle gibi firmaların ürünlerini severek yiyiyoruz hiç çekinmeden gidiyoruz. Fakat sizin tabirinizle islamcı olan lezzetli yiyecekler üreten firmalara %99"ü Müslüman olan bir ülkede irkilerek elindekini düşürüyorsun. Yazık, çok yazık. Hatta utanç verici. Bir söz var bilirsiniz "Yiğidi öldür, hakkını yeme"
Ülker firması bu ülkede yıllardır sağlıklı ve lezzetli gıdalarla karşımıza çıkmış bir firmadır. Komşu fırından hiç yiyecek almadım ama eğer lezzetliyse almakta bir çekince duymam.
"Yıllarca ColaTurka alıp hacı hoca takımına mı kazandıralım" düşüncesiyle müslümana kurşun sıkan yahudiye direk yardım yaptığını açıklayan CocaCola yı tercih ettiler. OHAA demeden, yinede olabilir diyorum, bu insanların kendi tercihleridir. CocaCola her zaman en iyi colayı üretti, kabul ediyorum. Fakat tercihinizin CC"nın daha güzel olması değii, alternatiflerinin sizin hiç bir zaman kabul etmeyeceğiniz sermayeden olması utanç verici. Düşüncenizden insanlıktan utanıyorum.
Toplumsal bilinç dediğiniz bu mudur ?
Siz Türk toplumsal bilinci geliştirme yada koruma seviyesinde asla olamazsınız.
Unutmayın!
Koruduğunuz bilinç, Türk geleneklerine ve inançlarına uymalı. Biz Çanakkaleyi, Kurtuluş savaşını Allah Allah nidalarıyla, dualarla kazandık. Allaha yakın olmaktan korkmayın.

Öncelikle ifadelerinizdeki nezakete teşekkür ederim.

Kendi adıma ifade edebilirim ki bahsettiğiniz yabancı markaların asla tüketicisi olmadım. Ne Nestle"nin çikolatasını ne de Tchibo"nun kahvesini ya da Davidoff"unu satın almadım, ikramı bile kabul etmedim.

Dar pencereden bakıldığı zaman yazdıklarınıza katılmamak zordur. Lakin bir de geniş pencere var ki işte oradan bakıldığında dehşete kapılıyorum.

Şöyle izah etmeye çalışayım;

Ülkemizde yaşayan insanları bilerek ve kasıtlı olarak  inançlı-inançsız şeklinde ayrıştıran ve bu ayrışmadan da siyasi çıkar sağlayan insanlar var. Bunların başında da kendisini Müslüman gibi gösteren , karşısındakileri de İslam düşmanı gibi gösteren şimdiki iktidar partisi var.

Algılarımız şekillendiriliyor ve insanlar belirli bir siyasi partiyi din savunucusu, muhaliflerini de din karşıtı gibi kanıksadı.

Benzer şekilde,  üreticiler de sınıflandı. Dindar insanları Atatürk cumhuriyetine karşı kışkırtan odaklar, dar çevrelerde dayanışma grupları oluşturmuş ve Kombassan, Yimpaş gibi mütedeyyin insanları dolandıran ekonomik birlikler oluşturdular. Özellikle yurtdışında yaşayan gurbetçilerimizin yıllardır biriktirdikleri varlıklarını din sömürüsü yöntemiyle dolandırarak çalan bu tür holdingler yüzünden, duyarlı vatandaşlarımızda din sömürüsü yapanlara karşı oluşan tepkiyi de ayni odaklar "din karşıtlığı" şeklinde yansıtmayı başardılar.

Örneğin ben tepki koyanlardan birisi olarak din maskeli bu holdinglere karşı hem bireysel karşı duruş sergiledim hem de bilinmesini sağlamaya çalıştım.  Pekçok arkadaşım da ayni duyarlılıkla karşı duruş sergiliyorlar.

hal böyle iken;  siz bile,  bizim karşı duruşumuzu bir din karşıtlığı şeklinde algılıyor ve ne yazık ki yanılıyorsunuz.

Halkımızın maneviyatını kendilerine kazanç kapısı olarak kullananlara karşı verdiğimiz mücadele, din karşıtlığı olmadığı gibi aksine dindar insanlarımızın mağduriyetini dile getirmek ve onları dolandıranları deşifre etmekten ibarettir.

Kişisel olarak Ülker Grubu"na geçtiğimiz birkaç ay öncesine kadar kesin bir karşı duruş sergilememekle beraber; Ülker grubunun çatı kuruluşu olan YILDIZ HOLDİNG"in  Amerikalı bir yatırım grubuyla birlikte hareket etmesi ve Doğan Medya elindeki Vatan, Milliyet, StarTV gibi medya kuruluşlarını satın alma girişimini  iyiniyetli yatırım olarak görmeyecek kadar da konu hakkında bilgiliyim.

Aydın Doğan"ı yok etmeye and içmiş Recep Tayyip Erdoğan"ın teşviki ve ricasıyla gerçekleşen bu el değiştirme,  faşist diktatörlüğün bir ileri aşamasına geçtiğimiz bu günlerde daha bir anlamlı değil mi?  Tüm muhalif sesleri kesmek girişimini görmemek için ya beyinsiz olmak lazım ya da akli melekelerini kullanmayı unutmuş olmak lazım.

Bizim Bilgilenme-bilinçlenme konumuza gelirsek; 

yaptığınız değerlendirmedeki  bakış açısı bile,  oynanan büyük oyunu görmekten uzak olduğunuzun kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

Sizden ricam;  din ekseninden uzaklaştırmak ve  ulusal bağımsızlığın toplumdan gizlenerek her geçen gün biraz daha küresel sermayenin boyunduruğuna alındığını görmeye çalışmanızdır.

Ülker Grubu"nun  "Godiva" isimli dünyanın en lüks çikolata üreticisinden milyonlarda dolar ödeyerek markayı satın almasına basit bir yatırım gözüyle bakmamanızı öneririm.

Saygılarımla,

Kemal Denizer

Metan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 28, 2012, 03:27:26 ÖS »

size ters düşen bir şey söylenince hakaret mi edersiniz hep?

hakaret iceren kelimeleriniz silindi

ozkan ozgur

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
Ülker sendikalı işçi istemiyor
« Yanıtla #11 : Ocak 28, 2012, 03:45:42 ÖS »
Ülker sendikalı işçi istemiyor

Şok marketleri satın alan Ülker Grubu, sendika üyesi işçi istemiyor. Tezkoop-İş Sendikası"na üye işçilere istifaya zorlanıyor, işçiler işten çıkarılıyor.

Ülker Grubu"nun satın aldığı Şok marketlerde sendikalı işçilere yönelik baskılar başladı.

Türk-İş"e Tezkoop-İş Sendikası"nda örgütlü işçiler sendikadan istifaya zorlanıyor, sendikalı işçiler işten çıkarılıyor.

Tezkoop-İş Sendikası, sendikalı ve toplu sözleşmeli çalışma hakkından vazgeçmeyeceklerini belirterek, Ülker Grubu"nun sendikalı işçilere yönelik tavrına tepki gösterdi.

http://www.haberlink.com

ULKER"in ortaklık yapısı:........

YILDIZ HOLDİNG A.Ş. : % 42,09

UEB DYNAMIC GROWTH FUND (Yabancı): % 26,57

HALKA AÇIKLIK ORANI: % 31,52

Halka Açık Olan Kısmın (%31,52)Dağılımı da Şu Şekilde:

Deutche Bank(Yabancı): %23,84

Citibank:(Yabancı) %19,95

Merrill Lynch:(Yabancı) %3,5

Yabancı Toplam: %47,29

Toplarsak, Ülker"in yabancı ağırlığı:

= % 26,57 + % 31,52 x % 47,29 = % 41,48

Kaynak :Istanbul Menkul Kıymetler Borsası (IMKB)

ÜLKER"in yaptığı karın % 41.48"i Türkiye dışına gitmektedir...

Ülker ürünü alınca, sizden elde ettiği karın % 42 sinin yurtdışındaki yatırımcılara gittiği hesabında hata var mı? veya itirazı olan ? dileyen ÜLKER web sitesinden şirkete mail atıp, resmi yoldan da bunu onlara sorabilir..
''Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı, artık hiç bitmez!''

Çevrimdışı özkan özgür

• KURUCU
  • KATILIMCI
Dan Cake, Dan Kek, Ya da Dan... Kekler
« Yanıtla #12 : Ocak 28, 2012, 03:53:47 ÖS »
Dan Cake, Dan Kek, Ya da Dan... Kekler
Eski adı, Dan Cake Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi olan ve yağlar ve gıda maddeleri ihracatları grubunda yer alan, 1992 yılında faaliyete başlayan Fresh Cake Gıda Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi"nde Ülker grubunun ortaklan şu şekilde yer alıyordu:
Richard Handscombe
Sabri Ülker
Orhan Özokur
Murat Ülker
Francis Bon
Necdet Buzbağ
Kamuoyunda yerli ve muhafazakar bir şirket olarak bilinen Ülker reklamlarında Amerikalıları Turkalaştırıyor, ancak bu toplumda Türkleştiriyor gibi algılanması sağlanıyordu. Reklamlardaki Amerikalılar iftar saatlerine Türklerden daha fazla uyarak, nerdeyse bize dini kuralları öğretiyorlardı. Kola Türk üretemeyip Turka imal eden Ülker"in yerli kek olarak lanse ettiği "Dan kek"i İsviçre malı, ismi de yine bir başka yabancı ortağından geliyordu. Dan Cake... Ya bunu yiyen kekler... Ney
se biz Ülker"in kek yatırımındaki asıl ortaklarına dönelim:
Steen Knoth Ludvıgsen
Ole Havskov Jacobsen
E. Hessellund Eskıldsen
Ali Enis Çiftçi
Samim Çiftçi
Eric Pironneau
Alparslan Öktener
Francis Cukiermann
Dan Cake
E. Hesselund Eskıldsen
Cemal Esen
Turgut Eker
Hayrettin Ekinci
İbrahim Damlalı
Müfit Özdural;
Firmanın Ticaret sicilinde belirttiği iş alanı da şu şekildeydi:
"Dan Cake teknolojisi altında kek ve İsviçre pastası imalatı başta olmak üzere gıda sanayinin her dalında un, katkı maddeleri gibi her türlü hammadde ve malzemenin ithali, ihracı ve pazarlanması başta olmak üzere her nevi gıda madde ve malzemelerinin imalatı, başkalarına yaptırılması, alımı ve satımı,ithali ve ihracı süt ve süt ürünleri hububat ve değirmencilik müstahsalları, salt nişasta ve müstahsalları susam ve yağlı tohumlar, şeker ve şeker mamulleri, kakao ve müstahsalları esasını un, hububat ve nişasta teşkil eden müstahsallar pastacılık mamulleri paketlenmiş taze veya dondurulmuş her türlü gıda maddesinin imali, ithali, ihracı ve pazarlaması başkalarına yaptırılması. Yurt içinde ve dışında faaliyet gösteren gerçek merkezden ve yerinden yönetim esaslarına göre kurulmuş kamu tüzel kişileri ve özel hukuk gerçek ve tüzel kişileri ile şirket faaliyetlerinin gerektirdiği ölçüde ve her sıfatla gayrimenkul iktisabı ve ferağı da dahil alım satım kira istisna yayım komisyon vekalet hizmet taşıma kefalet müşavirlik müteahhitlik mümessillik bayilik acentelik distribütörlük yapabilir ve hukuka uygun her türlü sözleşmeleri akdedebilir iç ve dış teknik yardım know-how anlaşmaları yapabilir patent ihtira beratı gibi sınai haklar kazanabilir alıp satabilir devredebilir bu hakları ilgili sicillerine tescil ve terkin edebilir gayrimenkuller üzerinde rehin ticari işletme rehni ve ipotek de dahil olmak üzere menkul ve gayrimenkullerle ilgili her çeşit ayni ve şahsi hakları iktisap edebilir başkaları lehine bu hakları tesis edebilir bunları tapu kütüğüne ve ilgili sicillerine tescil ve terkin edebilir üçüncü kişiler için rehin ticari işletme rehni ve ipotek de dahil olmak üzere bu nevi haklan tesis ve tescil ettirebilir Тirket lehine tesis edilen rehin ve ipotekleri fekkedebilir sahibi olduğu gayri menkulleri ipotek ve ticari işletme rehin de dahil olmak üzere kendisi veya üçüncü kişiler adına her ne nam ve şekilde olursa olsun teminat olarak gösterebilir ve 23.5.1996 tarihinde tescil edilen tadil mukavelesinde yazılı olan diğer işler."

Musa"nın Mücahiti
Ergun Poyraz
''Seni diğerlerinden farksız yapmaya bütün gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek,dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş bir başladımı, artık hiç bitmez!''

Metan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 30, 2012, 03:08:08 ÖS »
Yoo hakaret falan yok nereden çıkardın:)) bunlar hep bize söylenen yapıştırmalar. Ama kişi kendinden bilirmiş misali söylediklerinize siz daha çok uyuyorsunuz....

sizde cortlayınca hemen sansür mü uygularsınız hep :)) aaa pardon sansürcü bizdik dimi?? tühh nasıl oldu bu... demekki sansürcü sizmissiniz.....

size ters düşen bir şey söylenince hakaret mi edersiniz hep?

hakaret iceren kelimeleriniz silindi

ozkan ozgur
[/quote]

Son İletiler/Konular

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Delimemed
[Dün, 08:07:36 ÖS]

SURİYELİ İŞÇİ TEHLİKESİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Dün, 06:59:45 ÖS]

İŞÇİLER NEDEN SAĞ PARTİLERE OY VERİYOR? Gönderen: Mehmet Akkaya
[Dün, 06:55:01 ÖS]

ULUSAL SOL İDEOLOJİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 31, 2014, 11:56:16 ÖS]

ȘU FİLİSTİN DAVASI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 31, 2014, 04:24:55 ÖÖ]

Âmin kelimesi geleneksel İslam’a Hıristiyan ya da Yahudi kaynaklarından girmiş. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 30, 2014, 04:43:33 ÖS]

1-893 Nolu Basın Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Tasarı. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 30, 2014, 12:36:31 ÖS]

İSRAİL ENFORMASYON MERKEZİ-İSRAİL Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 30, 2014, 11:57:23 ÖÖ]

Ynt: Meryem Anamızın Aslında Evli Olduğunu Söyleyen.... Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 29, 2014, 08:15:54 ÖS]

AFFERİM MAHMUD Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 27, 2014, 02:36:24 ÖÖ]

Bizi Yönetecekleri EHİL İnsanlardan Seçelim. Gönderen: halukgta
[Temmuz 26, 2014, 12:38:35 ÖS]

‘MİLLİ İRADE' ve KOMPLO Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 25, 2014, 03:17:55 ÖÖ]

NİHAYET YSK DOĞRU SEÇMEN SAYISINI AÇIKLADI Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 23, 2014, 11:02:40 ÖS]

PARANIZLA KUMAR OYNUYORLAR Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 23, 2014, 06:25:51 ÖS]

Kürt petrol satışlarının perde arkası Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 22, 2014, 04:58:33 ÖS]

VE ZEKERİYA ȪZ GİTTİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 22, 2014, 01:07:31 ÖÖ]

Meryem Anamızın Aslında Evli Olduğunu Söyleyen.... Gönderen: halukgta
[Temmuz 20, 2014, 05:27:42 ÖS]

‘İĞFAL’ YILLARI Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 20, 2014, 01:11:19 ÖÖ]

VAH FİLİSTİN VAH Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 19, 2014, 01:53:43 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 18, 2014, 04:10:25 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: aysedogu
[Temmuz 18, 2014, 02:02:36 ÖS]

Bakara 184. Ayeti Nasıl Anlamalıyız. Gönderen: halukgta
[Temmuz 18, 2014, 10:47:21 ÖÖ]

REJİM TEHLİKESİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 17, 2014, 04:37:13 ÖS]

NASA, Yalnız olmadığımız kanıtlanacak dedi. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 16, 2014, 08:47:10 ÖS]

EMEKLİNİN KADERİNİ EMPERYALİST MERKEZLER BELİRLİYOR! Gönderen: Mehmet Akkaya
[Temmuz 16, 2014, 05:45:25 ÖS]

TIPIȘ TIPIȘ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 15, 2014, 01:00:35 ÖS]

HAVA KURȘUN GİBİ AĞIR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 14, 2014, 05:27:10 ÖS]

ETNİK VE TOPLUMSAL KİMLİKLER NASIL OLUSUR? (Kara M Yayınevi) Gönderen: PLMPLM
[Temmuz 13, 2014, 05:41:28 ÖÖ]

Ey ‘Millet’ ! Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 12, 2014, 05:38:00 ÖS]

Ynt: Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: turtem
[Temmuz 11, 2014, 12:48:54 ÖS]

Mübarek Ramazan Ayını İdrak Edebilmek. Gönderen: halukgta
[Temmuz 10, 2014, 11:37:36 ÖS]

HALK VE HALKÇILIK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 09, 2014, 05:01:48 ÖS]

ORTA-DOĞU’NUN HAYAL(ET) DEVLETLERİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 06, 2014, 01:50:51 ÖS]

BİLİM ve EKMEL BEY Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Temmuz 05, 2014, 10:37:45 ÖS]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Kemal Denizer
[Temmuz 05, 2014, 01:04:10 ÖÖ]

Ynt: Orhan Hançerlioğlu, Felsefe Ansiklopedisi Tamamı 7 Cilt. Gönderen: Bruno
[Temmuz 04, 2014, 11:19:15 ÖS]

Kocası itiraf etti... Meğer Defne Samyeli Kocasını çatır çatır aldatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 02, 2014, 02:28:09 ÖS]

Benim vekillerim'i açıkça tehdidimdir Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:59:49 ÖS]

KARNINDAN KONUŞAN EMİNE ÜLKER TARHANIN MİSYONU NEDİR? Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:46:00 ÖS]

EMİNE ÜLKER TARHAN’LA BAŞLAYAN YENİ SÜREÇ VE BAZI KAYGILAR Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:18:04 ÖS]

Emine Ülker tarhan hakkında yazışmalardan... Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 09:44:25 ÖS]

Diyanet işleri e. başkan yrd. Nursaçan (Cevşen), Haram para ile hacca gidilir. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 03:29:27 ÖS]

Bu rapor Erdoğan'ı bitirecek, C. Başsavcılığı kapatma istemek zorunda olacak. Gönderen: ahmetdursun
[Temmuz 01, 2014, 10:09:01 ÖÖ]

Kadına şiddet erkeğin hakkıdır. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:34:52 ÖS]

Ayaan Hirsi Ali: Bakire Kafesi Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:29:46 ÖS]

Hacer-ül Esved Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 30, 2014, 10:16:08 ÖS]

TÜRKMENLER IŞİD’İN İNSAFINA MI TERK EDİLECEK? Gönderen: Kemal Denizer
[Haziran 30, 2014, 07:00:01 ÖS]

Askere Din Kitabı-Diyanet yayınları Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 09:01:26 ÖS]

HALKIN YOLU/ HAKKIN YOLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 29, 2014, 05:00:07 ÖS]

Kdz. Ereğli Belediyesi paraları kimlere peşkeş çekiyor? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 04:32:39 ÖS]

Kürdistan artık resmen ilan edildi. Türkiye bölündü, hamd olsun. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 11:42:55 ÖÖ]

TÜRKİYE'YE ABD MÜDAHALESİ İÇİN SEBEBLER YARATILIYOR…! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 29, 2014, 12:24:05 ÖÖ]

Beyinsiz mürit Cumbaba seçecek. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:53:25 ÖS]

İbn Meymūn'un Yemen Mektubu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 10:07:24 ÖS]

Fethullah da Said Nursi gibi Tımarhanede yatmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 09:54:51 ÖS]

Muharrem İNCE’NİN DİBE ÇÖKÜŞÜ Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 08:22:13 ÖS]

Konuşarak İkna Psikolojisi, Kevin Hogan Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:59:19 ÖS]

İknanın Psikolojisi, Robert Cialdini Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 28, 2014, 02:49:55 ÖS]

Yaptığımız Yanlışa Çarpıcı Bir Örnek. Gönderen: halukgta
[Haziran 27, 2014, 07:57:17 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 27, 2014, 12:59:26 ÖS]

BAYKALLIK YAPMAK Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 26, 2014, 02:18:16 ÖS]

Ynt: GELECEK ile YÜZLEŞMEK (tüm kitap ilişik) Gönderen: PLMPLM
[Haziran 24, 2014, 09:02:56 ÖS]

Ynt: BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 24, 2014, 03:58:59 ÖS]

BAYKAL’DAN BEKLENEN Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 23, 2014, 10:20:10 ÖS]

Tolga Yarman, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 11:28:37 ÖÖ]

Emperyalizm MUHALEFET'i nasıl şekillendirir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 21, 2014, 12:01:09 ÖÖ]

Terörist Ömer el-Beşir, Ekmeleddin İhsanoğlu...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:56:24 ÖS]

Kredilerle ilgili ipotekler ile bu konutların tapuya tescilinde harç uygulaması Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 11:14:15 ÖS]

Memurların iş güvencesine son veriliyor Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 07:37:36 ÖS]

Sağlıklı olmak için 20 öğüt... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:58:54 ÖS]

Ynt: Uzaysal Yonetim 2011 MD goktasinin dunya yakinindan gecmesinin animsattigi Gönderen: PLMPLM
[Haziran 20, 2014, 06:52:30 ÖS]

Duvar Yazıları...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 06:47:48 ÖS]

Aşırı stres beyin dokusunu değiştiriyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 05:41:45 ÖS]

Türk keskin nişancı tüfeği Fransa'da çalındı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:46:59 ÖS]

Evrimsel Biyoloji Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:33:53 ÖS]

Avrupalılar aslında siyahmış... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:23:43 ÖS]

Biyoteknolojinin yaşamımıza olumlu katkıları üzerine... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:22:15 ÖS]

Kanser tedavisi 'sil baştan'. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:18:34 ÖS]

Yaşam ve Ölümün Sürekli Döngüsünde Ruh Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 04:15:01 ÖS]

Türklük, bir ırka aidiyet ve bir kan meselesi değil; bir Millet'e mensubiyettir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 03:49:15 ÖS]

Big Bang Büyük Patlama Teorisi Nedir Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:14:53 ÖS]

Dünyanın Oluşumu | Bilimtrue Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:12:06 ÖS]

Akıbetimiz Dünya Durunca National Geographic Türkçe Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:09:30 ÖS]

Gönüllü cehaletin gücü yabana atılamaz...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 20, 2014, 01:04:32 ÖS]

KONUȘTUKÇA DAĞITIYOR Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 20, 2014, 01:36:46 ÖÖ]

İKÖ nedir, hangi işlevleri yerine getirmektedir? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 03:38:24 ÖS]

Karadeniz Ereğli’de Atatürk posteri ve Türk Bayrağı yoktu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:21:54 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E İHANETTİR... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 02:01:40 ÖS]

PROF. DR. CANDAN'A ÇOK ÖNEMLİ GÖREV. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:33:44 ÖÖ]

Kdz. Ereğli’de belediye başkanı Prof. Ercan Candan mıdır? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 19, 2014, 12:04:43 ÖÖ]

Tayyipgillere, Ümmet-i Muhammed'e KAPAK...! Muhaliflerin eş ve kızları helaldir. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 11:03:48 ÖS]

Gelin Çocuklar! Çocuk gelinler...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 10:46:44 ÖS]

Graham Fuller projesinin (Ilımlı islam) parlatılmış yüzü Ekmeleddin İhsanoğlu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:46:49 ÖS]

Van Gölü İnci Kefali ve Tuzlaması. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 04:03:49 ÖS]

ÇAPANOĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 18, 2014, 01:32:22 ÖS]

Beyin sinyalleriyle Uçak kullanılmaya başlanacak. Ölümsüz insan beyni geliyor... Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 18, 2014, 12:59:44 ÖÖ]

Uğur Mumcu Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yazmıştı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:30:30 ÖS]

Türkeş'in de danışmanlığını yapan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu Kemal Derviş önermiş Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 05:25:49 ÖS]

İhsanoğlu Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı yapmak için mi aday gösterildi? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:32:54 ÖS]

Erdoğan Milleti susturun dedi, Mahkeme susturdu. IŞİD yayın yasağı...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 02:27:46 ÖS]

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun babası da CHP'nin baskılarından kaçmış! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:01:31 ÖS]

Büyük Cihad'dan Frenk Fodulluğuna (Bilim Fodulluktur). Ekmeleddin İhsanoğlu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:43:53 ÖS]

Ynt: EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 11:31:27 ÖÖ]

GÜLEN'İN ADAYI EKMELEDDİN İHSANOĞLU HABERİ. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 01:37:39 ÖÖ]

Ekmeleddin İhsanoğlu, İSLAM ORDUSU KURULSUN Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 17, 2014, 12:54:45 ÖÖ]

EKMELEDDİN KILIÇDAROĞLU Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 17, 2014, 12:08:17 ÖÖ]

Kandil gecesi diye birşey yoktur! Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 15, 2014, 06:08:44 ÖS]

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın Davası durduruldu Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:56:05 ÖS]

Doç. Dr. Barış Doster- Siyaset Bilimci. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:12:05 ÖS]

MİT, IŞİD'i Muammer Güler'in emriyle ağırladı' Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 02:02:18 ÖS]

AKP, cihatçılar için çıkardığı bu yasayı hatırlıyor mu? Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 01:48:02 ÖS]

Musul’u IŞİD’e teslim belgesi! İşte o genelge. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:52:46 ÖÖ]

Yaşar Nuri Öztürk, İskilipli Vatan'a ihanet etti. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 14, 2014, 10:39:55 ÖÖ]

BDP’NİN TAŞERON AŞKI VE ERCİŞ’İN İŞTEN ATILAN İŞÇİLERİ Gönderen: Mehmet Akkaya
[Haziran 13, 2014, 04:58:24 ÖS]

AKP silahıyla 80 Türk rehin. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:17:19 ÖS]

IŞİD+AKP+PKK'nın kan kardeşliğinin ispatları. “Kerkük Kürtlerin Kudüs’üdür.” Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 01:07:08 ÖS]

Aman dikkat, şamar oğlanı değil bakan konuştu..! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 02:18:48 ÖÖ]

Bu açıklama türbanlı bacılarınıza, Hz. Tayyip Efendimize...! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:58:54 ÖÖ]

Mehmetçiğin katili, AKP'nin onur konuğu. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:51:57 ÖÖ]

Abdullah Gül’ün hayali gerçekleşti! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:49:43 ÖÖ]

Cemaat okulları IŞİD baskınından 3 gün önce tahliye edildi. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 13, 2014, 12:36:50 ÖÖ]

Radikal İslamcılar Türkiye'yi vurmaya başladı, Türkiye bedel ödüyor. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 11:21:49 ÖS]

IŞİD kadınların sokağa çıkmasını yasakladı. Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 08:21:53 ÖS]

Allah diyor ki; "Dünya düzdür." Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 06:31:06 ÖS]

Adnan Oktar karikatürüne hapis! Gönderen: ahmetdursun
[Haziran 12, 2014, 05:23:14 ÖS]

MAȘRIK İSLAM DEVLETİ Gönderen: Habip Hamza Erdem
[Haziran 12, 2014, 04:14:15 ÖS]